جبهه اصولگرای «شانا»: سردار زاهدی طراح «طوفان الاقصی» بود

العربیه: «شانا»، شورای ائتلاف نیرو‌های انقلاب اسلامی در تجلیل از نقش محمدرضا زاهدی فرمانده کشته‌شده نیروی قدس سپاه پاسداران در طراحی و اجرای طوفان الاقصی پیامی صادر کرد.

این شورا که وابسته به جبهه اصولگرایان جمهوری اسلامی ایران است در پیامی که چهارشنبه 15 فروردین در وب‌سایت خود منتشر کرد، اعلام کرد که «محمدرضا زاهدی به همراه جمعی از همرزمانش، مزد سال‌ها مجاهدت خالصانه را دریافت کرد.»

در این پیام با اشاره به نقش راهبردی این فرمانده کشته‌شده سپاه در تشکیل و استحکام بخشی به جبهه مقاومت و همچنین طراحی و اجرای طوفان‌الاقصی، آمده است که «حامیان تل‌آویو بدانند پاسخ سخت و پشیمان‌کننده جمهوری اسلامی ایران در راه است.»

پیام شورای ائتلاف نیرو‌های انقلاب اسلامی و تاکید بر نقش زاهدی در طراحی و انجام طوفان الاقصی در حالیست که پیشتر مقامات جمهوری اسلامی، دست داشتن ایران در حملات هفتم اکتبر حماس علیه اسرائیل را رد کرده بودند.

عملیات نظامی نیروهای حماس علیه اسرائیل موسوم به طوفان الاقصی در هفتم اکتبر سال 2023 در نوار غزه انجام شد و منجر به شروع جنگ اسرائیل و حماس شد.

خبرگزاریهای دولتی جمهوری اسلامی از جمله «ایرنا» و «ایسنا» با انتشار پیام این جبهه اصولگرا در تجلیل از محمدرضا زاهدی، بر نقش او تاکید کردند.

ایرنا در گزارش دیگری نیز با انتشار پیام گردان‌های عزالدین القسام اعلام کرد که زاهدی در تشکیل «جبهه مقاومت» نقش بارزی ایفا کرد.

علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی نیز در پیامی به مناسبت کشته‌شدن این سردار سپاه پاسداران و همراهانش با تاکید بر پشیمان‌کردن و مجازات اسرائیل گفته بود که زاهدی از دهه شصت «چشم انتظار شهادت» بود.

در حمله هوایی اسرائیل به ساختمان [مجاور] کنسولگری ایران در دمشق، در روز دوشنبه 13 فروردین، محمدرضا زاهدی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران در سوریه و معاونش محمد هادی حاج رحیمی به همراه چند افسر دیگر کشته شدند.
+5
رأی دهید
-29

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۸
  عقاب ابادان - پاریس، پولینزی فرانسه

  :) ما هم میدونستیم شما اطلاع دارید این داستان حکایت‌ها دارد فکر میکنید اسراییل نمیدونست؟؟ شما احمق‌ها پروژه اسراییل را پیش میبرید. همه اینها برای تسلط اسراییل بر غزه است. شما احمق‌ها همانند تیرکمان برای دشمن هستید که هدف را نشانه بگیرد. بازیچه سیاست دنیا هستید. انسانها در فهم به سه قسمت تقسیم میشوند. میفهمند و سکوت میکنند میفهمند یا خود را به احمقی میزنند یا واقعاً احمق هستند
  1
  21
  ‌پنجشنبه ۱۶ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۳:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن

  به قیافه ک…ش نمیاد که همچین پُخی بوده باشه ! این داستان مسخره رو هم جبهه اصولگرا مسخره شانا ، درست کرده که بشه یخ واسه درمان سوزش اونجاهاشون ! حالا داشته باشید که حماس و جهاد اعلام کنند که اینها ( شانا ) دروغ میگه مثل سگ و نقشه و اجرا و همه و همه اش ( حمله وحشیانه 7 اکتبر ) کار خودمون بوده !!
  0
  26
  ‌پنجشنبه ۱۶ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۳:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.