سندی جدید درباره باغ ازگل و کاظم صدیقی: پای احمدی نژاد هم به میان آمد

انصاف نیوز: اکوایران نوشت:بررسی گزارش تحقیق و تفحص از املاک شهرداری تهران که در دوره مدیریت پنجم شهری انجام شده نشان می‌دهد که تقاضای واگذاری باغ ازگل به حوزه علمیه امام خمینی به دوره محمود احمدی نژاد در شهرداری تهران باز می‌گردد و شهردار وقت با این واگذاری موافقت کرده است.

۲۲ تیرماه ۱۴۰۰ صحن علنی شورای شهر تهران؛ آخرین جلسات شورای شهر پنجم درحال برگزاری است و سرانجام بعد از مدت‌ها اعضای شورا قصد دارند نتایج گزارش تحقیق و تفحص املاک شهرداری تهران را درصحن مطرح کنند. گزارش‌ها و اسناد روی میز چرخ داری به صحن آورده می‌شود. حجم گزارش‌ها به اندازه‌ای است که محمودمیرلوحی؛ رییس کمیته اقتصاد و تنظیم مقررات شورای پنجم تنها به کلیاتی از تخلفات می‌پردازد. اما پانزدهمین گزارش تهیه شده درخصوص «باغ ازگل» و نحوه واگذاری به حوزه علمیه ازگل است.

گزارشی که آن روز‌ها درمیان انبوه پرونده‌ها دیده نشد، اما امروز موضوع گپ‌های دید و بازدید‌های نوروزی است.

پس از انتشار پرونده‌ای مربوط به کاظم صدیقی، معصومه ابتکار عضو پیشین شورای شهر تهران در شبکه اجتماعی ایکس/توئیتر نوشت: «یادتان هست؟ سال ۹۱در شورای شهر تهران موضوع یکی از تذکرات سه شنبه من در صحن علنی افشای بی اعتنایی و همدستی هم طیفان این اقا در موضوع قطع درختان و تخریب باغات ازگل بود.».

اما بررسی گزارش پانزدهم تحقیق و تفحص از املاک شهرداری نشان می‌دهد که واگذاری این باغ به دوران مسئولیت محمود احمدی نژاد در شهرداری تهران می‌رسد.

در این گزارش روند واگذاری باغ گیو به حوزه علمیه امام خمینی بررسی شده در میان پیوست‌های زمان مالکیت قطعی شهرداری بر این زمین‌ها سال ۱۳۷۴ است. درنامه شهرداری تهران و دادگاه انقلاب در این سال آمده که قطعات ۱ الی ۱۱ و ۲۵۰ الی ۲۷۹ و ۲۱۴ الی ۲۱۶ و قطعه ۲۲۸ از اراضی باغ گیو به صورت رایگان در اختیار شهرداری تهران قرار می‌گیرد و در مقابل شهرداری جهت سایر قطعات بلا معارض تراکم ۱۸۰ درصد بدهد که در ادامه شهرداری نامه‌ای به کمیسیون ماده ۵ ارسال می‌کند.

در میان اسناد این گزارش درخواست حجت الاسلام صدیقی سرپرست حوزه علمیه امام خمینی با شهرداری وقت (محمود احمدی نژاد) درخصوص وگذاری زمینی حداقل به مساحت ۵ هزار متر مربع دیده می‌شود. همچنین حوزه علمیه امام خمینی با مکاتبه با شهردار وقت تهران درخواست می‌کند تا زمین مجاور برای احداث مجموعه فرهنگی ومسجد و حوزه علمیه خواهران واگذار شود.

سازمان املاک با اشاره به وضعیت ملک از جمله پوشش گیاهی و درختی مثمر و بافت مسکونی واگذاری این ملک راجهت حوزه علمیه را صلاح نمی‌داند، اما شهرداری با این واگذاری موافقت می‌کند.
با تغییر مدیریت شهرداری تهران در سال ۱۳۸۶ تولیت مدرسه علمیه امام خمینی ضمن مکاتبه‌ای درخواست واگذاری محضری ملک فوق به حوزه علمیه را می‌کند که شهردار در پیوست این نامه خطاب به معاون وقت امور مناطق تاکید برحداکثر مساعدت می‌کند.
 
سازمان املاک با اشاره به بند‌های ۶ و ۱۰ ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها، واگذاری زمین‌های مذکور به حوزه علمیه امام خمینی ازگل ملک موسوم به باغ گیلاس– ملک تهران پارس، قنات کوثر را با حفظ مالکیت شهرداری تهران بلامانع اعلام می‌کند.
 
اما در نامه نگاری‌های دیگری که در این گزارش آمده به واگذاری قطعی سند به حوزه علمیه اشاره شده در نامه شهردار وقت منطقه گزارشی از اقدامات انجام شده به شهردار تهران می‌دهد که در آن به موضوعاتی از جمله واگذاری قطعی اسناد مالکیت توسط اداره کل املاک و مستغلات شهرداری تهران به نام مدرسه علمیه امام خمینی آمده است.
 
در این نامه درخواست شده با توجه به درختان وضع موجود و لزوم جابجایی و انتقال درختان جهت احداث با تسریع و مساعدت لازم در این خصوص توسط سازمان پارک‌ها انجام شود.
 
همچنین در این گزارش آمده که کاربری ملک در وضع موجود پارک عمومی و در پهنه بندی مصوب مسکونی و باغ مسکونی لحاظ شده است که لزوم هماهنگی و تعیین کاربی آموزشی و فرهنگی (حوزه علمیه) و هماهنگی با دبیرخانه کمیسیون ماده ۵ الزامی خواهد بود.
در میان نامه نگاری‌ها نامه اهالی این محله به شهردار وقت و رییس شورای شهر هم مشاهده می‌شود. همسایگان این باغ درخصوص قطع درختان قدیمی و صدای اره برقی در این باغ به مدیریت شهری وقت هشدار داده اند.
+49
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۱۰۰
  تنها در اینجا - کپنهاگ، دانمارک

  چرا ملت و مچل کردید ما که میدونیم سر همتون تو یک اخوره ، مگه نه الزشی
  0
  58
  ‌چهارشنبه ۰۸ فروردین ۱۴۰۳ - ۲۰:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۴
  siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکا

  اصلا از گل درست نیست ، اسمش را بگذارید صدیقی . شهرداری مفت گرفته زیر قیمت هم فروخته . رهبر مسلمین هم حرفی در ان مورد نداره چون بفکر جایگزین کردن کلمه فضای مجازی به رایانه سپهراست . شماها چرا ایراد میگیرید ؟ مگر فرقی میکنه ؟ نه باغ را پس میگیرند نه قیمت واقعی را ، نه احمدی نژاد توبیخ میشه و نه صدیقی . چون باد آورده را باد می برد
  0
  27
  ‌چهارشنبه ۰۸ فروردین ۱۴۰۳ - ۲۱:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  وقتی این ملاها رو به اشد وجه راهی اون دنیا کردیم، باید یه وزارت خونه درست بشه به اسم استرداد اموال مسروقه. در امدش از وزارت نفت بیشتر خواهد بود
  0
  22
  ‌چهارشنبه ۰۸ فروردین ۱۴۰۳ - ۲۲:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  حضرت خودم (ع) - ریودوژانیرو، برزیل
  بیانیه فوری مقام عظمای ولی وقیح : عزیزان من ! بابا شما دیگه چه جور افشاگرای فساد و سوت زنای نامردی هستین ؟ از آیت الله ((ک.ص)) میکشین بیرون به مموتی فلک زده فرو می کنین ! از مموتی درنیاورده به مش باقر قالی باف فرو میکنین؟ از مش باقر درنیاورده نشون اژدهای سوت بلبلی چراغ قوه(همون اژه ای) و قاضیای قضاقورتکیش میدین ! چقد کشش میدین لامصبو! ای دژمن شادکنای مفسد فی الارض نوکر اسرائیل و آمریکای جنایتکار! این تسبیحم کجاس خجسته خانوم؟ بده بزنم فرق سر یاشار سوت زن و رفقای منحرف بی بصیرتش؟!🥴
  0
  16
  ‌چهارشنبه ۰۸ فروردین ۱۴۰۳ - ۲۲:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.