عفونت کلیوی یک مرد کانادایی در اثر گازگرفتن موش توالت

دویچه وله: به گزارش رسانه‌های کانادایی، مردی که در توالت منزلش مورد حمله یک موش فاضلاب قرار گرفته بود، به عفونت کلیه دچار شده است. یک باکتری که با نام "باریک‌پیچه" یا "لپتوسپیرا" شناخته می‌شود، بدن این مرد را آلوده کرده است.

در برخی رسانه‌های کانادایی آمده است که مردی ۷۶ ساله پس از اینکه بر روی توالت خانه‌اش نشسته بود متوجه حضور یک موش در سنگ توالت می‌شود و پس از اینکه تلاش می‌کند با دست آن را بگیرد، موش از دو انگشت او را گاز می‌گیرد.

این  موش فاضلاب در سنگ توالت  خانه این شهروند کانادایی خانه کرده بود.

این مرد بلافاصله به یک مرکز درمانی مراجعه و زخم او پانسمان شد.، اما ۱۸ روز بعد با علائم تب بالا، سردرد و دردهای شکمی به بیمارستان مراجعه کرد. پزشکان عفونت کلیه، اختلال عملکرد چند اندام و کاهش پلاکت‌های خون را تشخیص دادند و وی را در بخش مراقبت‌های ویژه بستری کردند.

آزمایشات پزشکی نشان دادند باکتری که با نام "باریک‌پیچه" یا "لپتوسپیرا" شناخته می‌شود، بدن این شهروند را آلوده کرده است. این باکتری در ادرار موش وجود دارد. مرد کانادایی پس از درمان با آنتی‌بیوتیک از بیمارستان مرخص شد.

هجوم باکتری"لپتوسپیرا" به بدن انسان منجر به عارضه "لپتوسپیروز"  می‌شود که با عنوان "تب شالیزار" هم شناخته شده است. این عفونت می‌تواند هیچ علائمی از خود بروز ندهد یا با علائمی از جمله سردرد، درد عضله و تب به همراه باشته باشد. در مراحل شدیدتر این عفونت به  خون‌ریزی ریوی، نارسایی کلیه و خونریزی خونریزی ریوی شدید منجر می‌شود.

در حالی که ابتلا به عفونت "لپتوسپیروز" از طریق گازگرفتگی توسط موش نادر است و پیش‌تر دانشمندان ثبت کرده‌اند این عارضه در اثر تماس با ادرار موش و یا آبی که به ادرار موش آلوده شده است به انسان منتقل می‌شود.

در مورد این مرد پزشکان به این نتیجه رسیدند که کمی قبل از حمله موش به این مرد، حفره دهانی موش به ادرارش آغشته شده و از طریق گازگرفتن مرد را مبتلا کرده است.

آنان برای موارد مشابه گاز گرفتگی انسان توسط موش‌ها درمان بلافاصله با آنتی‌بیوتیک را به منظور پیشگیری توصیه کرده‌اند.
+3
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.