یک دیپلمات فرانسوی: رژیم ایران ضعیف است و از جنگ با اسرائیل می‌هراسد

میشل دوکلو، دیپلمات فرانسوی. رادیو فرانسه: میشل دوکلو، سفیر پیشین فرانسه در سوریه، در گفتگو با شبکه تلویزیونی "فرانسه ٢٤" گفته است که اسرائیل با هدف قرار دادن کنسولگری ایران در دمشق در انتخاب هدف و کیفیت آن قدری فراتر از گذشته رفته است، زیرا در داخل کنسولگری شماری از فرماندهان سپاه پاسداران که در نشستی راهبردی حضور داشتند، کشته شدند. دیپلمات فرانسوی سپس با تعجب پرسیده است : چطور رهبران ایران هنوز نفهمیده‌اند که هیچ منطقه امنی برای آنان در مجاورت اسرائیل وجود ندارد؟

میشل دوکلو سپس افزوده است که اسرائیل در عملیات خود یک مرحله جدید را طی کرده است. به این معنا که رهبران اسرائیل دیگر ابایی ندارند که خطر رویارویی با ایران را بپذیرند انگار که آنان سرگرم آزمودن این مهم هستند که تا کجا می‌توانند پیش بروند یا اساساً در پی تحریک تشدید تنش با ایران هستند.

دیپلمات فرانسوی سپس گفته است که به گمان او اسرائیل با حمله به ساختمان کنسولگری ایران هیچ خط قرمزی را پشت سر ننهاده است، هر چند از جنبه نمادین چنین حمله‌ای می‌تواند تعجب آور باشد. او در توضیح نظر خود گفته است که جمهوری اسلامی نمی‌تواند جلسات تدارک عملیات نظامی علیه اسرائیل را در کنسولگری‌های خود برگزار کند، مضاف بر این که این اولین بار نیست که اسرائیل فرماندهان ارشد سپاه پاسداران را هدف قرار می‌دهد.

دیپلمات فرانسوی در ادامه بعید دانسته است که رهبران ایران واکنش چندانی در قبال حمله اسرائیل از خود نشان بدهند. او گفته است که ایران در حال حاضر نسبتاً ضعیف است و از اساس از جنگ مستقیم با اسرائیل هراس دارد و اکنون با یک آزمون بسیار مهم روبرو است. به گفته دیپلمات فرانسوی، البته حکومت ایران ناچار است واکنشی از خود نشان بدهد، اما این واکنش نمادین خواهد بود و تهران خواهد کوشید که پاسخ آن به افزایش تنش‌ با اسرائیل منجر نشود. او گفته است که نهایتاً ای بسا جمهوری اسلامی نمایندگی‌های سیاسی اسرائیل در جهان را هدف قرار بدهد.
+81
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  shirzan - برلین، آلمان

  نه بابا جمهوری جنایتکار شیطانی خیلی قوی و مقتدره بیا ببین تو خیابان های ایران با دخترکان مخالف حجاب اجباری چه برخورد سختی میکنه.
  2
  71
  ‌چهارشنبه ۱۵ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۴:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  سیمرغ ایران - برلین، آلمان

  خاک تو سر بایدن و اتحادیه اروپا که از این شیر کاغذی حساب میبره و سالهاست که باهاشون مماشات میکنه
  2
  40
  ‌چهارشنبه ۱۵ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۵:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن

  هراس رژیم ایران از اسرائیل نیست ، بلکه از مردم داخل ایران هست ، چون رژیم این رو بخوبی میدونه که نزد مردم ایران نه مشروعیت و نه مقبولیتی نداره و اگر جنگی با اسرائیل شروع بشه ، کافیست که اسرائیل یک سری جاهای حساس ، مثل مراکز تجمع وحوش مفعول یا مجلسین و ریاست جمهوری و وزارت اطلاعات و کشور و اطلاعات سپاه و کاخ ریاست جمهوری و بیت مفعول و قوه قضائیه ووو رو بمبارون کُنه ، اونوقته که مردم هم بریزند و اون بلایی که سر قذافی و رژیمش اومد رو سر مفعول و رژیمش پیاده کنند !! هراس رژیم بیشتر این هست !
  2
  49
  ‌چهارشنبه ۱۵ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۵:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۸
  sabbas - لندن، انگلستان

  Momijii - توکیو، ژاپن
  من فکر منم از هر دو هراس داره چونکه ایندفعه نه تو ایران جا دارن و نه تو سوریه و لبنان و غیره. این یعنی نابودی تروریستهای ج. ا. ایران در جهان.
  0
  26
  ‌چهارشنبه ۱۵ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۷:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  نادر- - خارجه، ایالات متحده امریکا
  سیمرغ ایران - برلین، آلمان
  نه سیمرغ عزیز، بایدن از اسرائیل حساب نمیبره. از نظر لجستیکی و جئو پلیتیکی اسرائیل برای  آمریکا و اروپا خیلی مهمه. ضمن اینکه لابی کلیمی ها تو آمریکا و انگلیسه بسیار قوی هست. 
  0
  15
  ‌چهارشنبه ۱۵ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۷:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  نادر- - خارجه، ایالات متحده امریکا
  در یک جمله خلاصه میکنم. دوستان عزیز. اسراییل یک ایالات متحده کوچک در خاورمیانه است که کنترل و بالا پایین شدن هرج و مرج در دست داشته باشن. خاورمیانه با منابع نباید کنترلش دست صاحبانش باشه.
  0
  6
  ‌چهارشنبه ۱۵ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۷:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  paksan - ایران، ایران
  دقیقا همینه. الان دستور کار جنگ با مردم ایران هستش چون سلاح ندارند خخخخ حجاب بازی دوباره شروع میشود.
  0
  10
  ‌چهارشنبه ۱۵ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۹:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  سیمرغ ایران - برلین، آلمان
  نادر- - خارجه، ایالات متحده امریکا
  عزیز جان منظور از شیر کاغذی جمهوری نکبت بود نه اسرائیل
  0
  10
  ‌چهارشنبه ۱۵ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۹:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  Hassan1479 - تهران، ایران
  هر نوع جنگی که از خارج بخصوص اسرائیل و آمریکا بایران تحمیل شود ، باعث ویرانی زیر ساخت های ایران شده و جامعه ما را بصد ها سال عقب میبردو شاید باعث سرنگونی رژیم منحوس اسلامی هم نشود .
  2
  0
  ‌پنجشنبه ۱۶ فروردین ۱۴۰۳ - ۰۳:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.