آماده‌باش‌ مرزی مصر هم‌زمان با حمله احتمالی اسرائیل به رفح

العربیه: با وجود هشدارهای بین‌المللی، به ویژه آمریکایی و کشورهای منطقه به اسرائیل، درباره حمله احتمالی به شهر رفح جنوب نوار غزه، نیروهای مصر در مناطق مرزی خود با این شهر در حالت آماده‌باش به سر می‌برند.

بر اساس اظهارات پنج مقام آمریکایی و مصری، قاهره از ایالات متحده خواسته تا تجهیزات امنیتی لازم را برای تامین امنیت مرز این کشور با نوار غزه فراهم کند.

به گزارش مجله آمریکایی «پولیتیکو»، این درخواست‌ مصر زمانی مطرح شد که مقامات آمریکایی با همتایان خود در قطر، مصر و اسرائیل نقشه راهی را بررسی می‌کنند که در نهایت منجر به توقف جنگ در ازای آزادی تمامی اسرای اسرائیلی در غزه ‌شود.
فرار هزاران نفر از مرزها
اسرائیل می‌گوید هدف از حمله به رفح، بیرون راندن جنگجویان حماس است، اما مقامات مصری و آمریکایی‌ و اروپایی با این حمله شدیدا اعلام مخالفت کرده‌اند.

مصر تاکید کرده که یورش به رفح به ناچار صدها هزار نفر را مجبور به فرار از جنوب غزه به سوی مرز مصر می‌کند.

مقامات مصری همچنین نگران ورود احتمالی جنگجویان حماس به صحرای سینا هستند که پیش از این شاهد اقدامات تروریستی زیادی بوده است.

مصر و دیگر کشورهای عربی بارها مخالفت شدید خود را با کوچ دادن فلسطینی‌ها از نوار غزه، چه به سینا، نقب و یا سایر مناطق اعلام کرده‌اند.

برخی از مقامات مصری نیز پیشتر تأکید کردند که این طرح جابجایی جدید نیست، بلکه ایده‌های قدیمی اسرائیل است که با جنگ غزه در هفتم اکتبر آغاز شد، از سر گرفته شده است.
+3
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۴
  راستگوی بی طرفدار - سالزبورگ، اتریش
  مصر باید به بردران حود کمک کند و همه فلسطینی ها را به مصر ببرد
  12
  3
  شنبه ۱۱ فروردین ۱۴۰۳ - ۲۱:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.