مهدی نصیری: صدیقی گیت یک نشانه خارق العاده از به پایان رسیدن جمهوری اسلامی است

مهدی نصیری در صفحه اینستاگرام خود نوشت:

ما فرصت زیادی نداریم. همچنان نشانه هایی دیگر از فروپاشی در راه است. باید برای آن لحظه حتمی الوقوع عبور آماده باشیم.

مایلم همچنان در ساختار ذهنی ام بگویم صدیقی گیت یک نشانه خارق العاده از به پایان رسیدن جمهوری اسلامی است.

وقتی اولین خبر را در مورد زمین خواری صدیقی امام جمعه تهران و رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر در کانال روزنامه نگار شجاع و فساد ستیز یاشار سلطانی دیدم، خواستم مطلبی بنویسم اما آن قدر عصبانی بودم که نگران شدم نوشته ام به ناسزاگویی آلوده شود (و لذا ترجیح دادم، چیزی ننویسم.) چند سال پیش از یک فرد مطلع و موثق شنیده بودم در کمتر پرونده ای مربوط به فسادهای کلان مالی است که صدیقی اعمال نفوذ نکرده و حق الزحمه! خود را دریافت نکرده باشد.

حدود چهار سال پیش از یکی از مقامات دادگاه انتظامی قضات در مورد وضعیت صدیقی و شنیده های پیرامونش پرسیدم، او از فرط عصبانیت و نفرت از این آدم، به خود پیچید اما جز چند کلمه چیزی نگفت و من ترجیح دادم، اصرار به پاسخ نکنم زیرا با خود گفتم شاید محذوریتی در تشریح مساله داشته باشد.

از دوران کیهان و صبح در مورد مفاسد مالی درون نظام، حساس و پی گیر بودم و وقتی بی تفاوتی نظام را در این مورد دیدم، اولین زاویه های ذهنی من با جمهوری اسلامی و ولایت فقیه باز شد و امروز که حمایت تمام قد نظام را از مفسدان می بینم، جدایی ام از نظام و روشنگری در برابر آن محقق شده است.

الان نمی خواهم بیش از این از فساد نظام و برخی سوگلی های آن چون صدیقی بگویم، چرا که برای کسانی که اندک وجدان و آگاهی داشته باشند، مساله روشن شده است. اما مایلم همچنان در ساختار ذهنی ام بگویم صدیقی گیت یک نشانه خارق العاده از به پایان رسیدن جمهوری اسلامی است.

اگر به این تحلیل آینده نگرانه باور داشته باشیم، آن گاه همه تلاش‌ها و نگاه‌ها را متوجه آینده و آن لحظه محتوم فروپاشی خواهیم کرد و هر ایران دوستی متناسب با جایگاه و توانایی خویش به آن لحظه و این که او چه می تواند انجام دهد، خواهد اندیشید.

اگر خواسته باشم در کوتاه ترین بیان، سخنم را بگویم این است که نجات ایران و عبور از ایام صعب و دشوار و هائل عبور از یک نظام به نظام دیگر، منوط به همگرایی و اتحاد و همدلی همه جریانها و جناحهای داخل و خارج با رنگین کمانی از اختلاف نظر و سلیقه است که دوران گذار را تا روز بر پایی صندوقهای رأی مدیریت خواهند کرد و بنیاد ایران آزاد و آباد را خواهند گذاشت.

در این منظومه اتحاد و همدلی، نه تنها از تاجزاده تا شاهزاده حضور دارند بلکه حتی اصولگرایانی که تاکنون منفعتی مدافع نظام نبوده اند بلکه تعلقی معرفتی داشته و اکنون حجاب واقعیت و حقیقت از چشمانشان به کناری رفته و به اکثریت مطلق مردم پیوسته اند، جا دارندو تنها جانیان و چپاولگران بیت المال و سرکوبگران مردم از این دایره مستثنی هستند و باید در برابر دادگاههای عدالت پاسخگو باشند.

ما همگی بر میزان و فصل الخطابی به نام انتخابات و رای اکثریت توافق داریم که بدون نیاز به هر گونه ستیزه جویی ای آینده نظام سیاسی و حکمرانی ایران را رقم خواهد زد.

به نظرم هر فرد و جریانی از اپوزیسیون که با دیگران ستیزه می کند و به شکافها دامن می زند و از انتقام گیری سخن می گوید و در حذف و طرد افراد و جریان‌ها می کوشد و سرمایه های ملی واجتماعی را به هر میزانی که باشد، تخریب می کند و یا حتی نادیده می گیرد، یا به شدت پرت و ناآگاه است و یا پروژه بگیر نظام است که تداوم خود را در پراکندگی و ستیزه گری اپوزیسیون با هم می بیند.

ما فرصت زیادی نداریم. همچنان نشانه هایی دیگر از فروپاشی در راه است. باید برای آن لحظه حتمی الوقوع عبور آماده باشیم.

همگرایی و همدلی و رقابت همراه با رفاقت و تلاش برای شکل گیری یک مرکزیت منسجم و قابل ارائه به مردمِ به جان آمده از نظام موجود تنها راه آن است.....
+148
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۴
  arian1 - ابادان، ایران

  فروپاشی حکومت ها در طول تاریخ معمولا به دلایل خیلی مشابه ای اتفاق افتاده است که فساد در درون رده بالاهای حکومت‌ ها از دلایل اصلی آن بوده و هست و این اتفاق هم در انتظار نظام فاسد اسلامی است
  6
  62
  ‌چهارشنبه ۰۸ فروردین ۱۴۰۳ - ۰۹:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  حضرت خودم (ع) - ریودوژانیرو، برزیل

  به این دلیل به این رژیم پلید آخوندی_سپاهی لقب ((حکومت باندی و مافیایی)) داده شده که به جای قانون و عدالت و حقوق برابر شهروندی ، فقط منافع باندی اقلیتی نوکیسه ، گداگشنه و دریده حاکمه ، و مجرم توی این کشور بلازده ، اگه مثل آیت الله ک.ص و علم الهدی و سلطان شکر و فرماندهان تروریست و قاچاقچی سپاه ، سرکرده باند و مافیایی بود _و جرمش هرچقدر هم مهم و بزرگ بود_ که هیچ ! و الا _حتی جرم سبکی هم مرتکب شده باشه مثل افتادن روسری از سر _ حسابش با کرام الکاتبینه و محاربه و مفسد فی الارض و فلان و بهمان😏🥴🤮
  5
  45
  ‌چهارشنبه ۰۸ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۰:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  مهدی نصیری ؛ کاشت فرمانده هان سپاه گفته های شما را میشنیدن و دست از پاسداری از ضحاک علی خامنه ای بر میداشتن انگاه رژیم ضحاک علی سقوط میکرد بدونه هیچ گونه کشتوکشتاری. شما و کسانی که خواستار بر کناری ضحاک علی هستید باید رویتان به سپاه پاسداران باشد و از فرمانده هان سپاه بخواهید حمایت و پاسداری از ضحاک علی نکنن تا شاهد برکناری و سقوط نظام پست اخوندی در ایران باشیم!
  2
  36
  ‌چهارشنبه ۰۸ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۱:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.