در آزمون کسب تابعیت آلمان سئوالاتی در مورد یهود ستیزی و حق وجود اسرائیل پرسیده میشود

آلمان: در آینده سوالاتی راجع به یهودستیزی به امتحان کسب شهروندی اضافه می‌شونددویچه وله: بنا به تصمیم وزیر داخله آلمان، در آینده سوالاتی راجع به یهودستیزی، حق وجود اسرائیل و زندگی یهودیان در آلمان به امتحان شهروندی اضافه می‌شوند.

هرکس که در آلمان می‌خواهد تابعیت این کشور را به دست بیاورد، باید در آینده به سوالاتی راجع به یهودستیزی، حق وجود اسرائیل و زندگی یهودیان در آلمان پاسخ دهد.

یک سخنگوی وزارت داخله آلمان فدرال روز سه شنبه به خبرگزاری کاتولیک (ک ان ا) گفت که این کار به دستور نانسی فیزر، وزیر داخله المان انجام شده است. او اطلاعاتی را که در این ارتباط در وب سایت خبری «شپیگل آنلاین» در طی همان روز نشر شده بود، تایید کرد. بنا به این گزارش قرار است در آینده در امتحان شهروندی طور مثال به سوالاتی در این باره پاسخ داده شود که »عبادتکده یهودیان چه نام دارد. کشور اسرائیل چه زمانی تاسیس شده است و چرا آلمان در قبال اسرائیل مسئولیت ویژه‌ای دارد.«

سخنگوی وزارت داخله آلمان در این باره که دقیقا چه سوالاتی قرار است به امتحان شهروندی علاوه گردند، پاسخ مشخصی نداد. به گفته او اعضای حکومت ائتلافی آلمان فدرال باید در مورد تغییرات برنامه‌ریزی شده به توافق برسند.

فیزر گفته است: «ما یک قانون جدید مهاجرت ایجاد کرده ایم که جایگاه آلمان را به عنوان یک کشور مناسب برای تجارت و سرمایه‌گذاری تقویت می‌کند و تنوع (فرهنگی) در کشورمان را بازتاب می‌دهد. حالا هرکس که به ارزش‌های ما اعتقاد داشته باشد و تلاش کند می‌تواند پاسپورت آلمانی را سریع‌تر دریافت کند. او دیگر مجبور نیست که تابعیت پیشین‌اش را ترک کند و اینگونه بخشی از هویتش را از دست بدهد».

وزیر داخله آلمان در ادامه تاکید کرد: «ما دقیقا براساس همین اصول موضع مان را مشخص کرده ایم: کسی که با ارزش‌های ما موافق نیست، نمی‌تواند پاسپورت آلمانی دریافت کند. ما این جا یک خط قرمز روشن داریم و قانون را بسیار سختگیرانه‌تر تعبیر کرده ایم».

به گفته او یهودستیزی، نژادپرستی و اشکال دیگر تحقیر انسان‌ها در مغایرت با شهروندی آلمان هستند و در این زمینه هیچ فضایی برای تحمل چنین مواضعی وجود ندارد. وزیر داخله آلمان افزود، کسی که می‌خواهد آلمانی شود، باید «به صورت روشن و موثق» به مسئولیت آلمان اذعان کند. به این خاطر ما حالا (پس از تغییر قانون مهاجرت) امتحان شهروندی را نیز تغییر می‌دهیم».

یوزف شوستر، رئیس شورای مرکزی یهودیان در آلمان به خبرگزاری کاتولیک گفت: «این که حالا با اصلاح قانون تابعیت امتحان شهروندی نیز تغییر داده می‌شود، عزم و جدیت حکومت آلمان را نشان می‌دهد». او افزود: «ما از این که سوالات جدیدی راجع به زندگی یهودیان در آلمان و همبستگی تاریخی این کشور با اسرائیل (به آزمون شهروندی) علاوه می‌شوند، استقبال می‌کنیم».

به گفته شوستر، بیش از ۱۷۰۰ سال است که یهودیت بخش جدایی ناپذیری از آلمان و تاریخ‌اش می‌باشد. او افزود: «حکومت آلمان فدرال حالا اعلام کرده که افراد یهودستیز نباید شهروندی آلمان را دریافت کنند. سوالات اضافی در امتحان شهروندی آلمان می‌توانند به نائل شدن به این هدف کمک کنند».
+25
رأی دهید
-11

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۹
  کیانپور - ونکوور، کانادا
  خب یک ایالت از آلمان رو بدید به یهودیان و خیال همه رو راحت کنید. اگر یک دولت حقوقی برای مسلمانان قایل شود همه شما عصبانی می شوید و زود جبهه می گیرید. اگر مسلمانی مورد حمله قرار گیرد همه شما خوشحال می شوید. خدا نکنه یک مسلمان یک اشتباه کند همه کل جامعه مسلمان را هدف می گیرید. اما حق همیشه با یهودیان است
  24
  12
  ‌پنجشنبه ۰۹ فروردین ۱۴۰۳ - ۰۵:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن
  تفتیش عقاید به سبک دموکراسی غربی !!!
  24
  9
  ‌پنجشنبه ۰۹ فروردین ۱۴۰۳ - ۰۷:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  Munchen - مونیخ، آلمان
  کیانپور - ونکوور، کانادا
  دلیلش اینه یهودی هر اعتقاد مذهبی و سبک زندگی داره ،مسئله شخصی خودشه و مثل شما مسلمانهای جاهل و عقب مانده مزاحم دیگران نمیشه.یهودی نمیره بمب گذاری کنه یا خودش رو وسط زن و بچه بیگناه بخاطر دینش و جهاد منفجر کنه،یهودی نمیره در اروپا به زنی که لباس کوتاه پوشیده حمله و اعتراض کنه.یهودی نمیره کسی رو بخاطر نوشتن یک کتاب و مقاله بر ضد دینش ترور کنه و بکشه.یهودی به زور شلاق و کتک کسی رو وادار به اجرای دینش نمیکنه.باز هم بگم؟ یا خودت رو زدی به خنگی و نفهمی؟
  2
  2
  ‌پنجشنبه ۰۹ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۸:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  کیانپور - ونکوور، کانادا
  Munchen - مونیخ، آلمان
  اشتباه می کنی دوست عزیز. یهودیان (منظورم صهیونیستهاست) که سالها پیش به منابع مالی و سیاسی دولتهای اروپایی نفوذ کردند و اختیار آن را در دست گرفتند. جوامع مخفی تشکیل شد که هدف آنان گسترش نفوذ در دولتهای اروپایی بود.بعد هم که آمریکا تشکیل شد صهیونیستها به انجا مهاجرت کردند . کنترل منابع مالی را در دست گرفتند. عده زیادی سرخپوست را کشتند و افراد عضو جوامع مخفی در راس دولت آمریکا قرار گرفتند. کتابهای زرسالاران یهودی و پارسی و فراموشخانه و فراماسونری در ایران را بخوان. خاندان روتچیلد راکفلر و مندس را در اینترنت جستحو کن. دولت غربی خاصه آلمان و فرانسه باید از صهیونستها و اسراییل حمایت کنند چون دستشان زیر ساطور انهاست. شاخه آلمانی و فرانسوی خاندان روتچیلد معروف است. ظاهرا از جنایات صهیونستها در فلسطین بی اطلاعی یا خودت رو به بی اطلاعی می زنی. البته در ج.اس هم یهودیان مخفی به بدنه حکومت نفوذ کردند.
  2
  1
  ‌پنجشنبه ۰۹ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۹:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.