مرد تبریزی همسر جوانش را به خاطر زیاد بودن رب املت به گلوله بست!

انتشار خبر تکان دهنده ی قتل زن جوانی در تبریز به دست همسرش به دلیل استفاده ی زیاد از رب گوجه در املت، بار دیگر بحث ها درباره ی بحران زن کشی و خشونت علیه زنان در ایران را در شبکه های اجتماعی داغ کرده است.

خبرگزاری دولتی «مهر» درباره ی این حادثه ی تلخ نوشته است:

مرد تبریزی، زن جوانش را به دلیل عدم رضایت از نحوه آشپزی او و استفاده زیاد از رب گوجه فرنگی با اسلحه به قتل رسانده و با صحنه سازی سعی کرده بود قتل را خودکشی جلوه دهد.

مجتبی جمال، بازپرس جنایی تبریز، اینبار از معمای قتلی خبر می‌دهد که در آن مردی زن جوانش را به دلیل عدم رضایت از نحوه آشپزی او با اسلحه به قتل رسانده و با صحنه سازی سعی کرده بود قتل را خودکشی جلوه دهد.

او می‌گوید: هنوز هوا کاملاً تاریک نشده بود که گزارش مرگ مشکوک و دلخراش زنی جوان در یکی از مناطق اطراف تبریز گزارش شد. به دنبال این گزارش سریع به همراه تیمی از کارآگاهان پلیس آگاهی تبریز به محل حادثه رفتیم تا پی به علت مرگ مشکوک این زن جوان ببریم. وقتی به محل جنایت رسیدیم با پیکر بی جان زن جوان مواجه شدیم که غرق در خون خود بر روی زمین افتاده بود و به گفته همسرش وی در اقدامی هولناک، خودکشی کرده و برای همیشه به زندگی اش پایان داده است. اما با توجه به صحنه جرم، گفته‌های شوهر را باور نکرده و دستور دستگیری او را به عنوان تنها مظنون پرونده به کارآگاهان صادر کردیم.

او ادامه می‌دهد: بعد از دستگیری مشخص می‌شود متهم اصلی پرونده همین شوهر جوان است و او برای گمراه کردن بازپرس، بعد از قتل زنش با اسلحه شاتگان طوری صحنه سازی کرده بود که انگار زن جوان خودکشی کرده است.

گزارش حاکی است، علت این اقدام هولناک مرد جوان، عدم رضایت او از نحوه آشپزی و استفاده زیاد از رب گوجه فرنگی در تهیه انواع غذاها از جمله املت بوده است. این زوج جوان دارای یک فرزند دختر ۵ ساله نیز هستند.

کاربری توییتری به نام میلاد که خود را جامعه شناس معرفی کرده، در قالب یک رشته توییت در مورد چرایی وقوع همسرکشی و افزایش آن در جامعه در حساب کاربری خود در توییتر نوشت:

وضوع مهم در مسئله همسرکشی، شناسایی علت رخداد این فاجعه است. موضوع مهم این است که همسرکشی بیشتر به علت اختلافات رفتاری، فکری و مالی رخ می‌دهد.

حتی گاهی مانند جنایت تبریز در اقدامی جنون آمیز و به یک دلیل عجیب فرد دست به جنایت و همسرکشی می‌زنند.

اگر زن و مرد اگر همدیگر را اندکی تحمل کنند و به سمت حل مشکل بروند، درصد زیادی از جنایت‌های خانوادگی رفع می‌شود.

در سال‌های اخیر شاهد این هستیم که همسرکشی به دلایل باورنکردنی و به خاطر عدم تحمل یکدیگر و بحران اجتماعی و فشار اقتصادی و اجتماعی رخ داده است.

البته این اولین بار نیست که همسرکشی به صدر اخبار می‌آید و چند همسرکشی در سال به دلیل خشونت زیاد در ارتکاب، فقر، افسردگی و فشارهای روانی رخ داده و همیشه پر سروصدا می‌شوند و توجه را به خود جلب می‌کنند.

انتشار این خبر موجی از اظهارنظر و واکنش کاربران را به دنبال داشت که چند نمونه از آن را برایتان آورده‌ایم:

– فریبرز در واکنش به این جنایت با زبان طنز اما تلخ در توییتر نوشته است: از بس من گوجه فرنگی و آب گوجه فرنگی و رب میخورم، تقریبا همه برام این خبر که یکی رو بخاطر استفاده زیاد رب در غذا کشتن، رو فرستادن :)) واقعا بحران اجتماعی در ایران داره یواش یواش مرزهای جهانی رو هم جابجا میکنه!

البته این جنس واکنش‌های به اصطلاح طنازانه با واکنش تند برخی کاربران دیگر مواجه شده است.

– سارا که فعال حقوق زنان است هم در تحلیل این واقعه توییت زده است: یه مرد، زنش رو به خاطر استفاده زیاد از رب گوجه فرنگی تو غذاها بخصوص املت، با اسلحه کشته! این خبر رو دو بار خوندم ولی واقعا داره در مورد رُب صحبت می‌کنه. خشونت علیه زنان چنان فضای روانی جامعه رو درگیر کرده که حتی گاهی در تبلیغات و آثار سینمایی زن به یک موجود کم ارزش تبدل شده. آقایان هم در خواب زمستانی ابدی!

– آرش هم در انتقاد از این حادثه نظر داده است: حتی اگه زن‌کشی این‌قدر عادی شده که هیچ‌جوره به چشمتون نمی‌آد، کشته شدن با اسلحه‌ی گرم به خاطر مصرف زیاد رب گوجه فرنگی تو غذا سوژه‌ی غریبیه! معاونت امور زنان دولت فخیمه رئیسی کجا سیر می‌کنی؟ کی میخوایین کار فرهنگی کنین؟؟؟ ۴۵ سال گذشت!

– اکانت توییتری «زن مظلوم ایرانی» هم با کنایه سنگین در این خصوص گفت: در تبریز مردی بخاطر استفاده از رب گوجه فرنگی همسر خود را خفه کرد بله این هستید شما مردان ایرانی که هر چی هم بخوایین روشنفکر باشین اما تهش نگاه قجری مردسالارانه شما را احاطه کرده و تمام. کمی خجالت بکشین.

– پریسا هم در اعتراض شدید به بحران همسرکشی در ایران گفت: زنان حتی بعد از به قتل رسیدن هم حق اشغال فضای مجازی و اخبار رسانه را ندارند !!! به قتل رسیدن بابت رب گوجه فرنگی براتون خیلی خنده دار و باورنکردنیه افراد مریض آزارگر؟؟؟ نفرین بر شما که اینچنین رفتار میکنین.

– علی اما دلیل این جنایت را از منظر دیگری برررسی کرده است: سطح اعصاب مردم در جامعه به حدی ضعیف شده ، طرف همسرش را بخاطر استفاده زیاد از رب گوجه فرنگی در املت کشته! فقر، گرانی. تورم. اعتیاد گریبان جامعه رو گرفته تهش میشه قتل به خاطر رب گوجه فرنگی!

– مینا نیز با طعنه نوشته است: حالا اگر به خاطر مصرف زیاد روغن بود یک توجیهی داشت جناب آقا! به خاطر رب گوجه.

– توییت رضا پایانبخش این مطلب است که نوشت: خب راست میگه بنده خدا میره بازار کله اش سوت میکشه از گرانی اقلام خصوصا اساسی میاد خونه اسراف می بینه تحمل نمیکنه وقاطی کرده وادامه ماجرا !مملکت شده یک تیمارستان عمومی. چشم آقایان روشن. رب عامل اصلی خشونت خانگی!!!!!!
+34
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  saeed scotland - لاس وگاس، ایالات متحده امریکا

  فقط یه بسیجی میتونه تعادل روانی نداشته باشد و اینطوری از اسلحه استفاده کند
  5
  60
  یکشنبه ۱۹ فروردین ۱۴۰۳ - ۰۸:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  Stopmindcontrol - سائو پائولو، برزیل

  مرد سالاری در ایران بیداد میکنه. مبارزه با مردسالاری یک تلاش مستمر و جمعی است. این امر مستلزم آن است که باورها و رفتارهای خود را به چالش بکشیم، خود و دیگران را آموزش دهیم و فعالانه برای ایجاد جامعه ای برابرتر و عادلانه تر تلاش کنیم. با برداشتن این گام ها می توانیم در برچیده شدن این نظام ظالمانه و ایجاد دنیایی بهتر برای خواهران و مادرانمان سهیم باشیم.
  7
  49
  یکشنبه ۱۹ فروردین ۱۴۰۳ - ۰۸:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Adamat7775 - خارکف، اوکراین

  در تمام دنیا، هستند مردهایی که دایم دست‌پخت زن‌شان را مورد انتقاد قرار می‌دهند. در ایران نیز این معضل -شاید حتا نسبت به کشورهای دیگر، بیشتر وجود دارد-، که یعنی مردانی هستند که دایم از غذای همسرشان انتقاد می‌کنند. من خودم زمانی‌که متاهل بودم (از سال ۲۰۰۴ تا انتهای ۲۰۱۲، همسرم روس بودند)، هیچ‌گاه از دست‌پخت ایشان انتقاد نمی‌کردم، و حتا اگر مواردی بود که می‌دیدم ایشان حوصله غذا درست کردن ندارد، می‌گفتم یا از بیرون می‌خریم، و یا خودم غذا درست می‌کردم، - اما برای نمونه، پدر بنده، یکی‌ از مرد‌های ایرانی‌ست که همیشه از غذای مادرم انتقاد می‌کرده (و همچنان نیز هم)، چون ۱۱ سال پیش که رفتم ایران، بعد از صرف نهار یا شام که دست‌پخت مادرم بود، من از ایشان تشکر می‌کردم، اما پدرم و برادرم هیچ نمی‌گفتند، - بعد مادرم گفت که قبل‌ها که ایران بودی، فقط تو تشکر می‌کردی، اما پدرت همیشه انتقاد می‌کند. / - مردهایی که در قبل از ازدواج، مادرشان بیش از حد، تر و خشک‌شان می‌کند، بعد از ازدواج بسیار لوس و منتقد به زن‌شان می‌شوند، چون توقع دارند که همسرشان، مثل مادرشان، ل.له و دایه باشد برای‌شان.
  2
  23
  یکشنبه ۱۹ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۲:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  در ایران کسی جز این بسیجی ها اسلحه ندارد. ظاهرا در سوریه خورده و از شدت تالم زنجیر پاره کرده است
  2
  14
  یکشنبه ۱۹ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۶:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  این را شنیده بودم که یک افغانی بخاطر نمک زیاد غذا بینی زنش را با چاقو برید ، اما اینکه بخاطر رب گوجه زن و مادر فرزند را کشتن ، شگفت انگیزه
  0
  8
  یکشنبه ۱۹ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۹:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.