تغییر نشان گوگل به‌مناسبت تولد «عباس عطار»، عکاس سرشناس ایرانی

گوگل در مطلبی به بیوگرافی و معرفی عباس عطار پرداخته و در انتها تولد او را تبریک گفته استایران وایر: گوگل به مناسبت ۸۰امین سالگرد تولد «عباس عطار»،عکاس سرشناس و روزنامه نگار ایرانی-فرانسوی با تغییر دودل (Doodle) خود از وی تجلیل می‌کند.

عباس عطار از نوجوانی عکاسی را شروع و در شش دهه فعالیت حرفه‌ای، جنگ‌ها و انقلاب‌های زیادی را در نقاط مختلف جهان، از بیافرا گرفته تا بنگلادش، ایرلند شمالی، ویتنام، خاورمیانه، شیلی، کوبا و آفریقای جنوبی را ثبت کرد. عکس‌هایی که در سال ۱۳۵۷ از ایران گرفت، روایت تصویری انقلاب آن سال است. او راوی صادق تاریخی بود که شاهدش بود.

گوگل در مطلبی به بیوگرافی و معرفی عباس عطار پرداخته و در انتها تولد او را تبریک گفته است. لازم به ذکر است که این نشانه تنها در چند کشور اروپایی و آسیای میانه نشان داده می‌شود.

ایران‌وایر پیش‌تر در گزارشی به معرفی این عکاس سرشانس پرداخته است.
عکس‌های عباس از انقلاب ۱۳۵۷ ایران و پس از آن، از مهم‌ترین عکس‌های او، به ویژه برای ایرانیان است. در سال ۲۰۱۴، وب‌سایت «عباس و انقلاب» با تلاش «مازیار بهاری»، روزنامه‌نگار و مستندساز راه‌اندازی شدعباس عطار در سال ۱۹۵۲ به همراه خانواده‌اش از ایران مهاجرت کرد.  او در سال ۱۹۸۱ به آژانس عکس مگنوم ‌پیوست و تا پایان عمر در آن باقی ‌ماند. وی در سن ۷۴ سالگی درگذشت.

عکس‌های عباس از انقلاب ۱۳۵۷ ایران و پس از آن، از مهم‌ترین عکس‌های او، به ویژه برای ایرانیان است. در سال ۲۰۱۴، وب‌سایت «عباس و انقلاب» با تلاش «مازیار بهاری»، روزنامه‌نگار و مستندساز راه‌اندازی شد.
+42
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.