آمریکا شرکت کشتیرانی اماراتی را به دلیل حمل کالای ایرانی تحریم کرد

 بارانداز جبل علی دبیایالات متحده روز پنج‌شنبه تحریم‌های جدید ضد تروریسم مرتبط با ایران را علیه شرکت کشتیرانی «اوشن‌لینک مَریتایم دی‌ام‌سی‌سی» و کشتی‌های آن اعمال کرد و به نقش این شرکت در جابه‌جایی کالا برای ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد.

وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد: «ایالات متحده در تلاش است با استفاده از تحریم‌های مالی، ایران را منزوی کند و توانایی این کشور در تأمین مالی گروه‌های نیابتی و حمایت از جنگ روسیه در اوکراین را مختل کند.»

وزارت خزانه‌داری آمریکا گفت که «اوشن‌لینک»، مستقر در امارات متحده عربی، ناوگانی متشکل از ده‌ها کشتی دارد که «به‌شدت درگیر حمل و نقل کالاهای ایرانی هستند» و ۱۳ کشتی این شرکت اکنون تحت تحریم قرار گرفته‌اند.

این وزارتخانه اعلام کرد که کشتی هیکیت (HECATE) تحت مدیریت «اوشن‌لینک» اخیراً بیش از ۱۰۰ میلیون دلار بار کالاهای ایرانی را برای «جهان‌نما پارس» متعلق به «سپهر انرژی» از طریق انتقال کشتی به کشتی از یک نفتکش تحریم‌شده دیگر بارگیری کرده است.

این تحریم‌ها تمام دارایی‌های تحت مالکیت شرکت یادشده در حوزه قضایی ایالات متحده را مسدود می‌کند و از هرگونه تراکنش مربوط به این شرکت توسط افراد در خاک ایالات متحده نیز جلوگیری می‌کند.

وزارت خزانه‌داری ایالات متحده در بیانیه خود اعلام کرد که مجموعه‌ای از تحریم‌های ایالات متحده و کشورهای غربی «فعالیت‌های بی‌ثبات کننده ایران در منطقه و سراسر جهان» را هدف قرار داده است.

جمهوری اسلامی ایران شبکه‌ای از گروه‌های نیابتی در خاورمیانه از جمله در کشورهای لبنان، سوریه، عراق و یمن دارد و دولت آمریکا روز هفتم فروردین نیز مجموعه‌ای از شرکت‌های تجاری و ترابری در شش کشور را که نیروی قدس سپاه پاسداران، حوثی‌های یمن و حزب‌الله لبنان از فعالیت آن‌ها سود می‌برند تحریم کرد.

وزارت خزانه‌داری آمریکا در همان روز همچنین ۱۱ فرد حقیقی و حقوقی را به اتهام تسهیل انتقال پول به حکومت سوریه، کمک به گریز از تحریم‌ها و مشارکت در قاچاق ماده مخدر آمفتامین تحریم کرد.

تصور می‌شود که تجارت این ماده مخدر با حکومت بشار اسد و حلقه اطرافیان او و همینطور حزب‌الله لبنان ارتباط تنگاتنگی دارد.

وزارت خزانه‌داری آمریکا اول فروردین‌ماه نیز اعلام کرد سه شبکه تأمین‌کننده تجهیزات موشکی، دفاعی و هسته‌ای برای جمهوری اسلامی در کشورهای روسیه، ترکیه، عمان و آلمان را تحریم کرده است
+25
رأی دهید
-8

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.