دیلی بیست: آماده باش فزاینده اسرائیل پس از تهدید انتقام جویانه ایران

فرارو: برخی از مقام‌های اسرائیلی مجبور شده اند از غیر نظامیان بخواهند آرامش خود را حفظ کنند و به ساکنان گفته اند که نیازی به برداشت پول نقد یا تهیه ژنراتور‌های پشتیبان نیست. ارتش اسرائیل در ساعات اخیر اعلام کرد که نیرو‌های ذخیره را برای تقویت پدافند هوایی خود فرا خواهد خواند. اسرائیل هم چنین به منظور مختل کردن حملات احتمالی اقدامات مرتبط با ایجاد پارازیت در سیستم موقعیت یاب جهانی یا جی پی اس خود را گسترش داده است.

سایت آمریکایی "دیلی بیست" در مقاله‌ای با اشاره به وحشت ایجاد شده در میان اسرائیلی‌ها پس از تهدید ایران مبنی بر گرفتن انتقام خون نظامیان جانباخته ایرانی در جریان حملات اسرائیل در خاک سوریه می‌نویسد: "ارتش اسرائیل دفاع هوایی را تقویت کرده و مرخصی سربازان را در یگان‌های رزمی لغو می‌کند در حالی که برخی غیرنظامیان بنابر گزارش‌ها در حال انبار کردن کالا‌ها و جمع آوری پول نقد هستند."

به گزارش فرارو به نقل از دیلی بیست، اسرائیل پس از تهدید تهران به اقدام تلافی جویانه در حال آماده باش فزاینده قرار گرفته و موضع دفاعی خود را تقویت کرده است. این اقدامات پس از هشدار مقام رهبری ایران مبنی بر این که اسرائیل برای ترور "محمدرضا زاهدی" فرمانده ایرانی و چند تن دیگر سیلی خواهد خورد، افزایش یافته است.

ارتش اسرائیل روز پنجشنبه اعلام کرد که مرخصی سربازان نیرو‌های دفاعی اسرائیل در واحد‌های رزمی را لغو می‌کند. "یوآو گالانت" وزیر دفاع جلسه "ارزیابی موقعیت چند جانبه" را با حضور مقام‌های ارشد از جمله رهبران آژانس‌های اطلاعاتی موساد و شین بت برگزار کرده است.

به گزارش روزنامه اسرائیلی "جروزالم پست" اسرائیل همچنین به عنوان یک اقدام احتیاطی تخلیه سفارتخانه‌ها و خروج سفیران خود را از نمایندگی‌های خارجی این کشور در سراسر جهان آغاز کرده است.

این صرفا دولت اسرائیل نیست که اقدامات اضطراری را انجام می‌دهد. به گزارش شبکه خبری "آی ۲۴" بانک مرکزی اسرائیل توصیه کرده که نهاد‌های مالی خود را برای برداشت‌های بزرگ اسکناس از خودپرداز‌ها توسط اسرائیلی‌ها آماده کنند، زیرا عموم مردم اسرائیل برای اقدام تلافی جویانه ایران اماده می‌شوند.

بنابر گزارش‌ها بسیاری از اسرائیلی‌ها به فروشگاه‌ها رفته و در حال خرید اقلام ضروری به خصوص مواد غذایی هستند و خود را برای بدترین سناریو‌ها آماده کرده اند. برخی از مقام‌های اسرائیلی مجبور شده اند از غیر نظامیان بخواهند آرامش خود را حفظ کنند و به ساکنان گفته اند که نیازی به برداشت پول نقد یا تهیه ژنراتور‌های پشتیبان نیست.

ارتش اسرائیل در ساعات اخیر اعلام کرد که نیرو‌های ذخیره را برای تقویت پدافند هوایی خود فرا خواهد خواند. اسرائیل هم چنین به منظور مختل کردن حملات احتمالی علیه تل آویو، اسرائیل اقدامات مرتبط با ایجاد پارازیت در سیستم موقعیت یاب جهانی یا جی پی اس خود را گسترش داده است. این موضوع باعث ایجاد اختلالات گسترده در چی پی اس در سراسر اسرائیل شده است".
+2
رأی دهید
-10

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۵
  قورپه - بروکسل، بلژیک
  اماده باش اسراییل فقط یک فیلم که سناریو آن قبلا توسط آمریکا نوشته شده هست امریکا بدون اسراییل و اسراییل بدون نظر امریکا دست به هیچ کاری نمیزند واگر پشتیبانی امریکا از اسراییل نبود هرگز اسراییل هرگز به خودش اجازه این همه جنایت و یا تجاوز به خاک یک کشور را نمیداد حال به خاطر اینکه رزیم اخوندی از طرف مردم تحت فشار هست ممکن هست سناریو عین الاسد دوباره تکرار شود و نقطه ای در اسراییل با اطلاع ایران تخیله شود و رزیم چند تا موشک بزند وگرنه نه اخوند به علت نداشتن پشتوانه مردمی قادر به تلافی نیست و یا اینکه با مافیا هماهنگ شده پول کلانی رژیم بدهد تا در یک کشور ثالث یک یا دو یهودی در خیابان مورد حمله قرار بگیرد
  5
  13
  شنبه ۱۸ فروردین ۱۴۰۳ - ۰۹:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.