پایان سکوت شکیرا پس از ۷ سال: زنان دیگر گریه نمی‌کنند

 شکیرا، خواننده کلمبیاییصدای آمریکا:شکیرا، خواننده مشهور کلمبیایی، پس از سال‌ها سکوت آلبوم جدیدی منتشر کرد. این مجموعه با عنوان «زنان دیگر گریه نمی‌کنند»، نخستین آلبوم شکیرا در هفت سال اخیر است و ترانه‌هایی به زبان اسپانیایی در سبک‌هایی مانند الکتروپاپ، الکترودنس، رگیتون، باچاتا، ای‌دی‌ام، و اَفروبیت، دارد.

شکیرا از ستاره‌های نوآور و ساختارشکن موسیقی لاتین محسوب می‌شود که در اوایل دهه ۹۰ میلادی به اوج شهرت رسید. آلبوم‌های پرفروش، کنسرت‌های موفق، جوایز گرمی، و هنرنمایی در مسابقه فینال فوتبال آمریکایی یا «سوپربول»، بخشی از دستاوردهای ارزنده این هنرمند ۴۷ ساله محسوب می‌شود.

با این حال او اخیرا دوران پرفراز و نشیبی داشت و با چالش‌های مختلفی در زندگی شخصی و حرفه‌ای خود مواجه شد.

این خواننده کلمبیایی در سال ۱۴۰۱، پس از ۲۲ سال زندگی مشترک با جرارد پیکه، فوتبالیست سرشناس اسپانیایی، از او جدا شد؛ آنها صاحب دو فرزند هستند. شکیرا در اسپانیا به فرار مالیاتی متهم شد و دادگاه در نهایت او‌ را به سه سال حبس تعلیقی و پرداخت میلیون‌ها دلار مالیات، بهره، و جریمه، محکوم کرد.
شکیرا و جرارد پیکهبه گفته شکیرا، این آلبوم جدید با الهام از این چالش‌ها شکل گرفته است، و او افسردگی و دلشکستگی خود را از طریق موسیقی بیان می‌کند. با این حال این خواننده کلمبیایی یادآور می‌شود که ترانه‌های آلبوم پیامی مثبت دارند، و مسیری امیدوارکننده را به ویژه برای زنان ترسیم می‌کنند.

شکیرا به خبرگزاری آسوشیتدپرس می‌گوید: «در سال‌های اخیر مشکلات زیادی را پشت سرگذاشتم و به معنای واقعی مجبور شدم تا تکه‌های خود را جمع کرده و کنار هم بگذارم. احساس می‌کنم که در این فرآیند، موسیقی برای من چسب بود.»

او در ادامه می‌افزاید که در هفت سال گذشته به دلیل زندگی خانوادگی، وظایف مادری، و رسیدگی به امور فرزندان، فرصت نداشت تا بصورت کامل به موسیقی بپردازد و به همین دلیل آلبومی منتشر نکرد.

با این حال تمامی آن تجربیات، سوژه‌ها ‌و داستان‌های تازه‌ای را برای آفرینش ترانه‌های جدید در اختیارش گذاشت که از آنها در این آلبوم بهره گرفته است و عواطف و احساساتش را بازتاب می‌دهند.
به گفته شکیرا، زمانی که او فعالیت‌ حرفه‌ای خود را آغاز کرد، صنعت موسیقی لاتین در تسخیر مردان بود، ولی حالا شرایط تغییر کرده است و زنان در بخش‌های مختلف این حرفه فعال هستند، و این دستاورد بزرگی محسوب می‌شود.

او درباره عنوان «زنان دیگر گریه نمی‌کنند»، می‌گوید که زنان صبور، مقاوم، و در عین حال قدرتمند هستند، توانایی‌های زیادی دارند، و امروز جامعه را به پیش می‌برند. به گفته شکیرا، امروز خود زنان هستند که تصمیم می‌گیرند که جه زمانی گریه کنند، چه زمانی گریه نکنند، چگونه این کار را انجام دهند، و مستقل هستند.

او در پایان تأکید می‌کند که این مجموعه جدید، یک آلبوم «طلاق» نیست، بلکه از لزوم انعطاف‌پذیری و استفاده از تجربیات گذشته برای قدرت گرفتن دوباره سخن می‌گوید. به گفته شکیرا، ترانه‌های آلبوم، فقط یادآوری درد و رنج نیست و او از پیروزی، خودشناسی، و اعتماد به نفس نیز می‌خواند.

آلبوم زنان دیگر گریه نمی‌کنند، در مجموع با استقبال مناسبی از منتقدین هنری و طرفداران این خواننده کلمبیایی مواجه شده است
+9
رأی دهید
-3

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.