کشته شدن پنج نیروی حکومتی در حمله گروه «جیش‌العدل» به سه مقر نظامی در راسک و چابهار

صدای آمریکا: گروه مسلح «جیش‌العدل» بامداد پنجشنبه ۱۶ فروردین اعلام کرد که در یک «عملیات زنجیره‌ای» در جنوب استان سیستان‌ و‌ بلوچستان، مقر فرماندهی سپاه در راسک را به محاصره خود درآورده و به مقر سپاه و یک کلانتری شهر چابهار حمله کرده است.

معاون امنیتی و انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان با تایید این حمله در یک مصاحبه تلویزیونی از کشته شدن پنج نفر از نیروهای حکومتی در درگیری با گروه جیش‌‌العدل خبر داد و اعلام کرد که اوضاع «تحت کنترل» است و گروه مهاجم هم دستکم هشت نفر تلفات داشته‌اند.

خبرگزاری حال‌وش که اخبار استان سیستان و بلوچستان را پوشش می‌دهد به نقل از منابع خبری «جیش العدل» مدعی شد که درگیریها بین نیروهای نظامی با افراد جیش‌العدل در شهرهای چابهار و راسک با گذشته بیش از دو ساعت، همچنان ادامه دارد.

گروه مسلح جیش‌العدل همچنین در کانالهای تلگرام و وب‌سایت خود ادعا کرد که مقرهای سپاه پاسداران در راسک و چابهار و یک کلانتری و اداره آگاهی این شهر را تصرف کرده و بر انبار تسلیحات آنها مسلط شده است.

اما علیرضا مرحمتی معاون امنیتی و انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان ورود نیروهای جیش العدل به مقر سپاه در راسک را تکذیب کرد و افزود: نفرات این گروه در شهرستان راسک طی حمله مسلحانه، قصد داشتند وارد مقر سپاه شوند که با تبادل آتش نظامیان، ناموفق بودند اما درگیری در این منطقه همچنان ادامه دارد.

خبرگزاریهای داخلی هم خبر دادند که «عباس میر» جانشین کلانتری ۱۱ چابهار که در درگیری با نیروهای جیش العدل مجروح شده بود، ساعاتی بعد جان باخت.

تصاویر دریافتی نیز از پرواز پهپادهای گشتی بر فراز منطقه درگیری حکایت دارد.

مقامات ایران بارها اعلام کرده‌اند که «جیش العدل» در پاکستان پناه می‌گیرد و از خاک آن کشور برای حمله به داخل ایران استفاده کرده است.

گروه جندالله و تمامی اسامی جدید و نام‌های مرتبط با آن از جمله جیش‌العدل در فهرست گروه‌های تروریستی آمریکا قرار دارد.

سازمان عفو بین‌الملل روز چهارشنبه در گزارشی با «سرسام‌آور» خواندن افزایش اعدام‌های مرتبط با مواد مخدر در ایران اعلام کرد اقلیت بلوچ تنها حدود ۵ درصد از جمعیت ایران را تشکیل می‌دهند، اما ۲۹ درصد (۱۳۸ نفر) از اعدام‌های مرتبط با مواد مخدر در سال ۲۰۲۳ به آنها اختصاص داشته است.

مقامات مذهبی سیستان و بلوچستان از جمله مولوی عبدالحمید، پیشوای اهل سنت این استان بارها از مقامات جمهوری اسلامی خواسته‌اند بدون نگاه تبعیض‌آمیز، برای رفع محرومیت، فقر و بیکاری مردم این استان برنامه‌ریزی کنند.
+62
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۸
  عقاب ابادان - پاریس، پولینزی فرانسه

  این همان امنیتی است که به ارمغان آوردید به دیدگاه خود بیسواد و جنگ طلب فکر میکنید رقمی هستید ولی واقعیت این است که در دید جهانی خیلی خوار و ذلیلی و بی اعتبار مملو از دروغ و فساد هستید
  5
  46
  ‌پنجشنبه ۱۶ فروردین ۱۴۰۳ - ۰۸:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  دیارکو - قره تپه، آذربایجان

  جنبش فحاشان و حامیان آنها به گروهک تروریستی بلوچی میگه آزادی خواهان و به شهادت رسیدن دلاومردان این خاک و بوم میگن کتلت و در سنگر و جبهه دشمن بر ضد کشور خود اعلام جنگ کرده و دم از زن هرزگی لاشی بازی میزنند. فقط یک‌کلمه نثار شما جایزه: زن ذلیل های بی بخار
  53
  8
  ‌پنجشنبه ۱۶ فروردین ۱۴۰۳ - ۰۸:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  machan - لس انجلس، ایالات متحده امریکا

  درود بر جیش العدل. زنده باشین. هر چقدر از سپاهی ها کشته بشه باز کمه. این حرامی ها دشمن آب و خاک ایرانند.
  16
  43
  ‌پنجشنبه ۱۶ فروردین ۱۴۰۳ - ۰۸:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  Munchen - مونیخ، آلمان
  دیارکو - قره تپه، آذربایجان
  جای حرف مفت زدن چرا نمیری اونجا تو هم "شهید" یا بهتر بگویم سقط شی شرت از سایت کم بشه؟
  6
  16
  ‌پنجشنبه ۱۶ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۱:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  فرید1614 - بروکسل، بلژیک
  کشتن مزدور سپاهی با هر نیروی داخلی و خارجی مجازه.
  7
  14
  ‌پنجشنبه ۱۶ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۱:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۰
  تنها در اینجا - کپنهاگ، دانمارک
  Munchen - مونیخ، آلمان
  عزیز اینا عادت دارن فقط بالا درخت غار غار کنند
  7
  11
  ‌پنجشنبه ۱۶ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۳:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  بلوچ اسلو - اسلو، نروژ
  خانمها وآقایان؛ بدون اغراق دست نیروهای امنیتی حکومت دینی درسرکوب وکشتارمردم ایران بخصوص بلوچ ها تا آرنج وبازو درخون آغشته است.ولی دوستان نباید گول خورد! بایدازحکومت ودیدگاه طالبانی سنی هم ترسید.«جیش‌العدل» کپی به توان ۱۰۰ طالبان است.همانطور که حکومت شیعی درتضاد با خواسته های مردم ایران است؛این«جیش‌العدل ها»هم برادر ناتنی ازنوع سنی هستند.خواسته این گروه برافراشتن پرچم اسلامی ازنوع دگم تراست.جانتان جور
  1
  10
  ‌پنجشنبه ۱۶ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۴:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.