جنگنده‌های آمریکا و بریتانیا پایگاه‌های حوثی‌ها در استان صعده را بمباران کردند

العربیه: شبکه تلویزیونی «المسیره» وابسته به حوثی‌ها روز چهارشنبه 8 فروردین گزارش داد که جنگنده‌های آمریکایی و بریتانیایی به منطقه باقم در استان صعده در شمال غربی یمن حمله کردند.

این کانال به نقل از خبرگزاری «العالم العربی» گزارش داد که حمله آمریکایی-بریتانیایی منطقه «القطینات» در باقم را هدف قرار داده است.

این کانال تلویزیونی اما جزئیات دیگری از آثار این حمله هوایی ارائه نکرد.

ایالات متحده و بریتانیا با هدف مختل کردن و تضعیف توانایی شبه‌نظامیان حوثی و منع آنها از خطر انداختن آزادی کشتیرانی و تهدید تجارت جهانی، مواضع نظامی و تاسیسات این گروه را بمباران کردند.

در همین حال شرکت کشتیرانی دانمارکی «مرسک» روز سه‌شنبه این موضوع را تکذیب کرد که یکی از کشتی‌هایش مورد حمله حوثی‌ها قرار گرفته است.
این شرکت اعلام کرد که کشتی «ساراتوگا» با هیچ خطری روبرو نشده است.

گروه حوثی روز سه‌شنبه اعلام کرد که به دو ناوشکن آمریکایی در دریای سرخ حمله کرده است.

حوثی‌ها همچنین در بیانیه‌ای اعلام کردند که طی 72 ساعت گذشته به 4 کشتی در خلیج عدن و دریای سرخ حمله کرده‌اند.

در بیانیه این گروه شبه‌نظامی مورد حمایت ایران در یمن، همچنین آمده است که «طی 72 ساعت گذشته 6 عملیات نظامی با تعدادی موشک بالستیک و پهپاد انجام شد که چهار کشتی و دو ناوشکن نظامی را در خلیج عدن و دریای سرخ و تعدادی اهداف اسرائیلی در منطقه «ام الرشراش» هدف قرار داده است.»

در این بیانیه توضیح داده شده است که این گروه در چهار عملیات مشترک، چهار کشتی از جمله کشتی آمریکایی«MAERSK SARATOGA» در خلیج عدن، کشتی آمریکایی «APL DETROIT» در دریای سرخ، کشتی بریتانیایی «HUANG PU» در دریای سرخ و کشتی «PRETTY LADY» که عازم بنادر اسرائیل بود، را هدف قرار داده است.

از سویی شرکت ترابری دریایی دانمارکی «مرسک» سه‌شنبه 7 فروردین هدف حمله قرار گرفتن یکی از کشتی‌های خود توسط حوثی‌ها را تکذیب کرد.

پیش‌تر ارتش آمریکا در سحرگاه یکشنبه اعلام کرد که حوثی‌ها روز شنبه به یک نفتکش چینی با موشک‌های بالستیک حمله کردند.

حمله حوثی‌ها به کشتی چینی پس از آن صورت گرفت که گزارش‌هایی مبنی بر توافق این گروه شبه‌نظامی یمنی با روسیه و چین در خصوص تضمین امنیت تردد کشتی‌ها این دو کشور از طریق دریای سرخ منتشر شد.

گروه حوثی که کنترل بخش بزرگی از سواحل یمن مشرف به دریای سرخ را در دست دارد، طی چهار ماه گذشته ده‌ها حمله با موشک و پهپاد علیه کشتی‌های تجاری انجام داده است.

تهدیدهای این شبه‌نظامیان یمنی مورد حمایت تهران به بهانه حمایت از غزه، با حملات به کشتی‌های مرتبط با اسرائیل آغاز و سپس به تهدیدات و حملات موشکی و پهپادی مکرر علیه کشتیرانی بین‌المللی در دریای سرخ، تنگه باب المندب، خلیج عدن و اقیانوس هند گسترش یافت.

کشورهای غربی ائتلاف‌های نظامی چند‌ملیتی را برای مقابله با تهدیدهای حوثی‌ها در این آبراه بین‌المللی تشکیل دادند. در همین راستا ایالات متحده آمریکا و بریتانیا نیز برای مقابله با این تهدیدات حملات هوایی و موشکی مشترک خود را به‌طور مکرر علیه پایگاه‌ها، زاغه‌های سلاح و مهمات و مخازن موشکی و پهپادی حوثی‌ها در استان‌های یمنی تحت کنترل این گروه، ادامه می‌دهند.
+34
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۹
  حضرت خودم (ع) - ریودوژانیرو، برزیل
  به سبک شاکر بوری طناز بخوانید: گفتن این جنگنده های آمریکایی و اینگلیسی ، حوثیا رو بمباران کردن ؟ کدوم حوثیا ؟ همون حوثیای عوضی که پهباد و موشک زدن به کشتیا توی دریای سرخ ؟ اونا رو که قبلا بمبارون کرده بودن ؟ نه اون بار فرق میکرد این بار درست و حسابی بمبارون کردن ! یعنی دیگه کار حوثیا تمومه ؟ نه عوضیا ! چرا ؟ چون هنوز پهباد و موشک دارن عوضیا ! مگه پهبادا و موشکاشونو نزده بودن جنگنده ها قبلا ؟ چرا ولی باز قاچاقی به دستشون رسوندن عوضیا ؟ کی رسونده ؟ نمیدونم ولی میگن لباساشون نظامی و سبزه از بالای خلیج فارس اومدن با لنج عوضیا ؟ منظورت سپاه ایرانه ؟ نمیدونم ولی همون لباس سبزا قطعات موشکا و پهبادا رو قاچاق میکنن میارن براشون عوضیا ! مگه لنجا رو نمیتونن بزنن جنگنده ها ؟ نه چون اینا شبا میارن و سیستم ناوبری هم ندارن لنجا ، نمیشه رهگیری شون کرد عوضیا رو ! پس ناوای جنگی توی دریا چیکار میکنن ؟ اونام هستن ولی کارشون فقط نجات دادن ملوانای لنجای سرگردون دریاس عوضیا ! پس چرا ملوانای قاچاقچی لباس سبزو نجات میدن اینا؟ چون ملوانا میگن رفتیم ماهیگیری توی دریا گم شدیم اینام قبول میکنن زود نجاتشون میدن🥴
  0
  2
  ‌چهارشنبه ۰۸ فروردین ۱۴۰۳ - ۲۳:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.