دومین حمله به فروشگاهی در مالزی که جوراب با طرح «الله» می‌فروخت

 عکسی که از جوراب با طرح «الله»، عرضه‌شده در فروشگاهی زنجیره‌ای در مالزی، در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده استرادیو فردا: در پی فروش یک مدل جوراب در مالزی که واژه «الله» بر روی آن حک شده بود، شعبه دیگری از یک فروشگاه زنجیره‌ای که اقدام به عرضه این طرح جوراب کرده بود، با «کوکتل مولوتوف» هدف حمله قرار گرفت.

خبرگزاری دولتی مالزی به نقل از پلیس این کشور اعلام کرده است که یکی دیگر از شعب فروشگاه زنجیره‌ای «کی کی» واقع در کوانتان، مرکز ایالت پاهانگ، بامداد روز شنبه ۱۱ فروردین با کوکتل مولوتوف مورد حمله افراد ناشناس قرار گرفته است.

رئیس پلیس کوانتان از احتمال ارتباط حمله امروز با فروش جوراب یادشده خبر داده و افزوده است که مظنون این حمله هنوز شناسایی نشده‌ است.

بنا بر اعلام پلیس، این حمله باعث آتش گرفتن برخی اقلام موجود در ویترین فروشگاه شده است.

فروشگاه زنجیره‌ای «کی کی»، دومین فروشگاه زنجیره‌ای بزرگ در مالزی است.

عرضه جوراب‌هایی که کلمه «الله» روی آن چاپ شده بود توسط این فروشگاه خشم شماری از مسلمانان را به‌ویژه در شبکه‌های اجتماعی در پی داشته و بسیاری از معترضان استفاده از کلمه الله بر روی جوراب که پوشش پا است را «توهین‌آمیز» تلقی کرده‌اند.

مدیران این فروشگاه در روزهای گذشته به دلیل فروش این جوراب‌ها به «جریحه‌دار کردن احساسات مذهبی» متهم شده‌‌اند.

مالزی در جنوب شرقی آسیا قرار دارد و بیشتر شهروندان آن را مسلمانان تشکیل می‌دهند.

پیش از این نیز اعتراضاتی به دلیل آنچه توهین به خداوند یا پیامبر اسلام معرفی شد، از سوی شماری از مسلمانان در کشورهای مختلف جهان، خبرساز شده بود.
+7
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۶
  Munchen - مونیخ، آلمان
  الله نام خدای اسلام،در واقع ترکیبی از نام‌دو بت مقدس در آئینهای اعراب قبل از اسلام هست که محمد با زیرکی با ترکیب این دو‌نام برای خدای خیالی جدید انتخاب کرد تا برای اعراب آن دوران مقبولیت بیشتری داشته باشد.
  3
  16
  یکشنبه ۱۲ فروردین ۱۴۰۳ - ۰۶:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.