فرزند مولوی عبدالحمید: نیروهای حکومتی «با چه حکمی» از ما می‌خواهند مهمانان نوروزی را به مسجد مکی راه ندهیم

 مولوی عبدالحمید، امام جماعت اهل سنت زاهدان و مسجد مکی زاهدانصدای آمریکا: فرزند مولوی عبدالحمید، امام جمعه زاهدان، از نیروهای حکومتی به دلیل جلوگیری از حضور مسافران نوروزی در مسجد مکی زاهدان انتقاد کرد.

مولوی محمد طیب اسماعیل زهی در یک استوری اینستاگرامی از نیروهای حکومتی پرسیده است: «چگونه و با چه حکمی» از ما می‌خواهید مهمانان را به داخل مسجد مکی راه ندهیم.

خبرگزاری «حال وش» که اخبار سیستان و بلوچستان را پوشش می‌دهد در روزهای گذشته از اقدام ماموران حکومتی برای جلوگیری از حضور پرشمار مسافران نوروزی در مسجد مکی و ملاقات با مولوی عبدالحمید خبر داده بود.

مولوی عبدالحمید، امام جمعه اهل سنت زاهدان، هر هفته در خطبه‌های نماز جمعه به انتقاد از سیاست‌های جمهوری اسلامی و مقامات و مسئولان رده‌بالای حکومت می‌پردازد.

بر اساس اسناد منتشر شده در پاییز ۱۴۰۱ همزمان با درخواست مقامات امنیتی برای بازداشت مولوی عبدالحمید، علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی با این درخواست مخالفت کرده و خواستار «بی‌آبرو» کردن او شده بود.
دیدار خانواده‌های جان‌باختگان اعتراضات زاهدان و خاش با مولوی عبدالحمید در ایام نوروزنیروهای حکومتی اوایل این هفته سه تن از اعضای استقبال مسجد مکی به نام های مولوی «عبدالمالک ملک زاده»، مولوی «مهدی براهویی» و مولوی «نعمت الله ریگی» را که راهنمای مسافران نوروزی بودند، احضار و تهدید کردند.

بر اساس گزارش «حال وش»، تلفن‌های همراه چند تن از مهمانان نوروزی نیز از سوی افراد لباس شخصی در اطراف مسجد مکی به سرقت رفته و شیشه‌های برخی خودروهای مسافران هم توسط نیروهای به اصطلاح لباس شخصی شکسته شده است.

حال‌وش می‌گوید، فعالان بلوچ معتقدند اقدامات لباس شخصی‌های حکومتی در سرقت تلفن همراه و خودروهای مسافران نوروزی و شکستن شیشه‌ خودروها با هدف ایجاد رعب و وحشت و جلوگیری از حضور مردم در مسجد مکی و دیدار با مولوی عبدالحمید انجام گرفته است.
+28
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  machan - لس انجلس، ایالات متحده امریکا

  حـ... تر از آخوند شیعه فقط خود آخوند شیعه. بسیجیان شش سیلندر آغا را به جای خر و الاغ باید به گاری بست. حرف خوش سرشان نمی شود
  1
  21
  ‌پنجشنبه ۰۹ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۰:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن

  مولویچه ، هر وقت فهمیدی وحوش حکومتی با چه حکمی بیش از صد نفر رو در جمعه سیاه زاهدان به خاک و خون کشیدند ، و دهها نفر از هموطنان بلوچ رو به جرمهای واهی اعدام کردند ، اونموقع میفهمی به چه حکمی دستور دادند که مهمانان نوروزی به مسجد مکی ندهید !!
  1
  23
  ‌پنجشنبه ۰۹ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۱:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  دیارکو - قره تپه، آذربایجان
  این جماعت.... را باید از ایران به پاکستان و افغانستان ....راند بیرون. یه مشت آدم کش احمق عقب مانده
  20
  5
  ‌پنجشنبه ۰۹ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۱:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.