ترامپ: من با افتخار نلسون ماندلای عصر حاضر خواهم شد

یورونیوز: دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق آمریکا می‌گوید او با افتخار نلسون ماندلای عصر حاضر خواهد بود و حاضر است آزادی‌اش را فدای «آرمان شایسته‌اش» کند.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا با انتشار یک پست طولانی در شبکه اجتماعی خودش موسوم به «تروث سوشال» با حمله به خوان مرچان، قاضی دادگاه عالی ایالت نیویورک که پرونده او را بررسی می‌کند، نوشت: «اگر آنها بخواهند من را برای بیان حقیقت تحت فشار قرار دهند من با افتخار تبدیل به نلسون ماندلای امروزی خواهم شد و این افتخاری بزرگ برای من خواهد بود.»

این نخستین بار نیست که دونالد ترامپ خود را با نلسون ماندلا، رهبر و قهرمان فقید آفریقای جنوبی در جریان مبارزه با رژیم آپارتاید این کشور تشبیه می‌کند. او پیشتر در ماه اکتبر سال گذشته میلادی در جمع طرفدارانش در ایالت نیوهمپشایر هم گفته بود که بدش نمی‌آید نلسون ماندلای آمریکا باشد چرا که به گفته او در حال مبارزه با «فاشیست‌ها و دیوانگانی» است که در حال ویران کردن ایالات متحده هستند.

ترامپ که درگیر پرونده‌های متعدد کیفری است و در دادگاه‌های متفاوتی باید از خود دفاع کند هفته گذشته هم مشکلات قانونی علیه خود را با آزار و شکنجه عیسی مسیح مقایسه کرده بود. او که از افشای اطلاعات دادگاهش منع شده چنین مقایسه‌ای را انجام داده و ادعا می‌کند که دادگاه به او اجازه نمی‌دهد که حقیقت را آشکار کند.

از جمله اتهامات ترامپ در نیویورک جعل سوابق تجاری به منظور پرداخت حق‌السکوت به استورمی دنیلز بازیگر فیلم‌های پورن است تا این زن اشاره‌ای به روابط خود با ترامپ نداشته باشد. ترامپ مدعی است اتهامات وارد شده به او مبنی بر رابطه داشتن با دنیلز از اساس کذب است و او هیچ پولی هم به این زن پرداخت نکرده است.

ترامپ در بخش دیگری از پست خود در شبکه اجتماعی تروث به خوان مرچان قاضی پرونده‌اش حمله کرد و نوشت: «مرچان به من اجازه نمی‌دهد صحبت کنم و در نتیجه به یکباره قانون را زیر پا می‌گذارد. این خیلی بد است که او می‌خواهد از آن فرار کند. اصلا او چطور برای این پرونده انتخاب شد؟ شنیدم که او برای اینکه قاضی پرونده من شود به شدت جنگیده است.»

ترامپ پیش از این به لورن مرچان دختر قاضی پرونده خود حمله کرده بود. حمله‌ای که با استناد به یک تصویر جنجالی از ترامپ صورت گرفته بود. یک حساب توییتری منتسب به لورن مرچان تصویری از ترامپ را به اشتراک گذاشته بود که نشان می‌داد او پشت میله‌های زندان است. ترامپ و تیم او با استناد به همین تصویر مدعی شدند که مرچان و دخترش علیه او هستند و می‌خواهند ادعاهای مغرضانه علیه این نامزد انتخابات آمریکا مطرح کنند.

با این حال ال بیکر، سخنگوی دادگاه هفته گذشته اعلام کرده بود که این حساب توییتری هیچ ارتباطی به دختر قاضی ندارد و این تصاویر از سوی اکانتی به اشتراک گذاشته شده که او مدت‌ها پیش آن‌را رها کرده و فرد دیگری آن‌را در اختیار دارد.

ترامپ در ادامه پست خود در شبکه اجتماعی تروث افزود: «ما باید کشورمان را از شر این فعالان سیاسی که خود را به عنوان دادستان و قاضی نشان می‌دهند نجات دهیم و من حاضرم آزادی خود را فدای آن آرمان شایسته کنم.»
+54
رأی دهید
-31

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.