«چت‌ جی‌پی‌تی» بدون ثبت نام و رایگان در اختیار عموم قرار می‌گیرد

العربیه: «اوپن‌ای‌آی»، کمپانی فناوری سازنده چت‌بات هوش مصنوعی «چت‌ جی‌پی‌تی»، اعلام کرد از این هفته علاقمندان می‌توانند بدون ثبت نام و ایجاد حساب کاربری، از این ابزار هوش مصنوعی به رایگان استفاده کنند.

چت‌ جی‌پی‌تی، که در اواخر سال 2022 روند همه‌گیر شدن هوش مصنوعی را آغاز کرد، می‌تواند مکالمه انسان را تقلید کند، کارهایی مانند خلاصه کردن متن انجام دهد، شعر بسراید، و حتی برای مهمانی گرفتن به کاربر ایده‌هایی بدهد.

شرکت استارتاپ مستقر در سانفرانسیسکو که تحت حمایت «مایکروسافت» است، دوشنبه این هفته اعلام کرد به تدریج چت‌ جی‌پی‌تی را در اختیار هر کسی که کنجکاو به بررسی و استفاده از آن است قرار می‌دهد.

ترافیک کاربران برای استفاده از چت‌ جی‌پی‌تی در ابتدا رکورد زد و به 1.8 میلیارد بازدید رسید. با این وجود، بر اساس تجزیه و تحلیل داده‌ها، ترافیک این سرویس محبوب از ماه مه 2023 کاهش یافته است.

اوپن‌ای‌‌آی همچنین گفت که برای جبران عدم ثبت نام کاربران، که برای مسائل امنیتی مهم است، چت‌ جی‌پی‌تی از راهکارهای حفاظتی دیگری استفاده می‌کند، اما این راهکارها را مشخص نکرد.

علاوه بر نسخه رایگان چت‌ جی‌پی‌تی، اوپن‌ای‌آی یک نسخه حرفه‌ای از آن نیز تولید کرده است که پولی است، و معمولا مورد استفاده متخصصان، تیم‌های تحقیقاتی، و شرکت‌ها قرار می‌گیرد.

این شرکت همچنین گفت که ممکن است از محتوای ارائه شده توسط کاربران برای کمک به بهبود مدل‌های بزرگ زبانی خود استفاده کند، اما گفت کاربران این اختیار را دارند که در هنگام استفاده از چت‌ جی‌پی‌تی این ویژگی را غیرفعال کنند.

اقدام اوپن‌ای‌آی برای رایگان کردن استفاده از چت‌ جی‌پی‌تی حدود یک ماه پس از آن صورت می‌گیرد که ایلان ماسک، کارآفرین میلیاردر و صاحب چند کمپانی فناوری پیشرو، از سم آلتمن، مدیرعامل اوپن‌ای‌آی شکایت کرد و گفت که این شرکت مأموریت اصلی خود برای «توسعه هوش مصنوعی برای خیر بشر» را به هوای سودآوری کنار گذاشته است.
+6
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.