جنجال مصاحبه سفیر ایران در باکو با زن خبرنگار بدون حجاب / تسنیم: برای عزت ایران استعفا دهید

مصاحبه اخیر عباس موسوی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در باکو با یک خبرنگار زن واکنش‌های زیادی را از سوی کابران هوادار رژیم ایران و رسانه‌های نزدیک به حکومت در پی داشته است.

خبرگزاری تسنیم، نزدیک به سپاه پاسداران در مقاله‌ای با عنوان «برای عزت ایران استعفا دهید» با اشاره به این که خبرنگار زن بدون حجاب در سفارت جمهوری اسلامی ایران در باکو حضور داشته، نوشته است: «به لحاظ حقوقی، داخل سفارت هر کشور، از نظر مقررات و قوانین و مناسبات، به مثابه خاک آن کشور محسوب می‌شود و مسولان سفارت‌های کشورمان، می‌توانند، و البته بهتر است بگوییم، باید آداب ایران اسلامی را رعایت کنند.
با این وجود، خبرنگار خانم، بدون حجاب، و بدتر از آن، با ظاهری حتی پایین تر از پوشش عرفی رسمی خانمها در کشورهایی که رعایت حجاب الزام قانونی نیست، در این گفتگو ظاهر شده است که نوعی اهانت به مناسبات درون خاک ایران محسوب می‌شود. اما این اهانت را متاسفانه بدون واکنش سفیر ایران انجام داده است.»
این خبرگزاری همچنین تشریفات لحاظ شده برای حضور این خبرنگار و قرار دادن پرچم آذربایجان در کنار او را «نوعی اهانت به مقام رسمی» جمهوری اسلامی ایران خوانده است.

تسنیم به غیر از موارد «فرمی» مدعی است که پاسخ‌های سفیر جمهوری اسلامی ایران به سوالات خبرنگار «درخور و درست» نبوده و به نوعی «از موضع متهم و پذیرش ضعف» برخورد شده است.
+33
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن

  ربطی به عزت ایران نداره ، برعکس عزت ایران کاملاً با اینگونه روابط ارزش و اعتبار پیدا میکنه ! سردبیر تسنیم هم یقیناً یه مزدور و پاچه خوار سپاهی و پفیوزه !!
  3
  55
  جمعه ۱۰ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۴:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۴
  siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکا

  مو را بی خیال،الان تو ایران بی روسری زیادن . ساق پا و لاپاشو بگو که مسلما دید می زد ؟ قران غلط شد و آرمان جمهوری تان برباد رفت . حتما دستش را قشار هم داد .
  4
  38
  جمعه ۱۰ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۴:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  سهراب هیچستانی - لاهه، هلند

  وقتی از فاصله دو متری به چشم صدها زن ایرانی در کف خیابانها شلیک میکردید و قهقهه سر میدادید. وقتی دسته جمعی شما بی شرف ها در زندانها به امثال نیکاها تجاوز میکردید اهانت محسوب نمی شد، حالا به یک خبرنگار زن بدون حجاب در لانه جاسوسی خودتان در باکو گیر میدهید که آبروی نداشته نظام را بر باد داده و جنجال بر پا می کنید.
  3
  50
  جمعه ۱۰ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۵:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  sheyvar - ارسباران، ایران

  پس وقتی که سفارتهای عربستان و انگلیس و آمریکا را تار و مار کردید خفه خون گرفته بودید
  8
  30
  جمعه ۱۰ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۶:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۴
  Butler - سیدنی، استرالیا
  آقای سفیر بدون اجازه و تایید مقامات بالای رژیم دست به اینکار نزده است. اگر تایید مقامات بالا نبود، تا اکنون او را به تهران فراخوانده و پوست او را قلفتی کنده بودند به احتمال زیاد رژیم در حال عقب نشینی از موضع انعطاف‌ناپذیر حجاب است، و این اولین مرحله این عقب نشینی است، هر چند در داخل به هارت و پورت و اصرار بر جریمه بی حجابها ادامه میدهند.
  2
  18
  جمعه ۱۰ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۷:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  Munchen - مونیخ، آلمان

  عزت ایران؟؟ یا عزت جمهوری طالبانی/ اسـ... /اسلامی ؟
  2
  22
  جمعه ۱۰ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۷:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۴
  میلاد2020 - داخائو، آلمان
  یک ببو و خائن دیگر در لباس سفیر ایران......آشغال چرا پرچم رژیم جعلی آذربایجان رو آوورده تو سفارت ایران؟ همین الاغهای ببو در نقش سفیر هستن که آبروی ایران رو بردن!
  13
  7
  جمعه ۱۰ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۹:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  مدافع حق - مادرید، اسپانیا
  ظاهرا یه عده ای میخوان با مزخرفات و بهانه های واهی کشور رو دائما در معرض جنگ با همسایه ها قرار بدن و شاید منافعی نصیبشون بشه
  1
  10
  جمعه ۱۰ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۹:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  بر سردر کاروان سرایی.تصویر زنی به گچ کشیدند/ارباب عمایم این خبر را.از مخبر صادقی شنیدند/گفتند که وا شریعتا، خلق.روی زن بی نقاب دیدند/آسیمه سر از درون مسجد.تا سردر آن سرا دویدند/ایمان و امان به سرعت برق.می‌رفت که مؤمنین رسیدند/این آب آورد، آن یکی خاک.یک پیچه ز گِل بر او بریدند/ناموس به باد رفته‌ای را.با یک دو سه مشت گل خریدند/چون شرع نبی از این خطر جَست.رفتند و به خانه آرمیدند/غفلت شده بود و خلق وحشی.چون شیر درنده می‌جهیدند/بی پیچه زن گشاده رو را.پاچین عفاف می‌دریدند/لبهای قشنگ خوشگلش را.مانند نبات می‌مکیدند/بالجمله تمام مردم شهر.در بحر گناه می‌تپیدند/درهای بهشت بسته میشد.مردم همه می‌جهنمیدند/می‌گشت قیامت آشکارا.یکباره به صور می‌دمیدند/طَیر از وَکرات و وحش از جحر.انجم ز سپهر می‌رمیدند/این است که پیش خالق و خلق.طلاب علوم رو سفیدند/با این علما هنوز مردم.از رونق ملک ناامیدند/ ایرج میرزا.
  0
  6
  جمعه ۱۰ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۹:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  سیمرغ ایران - برلین، آلمان
  میلاد2020 - داخائو، آلمان
  اسلام تون که با چهار تا نخ موی زن بر باد میره انگار خیلی شل و وله
  0
  12
  جمعه ۱۰ فروردین ۱۴۰۳ - ۲۱:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.