خواهر کیومرث پوراحمد: برادرم را «اول شکنجه‌اش کردند و بعد جسد بی‌جان را به دار آویختند.»

ایران وایر: کامنتی منتسب به خواهر کیومرث پور احمد در شبکه‌های اجتماعی خبرساز شده است. توران پوراحمد در کامنتی زیر یک پست اینستاگرامی مربوط به صفحه خانِ‌سینما مدعی شد برادرش را «اول شکنجه‌اش کردند و بعد جسد بی‌جان را به دار آویختند.»

همزمان با سالروز جانباختن کیومرث پوراحمد، خواهر او در کامنتی زیر روایتِ «سپهر رکوئی» یکی از زندانیان جنبش زن،زندگی،آزادی، درباره‌ی نحوه‌ی کشته‌شدن حمیدرضا روحی در صفحه خانِ‌سینما در اینستاگرام نوشت: «برادرِ من پاش به جایی گیر نکرد ولی اول شکنجه‌اش کردند و بعد جسد بی‌جان را به دار آویختن...» کیومرث پوراحمد ۱۶ فروردین ۱۴۰۲ جان باخت. مقام‌های رسمی گفته‌اند که او خود را حلق‌آویز کرده بود. تصویری هم از پیکر حلق‌آویز شده او در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد. در این تصویر علائم خون‌مردگی روی دستان پوراحمد قابل مشاهده است.

آقای پوراحمد از مهم‌ترین فیلم‌سازان نسل پس از انقلاب ۱۳۵۷ بود که در پاسخ به سرکوب خونین اعتراضات مردم ایران جشنواره حکومتی فیلم فجر را تحریم کرده بود. امضای کیومرث پوراحمد در برخی از بیانیه‌های اعتراضی هنرمندان ایرانی ازجمله اعتراض به کشته شدن بکتاش آبتین، نویسنده زندانی، سرکوب مردم معترض خوزستان در تابستان ۱۴۰۰، اعتراض به امضای سند همکاری ایران و چین، اعتراض به سانسور ادبیات و سینما و اعتراض به زندانی‌کردن فعالان محیط زیست دیده می‌شود.

این فیلم‌ساز سرشناس در کنار آثار سینمایی و فیلم‌نامه‌هایش، نمایش‌نامه، داستان کوتاه، رمان و روایاتی مستند از خود به جای گذاشت که ایران وایر در گزارشی برخی از آن‌ها را بررسی کرده است.
+35
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.