لگد زدن به گربه باعث تعلیق کارمند سوپرمارکتی در ترکیه شد

ایران اینترنشنال: در شهر آنکارا، پایتخت ترکیه، کارمند یک سوپرمارکت به گربه‌ای که در حال وارد شدن به مغازه بود لگد زد و او را به بیرون پرت کرد. این صحنه که از سوی دوربین امنیتی ثبت شده‌ است، واکنش دوستداران حیوانات را به همراه داشت و به تعلیق او انجامید.

بنا بر گزارش وب‌سایت هالک، با پخش شدن ویدیوی ضبط شده از رفتار کارمند یک سوپرمارکت با گربه‌ای در محله کچی‌اُرِن آنکارا در رسانه‌های اجتماعی، دوستداران حیوانات به رفتار این فرد واکنش نشان داده و از او شکایت کردند.

تولای داناجی‌اولو، رییس کنفدراسیون اطلاعات حفاظت از محیط‌ زیست، انسان و حیوانات و حیدر اوزکان، رییس کنفدراسیون حقوق حیوانات، گربه‌ای را که هدف آزار قرار گرفته است پیدا کردند و برای معاینه به کلینیک دامپزشکی بردند.

اوزکان و داناجی‌اولو شکایتی تنظیم کرده و به اداره حفاظت از طبیعت و پارک‌های ملی ارائه کردند و گفتند این موضوع را پیگیری خواهند ‌کرد.

داناجی‌اولو گفت آن‌ها با مدیران سوپرمارکت ملاقات کرده‌اند و متوجه شده‌اند که این کارمند از کار تعلیق شده ‌است.

داناجی‌اولو گفت: «لگد زدن و بیرون راندن این موجود بی‌ضرر از مغازه به این شکل غیرقابل قبول است. ما اقدامات قانونی لازم را در این زمینه آغاز کرده‌ایم و تا زمانی که نتیجه مطلوب اعلام شود، پیگیر خواهیم ‌بود.»

او افزود: «داشتن احساس امنیت بیرون از خانه بسیار مهم است. در حال حاضر این گربه خوشحال است و اطرافیانش از او مراقبت می‌کنند. ما او را مورد معاینات پزشکی قرار می‌دهیم و سپس او را به محل زندگی‌اش برمی‌گردانیم.»

اوزکان نیز گفت از تماشای این گزارش ویدیویی متعجب شده ‌است: «یکی از کارکنان فروشگاه گربه‌ای بی‌گناه را هنگام بیرون کردن از فروشگاه به زمین پرتاب می‌کند و سپس به او را لگد می‌زند. این قابل قبول نیست.»

او افزود: «اگر حکم زندان بازدارنده‌ای برای جلوگیری از بروز این دست خشونت‌ها وجود داشت، این اتفاق‌ها رخ نمی‌داند. از طرفی متذکر شدیم که این فرد دوباره به همان سمت منصوب نشود.»

گربه‌ها در ترکیه از اهمیت ویژه‌ای برخوردارند و یکی از القاب ابرشهر استانبول، «شهر گربه‌ها» است.
+24
رأی دهید
-2

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.