مولوی عبدالحمید: مخالفت مقامات جمهوری اسلامی با برگزاری همه‌پرسی به دلیل آگاهی آنها از نارضایتی مردم است

 مولوی عبدالحمید، امام جمعه اهل سنت زاهدان. (آرشیو)صدای آمریکا: مولوی عبدالحمید، امام جمعه اهل سنت زاهدان، در خطبه‌های نماز جمعه ۱۰ فروردین گفت مخالفت مسئولان جمهوری اسلامی با برگزاری همه‌پرسی به این دلیل است که آنها از وضعیت کشور و نارضایتی مردم آگاه هستند.

او با اشاره به ١٢ فروردین سالروز همه‌پرسی جمهوری اسلامی گفت مردم به امید برقراری ارزش‌هایی همچون عدالت، آزادی، مساوات، برابری، و برادری به جمهوری اسلامی رای مثبت دادند.

این شخصیت برجسته اهل سنت ایران یادآور شد که قرار بود فقر و تنگدستی در کشور نماند و ثروت‌های کشور برای ملت ایران خرج شود.

به گفته او، هم‌اینک ارزش پول ملی ایران روزانه افت می‌کند، اقتصاد ایران متزلزل است، و ثبات اقتصادی وجود ندارد.

امام جمعه اهل سنت زاهدان در بخش دیگری از سخنانش گفت قرار بود مردم از آزادی‌های سیاسی همچون حق انتقاد و آزادی قلم و آزادی بیان برخوردار باشند.

همزمان رسانه‌های ناظر بر وضعیت حقوق بشر در استان سیستان و بلوچستان همانند «سازمان حقوق بشری حال‌وش» و «کمپین فعالین بلوچ» گزارش دادند که ماموران انتظامی جمهوری اسلامی همانند جمعه‌های گذشته در اطراف مصلی و مسجد مکی و خیابان‌های منتهی به آن حضور داشتند و با ایجاد ایست و بازرسی اقدام به تفتیش و بازرسی بدنی نمازگزاران زاهدانی کردند.
حضور نیروهای امنیتی در خیابان‌های اطراف مسجد مکی – ۱۰ فروردینماموران حکومتی جمهوری اسلامی روز جمعه هشتم مهر ۱۴۰۱ ده‌ها تن از نمازگزاران زاهدانی را با شلیک گلوله کشتند. پس از آن، این روز به «جمعه خونین زاهدان» مشهور و با راهپیمایی نمازگزاران در روزهای جمعه همراه شد.

پس از کشته شدن حدود ۱۰۰ تن از نمازگزاران زاهدانی در جریان «جمعه خونین»، این شهر جمعه هر هفته صحنه اعتراضات ضد حکومتی بوده است.

مولوی عبدالحمید، امام جمعه اهل سنت زاهدان، نیز هر هفته در خطبه‌های نماز جمعه به انتقاد از سیاست‌های جمهوری اسلامی و مقامات و مسئولان رده‌بالای حکومت و نیز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی می‌پردازد.
+37
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  دیارکو - قره تپه، آذربایجان
  باز هم این سگ داعشی پارس کرد.
  23
  4
  جمعه ۱۰ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۷:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۴
  میلاد2020 - داخائو، آلمان
  راست میگه بزاره تو سیستان و بلوچستان رفراندوم برگذار کنند که آیا یک حروم لقمه مثل خود وهابی عربستانیش باید امام مسجد باشه یا یک آدم ایران دوست
  16
  2
  جمعه ۱۰ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۹:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  سیمرغ ایران - برلین، آلمان
  دیارکو - قره تپه، آذربایجان
  اگر این سگ داعشی هست ضحاک علی چی هست؟
  2
  16
  جمعه ۱۰ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۹:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.