پلیس بریتانیا از سیما ثابت خواست محل سکونت خود را بلافاصله ترک کند

سیما ثابت، مجری پیشین ایران اینترنشنال اعلام کرد در پی حمله به پوریا زراعتی، واحد مبارزه با تروریسم پلیس متروپولیتن لندن از او خواست خانه‌اش را ترک کند و تا اطلاع بعدی در جای دیگری بماند. او افزود دولت بریتانیا به اندازه کافی اقدام قاطع برای مقابله با تروریسم حکومت ایران نکرد.
 
سیما ثابت در توئیتر نوشت:

پلیس متروپولیتن بریتانیا (بخش ضد تروریسم)، شب گذشته، پس از حمله به پوریا زراعتی با سلاح‌ سرد، از من خواست بلافاصله محل سکونتم را ترک کنم و تا اطلاع بعدی آنان، در مکان دیگری اقامت داشته باشم. سپاه پاسداران، سال گذشته تلاش کرد من و همکار سابقم فرداد فرحزاد را ترور کند. آنها جزئیات زیادی درباره محل زندگی‌‌ و نحوه رفت و آمدم داشتند.

در یک فایل صوتی که یک سرویس امنیتی غربی در اختیار تلویزیون آی‌تی‌وی قرار داده بود، فرمانده سپاه قدس، به فرد دیگری دستور می‌داد که ما را با چاقو و بی‌سر و صدا به قتل برسانند. برنامه آنها برای ترور ما، افشا شد و ناکام ماند. با این وجود، دیروز پوریا زراعتی با چاقو در لندن مورد حمله قرار گرفت.

اگرچه تحقیقات پلیس ضد تروریسم در جریان است و منتظر اعلام نتیجه آن هستیم، اما این حمله، هشداری جدی و اقدامی به شدت نگران‌کننده برای همه روزنامه‌نگاران و مخالفان جمهوری اسلامی در بریتانیا و سایر کشورهای غربی است. در یک سال گذشته پلیس ضد تروریسم، مرتبا با من در تماس بوده و از پشتیبانی و حمایت آنان ممنونم.

اما صراحتا تاکید می‌کنم که در سطح دولت بریتانیا به اندازه کافی، اقدام سیاسی، معنادار، قاطع و موثری برای مقابله با تروریسم حکومت ایران انجام نشده است. به عنوان یک روزنامه‌نگار و یک شهروند بریتانیا، نمی‌توانم انتقاد ‌و نگرانی‌ام را از این کم‌کاری سیاسی و دیپلماتیک، پنهان کنم. در این ارزیابی، تعداد قابل توجهی از دوستان روزنامه‌نگارم با من هم‌نظر هستند.

لندن، خانه ما است. بریتانیا برای من و همکاران روزنامه‌نگارم در همه رسانه‌ها باید جای امنی باشد و‌ برای افراط‌گرایان و تروریست‌هایی که از تهران دستور می‌گیرند، نا امن. ‌صدای ما با تهدید و ترور، خاموش نخواهد شد.

روزنامه‌نگاری، جرم نیست؛ تروریسم دولتی، جنایت است. جلویش را بگیرید.
+40
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  به امید فردایی بهتر - تهران، ایران

  اینها همش دعوای زرگری هست، اگر بدانید. انگلیس و امریکا و اروپا رژیم ایران را با این قبیل کارهاسون سرپا نگه داشتند تا ثروت و اندیشه ایران و ایرانی را بچپاول ببرند. داعش، طالبان و امثالهم ساخته و پرداخته دول غربی هستند. مگر خامنه ای مفعول و نو کیسه های مفعول وی میتوانند آب بدون اجازه دول خارجی بخورند. ساده اید!!!!
  37
  82
  شنبه ۱۱ فروردین ۱۴۰۳ - ۲۱:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  ab5534 - هلسینکی، فنلاند

  میگن یکی‌ از مهاجمان سوءقصد به پوریا زراعتی علی‌ علیزاده است
  2
  28
  شنبه ۱۱ فروردین ۱۴۰۳ - ۲۳:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  freedom of the press - تهران، ایران
  این درس عبرتی است برای ساده لوحان و احمقهایی که هنوز راه نجات ایران را با حمایت از غرب و آمریکا و بخصوص ترامپ می دانند. رژیم اشغالگر ایران تحت حمایت کامل غرب بخصوص آمریکا است
  43
  32
  یکشنبه ۱۲ فروردین ۱۴۰۳ - ۰۲:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۴
  Butler - سیدنی، استرالیا

  این واکنش تروریستی از سوی حکومت بچه کش خامنه ای نشون میده که فعالیتهای رسانه ای امثال شماها در جهت فاش کردن ماهیت و کارکرد پلید این حکومت، بخصوص برای مردم داخل بسیار مؤثر بوده است
  4
  61
  یکشنبه ۱۲ فروردین ۱۴۰۳ - ۰۲:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.