شبکه ایکس برای جذب دوستداران محتوای جنسی بزرگسالان، قابلیت جدیدی را آزمایش می‌کند

یورونیوز: شبکه اجتماعی ایکس یا همان توئیتر پیشین در حال آزمایش ویژگی جدیدی است که به کاربران امکان می‌دهد گروه‌هایی با تمرکز بر محتوای جنسی ویژه بزرگسالان ایجاد کنند یا به گروه‌هایی بپیوندند که حول محتوای بزرگسالان یا سایر محتواهایی که «برای کار امن نیستند»، در نظر گرفته می‌شوند.

بر اساس اطلاعات دانیل بوچوک، تحلیلگر سایت واچ‌فول که در زمینه فضای مجازی فعالیت دارد و بلومبرگ آن را منتشر کرده، کاربران با این قابلیت می‌توانند در تنظیمات مشخص کنند که گروه دارای محتوای حساس ویژه بزرگسالان است. سپس گروه‌ها به عنوان دارای محتوای ویژه بزرگسالان برچسب‌گذاری می‌شوند.

در صورتی که این هشدار وجود نداشته باشد، سامانه ممکن است برخی از محتواها را تعدیل، فیلتر یا حذف کند. این شبکه اجتماعی متعلق به ایلان ماسک هنوز مشخص نکرده که آیا دسترسی به این گروه‌ها مشروط به سامانه تأیید سن است یا نه. در حال حاضر برای راه‌اندازی این قابلیت هیچ تاریخی از سوی این پلتفرم اعلام نشده است.
ایکس قبلاً محتوای پورنو را مجاز کرده است
شبکه ایکس برخلاف دیگر رقبایش مانند یوتیوب و اینستاگرام، اجازه همرسان کردن محتوای پورنوگرافیک را می‌دهد. مشکل این است که این محتوا ممکن است بدون اخطار در دسترس افراد زیر سن قانونی قرار بگیرد. مسئولان این شبکه اجتماعی برای جلوگیری از مواجهه خردسالان با محتوای جنسی، بیش از همه به خود منتشرکنندگان این گونه محتواها متکی است.

طبق قوانین استفاده از ایکس، در واقع این کاربران هستند که مسئولیت گزارش محتوای خود به عنوان دارای محتوای مثلا برهنگی را بر عهده می‌گیرند، به طوری که آن محتوا برای کاربران زیر ۱۸ سال یا افرادی که سن خود را اعلام نکرده‌اند قابل مشاهده نباشد. مشکل این است که اعلام سن را هر کسی می‌تواند انجام بدهد و تاکنون هیچ تأئیدیه‌ای برای آن درخواست نمی‌شده است.

با این حال، این محتوای حساس نباید در ویدیوی زنده، عکس نمایه، فهرست‌ها یا عکس نمایه گروه‌ها گذاشته شود. تبلیغات پیرامون این محتوا نیز ممنوع است.
+2
رأی دهید
-2

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.