وقتی شریک زندگی‌تان رابطه جنسی می‌خواهد و شما تمایلی ندارید این تکنیک را امتحان کنید

یورونیوز: در بسیاری از جوامع این باور رایج وجود دارد که میل جنسی همچون «یک جرقه» به طور طبیعی و آنی زده می‌شود و اگر انسان‌ها تمایلی برق‌آسا و همزمان با شریک زندگی‌شان را تجربه نمی‌کنند مشکلی در آن‌ها وجود دارد.

بنابراین اعتقاد، رابطه جنسی برنامه‌ریزی شده غیرطبیعی است و حالت نرمال این است که هماهنگ و همزمان با شریک زندگی‌تان رابطه جنسی بخواهید. این ذهنیت باعث می‌شود بسیاری از زنان احساس کنند که چون این اتفاق نمی‌افتد و تمایل آنی با شریک‌شان را تجربه نمی‌کنند، پس چیزی کم دارند یا در زندگی جنسی‌شان ناموفق هستند.

دکتر امیلی ناگوسکی، سکس‌تراپ، در این باره می‌گوید در روابط بلندمدت بسیار پیش می‌آید که دو شریک مسیر متفاوتی برای رسیدن به خواسته خود دارند و نمی‌توانند همزمان یا به یک روش به آن‌جا برسند.

او با انتقاد از شرکت‌های داروسازی که برای «درمان» تمایل جنسی ناگهانی زنان محصولاتی تحت نام «ویاگرای صورتی» تولید می‌کنند، می‌گوید: «برای من واضح بود آنها در پی درمان چیزی هستند که به ذاته مشکلی نیست. آنها با این واقعیت روبرو بودند که مردم یک دروغ فرهنگی را باور کرده‌اند. در واقع در موارد مربوط به رابطه جنسی چیزی تحت عنوان ‘طبیعی’ نداریم و بیش از یک راه برای تجربه میل جنسی وجود دارد.»

وی اضافه کرد: «یعنی در رختخواب دراز بکشید و اجازه دهید پوستتان با پوست شریک زندگی‌تان تماس بگیرد، با این شیوه شما زمینه‌ای ایجاد کنید که به بدنتان اجازه می‌دهد به لذت دسترسی پیدا کند بدون اینکه تحت فشار قرار گیرد.»

ناهماهنگی زمانی بین نیازهای جنسی زوجین از مواردی است که معمولا افراد در روابط طولانی‌مدت با آن دست و پنجه نرم می‌کنند. کارشناسان می‌گویند در اینجا مهم این است که به جای تمرکز بر «میل جنسی»، «لذت» معیار گرفته شود و هدف تمرکز بر لذت باشد.
کارشناسان می‌گویند مهم است که در زندگی مشترک جایگاهی ویژه برای روابط جنسی با شریک‌مان قائل باشیمخانم ناگوسکی در این باره می‌گوید: «وقتی به تحقیقات در این زمینه نگاه می‌کنیم واضح‌تر می‌شود که تجارب جنسی مطلوب مربوط به میل نیست. وقتی با افرادی صحبت می کنید که زندگی جنسی عالی دارند، آنها در مورد میل صحبت نمی‌کنند بلکه در مورد لذت صحبت می‌کنند. آنها در مورد واقعی بودن تجربه و آسیب‌پذیری صحبت می‌کنند. و بالاتر از همه از همدلی صحبت می‌کنند.»

به گفته او، یک رابطه جنسی عالی بیش از آنکه به میل خود به خودی و آنی مربوط باشد، به وضعیت روحی افراد بستگی دارد. اگر فشار استرس و اضطراب‌های روزمره از زوجین برداشته شود، یک رابطه جنسی عالی، شاد، لذتبخش و فوق‌العاده در انتظار انها خواهد بود.

دکتر ناگوسکی می‌گوید مهم است که در زندگی مشترک و در کنار علایقی که داریم (برای مثال به بچه‌ها، حیوانات خانگی، ورزش، موسیقی خاص یا یک برنامه تلویزیونی)، جایگاهی برای زندگی جنسی خود قائل باشیم و آن را به یک نقطه علاقه مشترک تبدیل کنیم.

از آنجا که اغلب ما در خانه‌هایی بزرگ شده‌ایم که انگار در آن‌ها رابطه جنسی وجود نداشت، یا وقتی حرف از آن می‌آمد منفی و یا توام با حس سرزنش و شرم بود، تقویت دید «مثبت جنسی» و احساس حس راحتی در روابط باید یکی از کارهای اولیه باشد.

دکتر ناگوسکی می‌گوید: «هر کس باید انتخاب کند که چگونه و چه زمانی لمس شود و چه احساسی نسبت به بدن خود داشته باشد. این آزادی است و زمانی که احساس آزادی می‌کنیم، آن موقع است که می‌توانیم به لذت دسترسی پیدا کنیم.»
+9
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  Adamat7775 - خارکف، اوکراین
  ۱) تمام مطالبی‌ که از "یورونیوز" در سایت محترم ایرانین.یوکی بازنشر می‌شن، هم ترجمه‌ی بسیار نامفهوم و بدی دارند، و هم اعتبار کاملی به‌عنوان یک خبر موثق ندارند. / همین متن بالا، اصلا معلوم نیست چی‌ می‌گه، - اما در هر حال، این دکتر امیلی ناگوسکی، که سکس‌تراپ هست، خودش "اصل ماجرا" رو یا نمی‌دونه یا نمی‌خواد برای دیگران مطرح کنه. --- اصل ماجرای مسایل جنسی‌ بین زن و مرد -و دیگاهی که هرکدام از جهت بیولوژیکی و جنسیتی در مورد عمل جنسی‌ دارند-، مربوط به این هست، که مرد با چشم دوست داره، و زن با گوش - یعنی‌ این‌که؛ برای ما مردها، تحریک‌ شدن در یک ثانیه می‌تونه اتفاق بیفته، (و مرد دل‌ش بخواد که با زن‌ش سکس کنه *تا از شهوت خلاص بشه* - یعنی‌ برای مرد، -از زمان تحریک‌شدن تا ارضا‌ شدن- حتا دو سه دقیقه هم کافی‌ هست) --- اما زن، نیاز به این داره که شوهرش اول چندین دقیقه باهاش معاشقه کنه (هم لمسی و هم به‌ویژه کلامی‌ - یعنی قربون‌صدقه رفتن)، بعد زن که برانگیخته بشه، می‌تونه هنگام این‌که شوهرش حالا دخول انجام داده، او نیز هم‌زمان با شوهر، به اورگاسم برسه ~ (ادامه....)
  1
  10
  ‌سه شنبه ۱۴ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۰:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Adamat7775 - خارکف، اوکراین
  ۲) در یک رابطه‌ی جنسی‌ سالم، اگر زن برنگیخته بشه و سپس ارضا‌ بشه، این زن هست که لذت اصلی‌ جنسی‌ رو احساس خواهد کرد (حتا اگر یک‌بار در زندگی اون رو تجربه کنه، همیشه در ذهن‌ش به‌یادگار می‌مونه)، - اما مرد در سکس، در اصل از فشار شهوت خلاص می‌شه، و این رهایی از فشار جنسی‌، برای مرد به‌عنوان لذت شناخته می‌شه، که اما لذت اصلی‌ رو زن در یک رابطه‌ی سالم و کامل جنسی‌ می‌تونه احساس کنه (اگر قبل از ورود آلت به واژن‌ش، به اندازه‌ی لازم تحریک شده باشه). --- در کشورهای مذهبی‌، منجمله در ایران، خیلی‌ از زن‌ها اصلا لذت جنسی‌ رو تجربه نمی‌کردن، چون مرد تا تحریک می‌شده، مثل مرگه مرغ می‌-پریده روی زن‌ش، دخول می‌کرده، و زود ارضا‌ می‌شده، و زن هم اگر داشته به تحریک‌شدن می‌رسیده، مرد دیگه ارضا شده بوده و پشت‌ش رو کرده بوده بهش و خواب‌ش برده بوده. - اما در غرب و اروپا، زن‌ها از چند نسل پیش، به آگاهی‌ جنسی‌ رسیده و در رابطه‌ی جنسی‌، کنترول اصلی‌ رو به دست می‌گرفتند، تا شوهرشون به مساله‌ی "اورگاسم‌ رسیدن آن‌ها" نیز توجه کنه ~ (ادامه....)
  0
  10
  ‌سه شنبه ۱۴ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۰:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Adamat7775 - خارکف، اوکراین
  ۳) مرد با چشم دوست داره، زن با گوش، - یعنی‌ زن و مرد، مکمل همدیگر هستند، و نوع تحریک شدن هر کدام از آن‌ها با دیگری بسیاری فرق دارد (بیش از ۹۰ درصد از مخاطبان صنعت پورن در جهان، مرد‌ها هستند - یعنی مرد با دیدن عکس یا فیلم زن لخت می‌‌تونه سریع تحریک بشه، اما زن با دیدن یک مرد لخت تحریک نمی‌‌شه، بلکه با خواندن یک رمان عاشقانه می‌‌تونه تحریک بشه)، - برای همین، مرد باید قبل از دخول، معاشقه کنه با زن‌ش (کلامی‌ و لمسی)، تا زن به تحریک‌ شدن برسه، و سپس عمل جنسی‌ (دخول) انجام بده. --- البته این حقیقت نیز انکار نشدنی‌ هست، که برخی‌ زوج‌ها، به همدیگه از جهت جنسی‌ نمی‌خورن، برای همین، مرد نصفه‌نیمه ارضا‌ می‌شه، زن هم اصلا هیچ‌گاه نمی‌فهمه که اورگاسم زنانه یعنی چه، و در نتیجه، یک عمر می‌زنن توی سر و کله همدیگه - (که اما اگر از جهت جنسی‌ مکمل همدیگه بودن، آن‌گاه یک رابطه‌ی تمام‌عیار و کامل جنسی‌، برای هر دوی آن‌ها می‌تونه حکم یک وسیله‌ی خوب -همچون مرهم- برای درک در تمام مراحل زندگی‌ زناشویی‌شان قرار گیرد ~
  1
  14
  ‌سه شنبه ۱۴ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۱:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.