ارتش اسرائیل می‌گوید در «بالش‌ها و تخت‌های زایشگاه بیمارستان شفا» اسلحه پیدا کرده است

 سربازان ارتش اسرائیل.صدای آمریکا: ارتش اسرائیل می‌گوید در زایشگاه بیمارستان شفا در باریکه غزه اسلحه پیدا کرده است.

به گزارش تایمز اسرائیل، تصاویر منتشرشده حاکی از آن است که ستیزه‌جویان فلسطینی خمپاره، مواد منفجره، تفنگ‌های تک‌تیرانداز، تفنگ‌های تهاجمی، اسلحه‌های دستی و دیگر تجهیزات نظامی را در داخل بالش‌ها و تخت‌های بیماران و در سقف‌ها و دیوارهای زایشگاه بیمارستان شفا پنهان کرده‌ بودند.

ارتش اسرائیل اعلام کرده حدود ۳۵۰ تن از بیماران و کادر پزشکی در بیمارستان شفا را به یک «محوطه تعیین‌شده» در بخش دیگری از این مجتمع منتقل کرده و در آنجا کمک‌های بشردوستانه را در اختیار آنها قرار داده است.

کشف اسلحه در بیمارستان شفا در حالی است که ارتش اسرائیل هفته گذشته دو عضو ارشد حماس به نام‌های فادی دویک و زکریا نجیب را پس از تعقیب و گریز و تبادل آتش در زایشگاه بیمارستان شفا کشته بود.

پس از حمله تروریستی ۱۵ مهر حماس به اسرائیل که منجر به کشته‌شدن ۱۲۰۰ تن و گروگان گرفته شدن بیش از ۲۵۰ تن دیگر شد، اسرائیل تهاجم به غزه را با هدف نابودی این گروه اسلام گرای تحت حمایت جمهوری اسلامی آغاز کرد.

این تهاجم موجب آواره شدن اکثریت جمعیت ٢ میلیون و ۳۰۰ هزار نفری غزه شده است که نیاز فوری به مواد غذایی و دیگر مایحتاج زندگی دارند.

به رغم تبعات ویران‌کننده حمله تروریستی حماس به اسرائیل، مقامات این گروه اسلام گرا از آن زمان چندین بار تاکید کرده‌اند در صورت توان حمله‌ای مشابه را بارها تکرار خواهند کرد.

حماس بدون اشاره به تعداد اعضای کشته‌شده خود در نتیجه تهاجم اسرائیل به غزه می‌گوید نزدیک به ٣٣ هزار فلسطینی ساکن غزه تا کنون کشته و حدود ٧۵ هزار تن دیگر زخمی شده‌اند.

بخش فارسی صدای آمریکا نمی‌تواند به طور مستقل آمار و ارقام ارائه‌شده از سوی حماس را راستی‌آزمایی یا تایید کند.

در عین حال، اسرائیل بارها تاکید کرده است که حماس از غیر نظامیان فلسطینی به عنوان سپر انسانی استفاده می کند.

اسرائیل همچنین تصاویر زیادی منتشر کرده که نشان می‌دهد حماس بر خلاف قوانین بین‌المللی، از زیرساخت‌های غیرنظامی همانند بیمارستان‌ها و مساجد برای مقاصد نظامی استفاده می‌کند.

ایالات متحده آمریکا، بریتانیا، اتحادیه اروپا، ژاپن، اسرائیل، و شمار دیگری از کشورها حماس را در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار داده‌‌اند.
+50
رأی دهید
-11

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  ایدئولوژی اسلام نجس و مخرب است و اگر مطابق سیرت راهزن کذاب 1400 سال پیش اجرا شود از دلش بدتر از داعش و حماس بیرون میزند. اسلام یک مشت بیسواد از مخ تعطیل را شستشوی مغزی میدهد و از این اوباش هر جنایتی ساخته است
  3
  13
  یکشنبه ۱۲ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۳:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  Persian-turk - استکهلم، سوئد
  دروغ که کنتور نمی ندازه. خدا می دونه چقدر این ها دربازه جنگ جهانی دوم و هولوکاست دروغ گفتن. این وحشی بازی ها براشون امنیت نمی اره.برین هر کار می تونن با حماس بکنن ولی زور اینا به بچه ها و غیر نظامی ها میرسه . این روزا حتی توی اروپا که پدر خوانده اینها هست هر جا می رن پشت سر خودشونم باید ببینن و از ترس خیلی جا ها نمی رن‌ و‌نمی‌گن یهود هستن.
  11
  5
  یکشنبه ۱۲ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۳:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  Persian-turk - استکهلم، سوئد
  جناب متفکر. وقتی عقربی جرار پشت زن و بچه و توی کودکستان و بیمارستان پنهان میشود و بارها شما و زن و بچه ی گرامی شما را نوازش داده است شما باشید چه میکنید؟ شعار میدهید که انشاالله گربه است!؟ بدتر از بدتر وقتیکه همان زنان هم مدافع و مروج افعی های خون اشام زن ازاری هستند که به تبع رهبر 1400 ساله زن و کودک کفار و غیر مسلمین غنیمت جنگی هستند و اگر از پس و پیش به ان ها بپردازی الشاشید شده و قدوم مبارک شما را در بهشت سرِ کاری (که ابلهان ان را باور دارند) خانم بیاری بنام الله با گلاب و عنبر شستشو داده و بخاطر 10000 بی ناموسی و شقاوت و جنایت برایت تختخواب 72 فاحشه ی بهشتی را می اندازد تا از خدای سنگی مشتلق بگیری و جسد متعفنت صبح و شب راس کار شود (تف به این مرام پورنو و زشت اسلامی) . ترحم بر عقرب تکرار زهرپاشی در ضریب بی نهایت است. ترحم بر اصغر قاتل بی حرمتی به کودکان است
  2
  8
  یکشنبه ۱۲ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۹:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.