حضور اسماعیل هنیه ،رهبر سیاسی حماس در تهران

رهبر سیاسی حماس و وزیر خارجه ایران در کنار خبرنگاران در تهرانبی بی سی: اسماعیل هنیه اولین بار تقریبا یک ماه پس از آغاز جنگ و اکنون یک روز پس از تصویب قطعنامه‌ آتش‌بس فوری به تهران رفته است.

این نشانه‌ای است از روابطی که در چند سال اخیر هر چه عمیق‌تر شده است، به‌ویژه پس از چرخش رهبری حماس و کناره‌گیری خالد مشعل رئیس پیشین دفتر سیاسی، در حالیکه در دوره جنگ در سوریه، اختلاف ایران و حماس بیشتر از هر زمانی دیگری بالا گرفته بود.

با این حال حضور اسماعیل هنیه در مقابل دوربین‌های خبری اتفاقی نادر در شش ماهه گذشته و دوره جنگ است. او حتی در محل اقامتش هم کمتر به چنین حضور پر رنگی تن داده بود و برخی پیام‌هایش بصورت ویدئوهای ضبط‌شده منتشر می‌شدند.

اگرچه نشست خبری اسماعیل هنیه از صدا و سیما به طور زنده پخش نشد و فرصتی نیز برای پرسش خبرنگاران نبود، اما این کنفرانس یک روز پس از صدور قطعنامه برای رهبر سیاسی دستکم واجد ارزش تبلیغاتی بود.

در این نشست او اساسا اشاره‌ای به خواسته‌ها از حماس نکرد، به‌ویژه آنکه هماهنگی و اتخاذ موضعی مشترک میان شاخه نظامی و سیاسی حماس، در دوره جنگ با دشواری‌های امنیتی همراه بوده است.

آقای هنیه عمدتا بر «انزوای سیاسی اسرائیل» و «عدم دستیابی به اهداف نظامی‌» تل‌آویو تمرکز کرد. صحبت‌های او تقریبا همزمان با اظهارات بنیامین نتانیاهو همراه بود که خواسته‌های حماس را «وهم‌آلود» و «به معنای رد آتش‌بس» توصیف کرد.

در حالی که به نظر می‌رسد هیچ یک از دو طرف عملا در اظهارنظرهای عمومی به یکدیگر پاسخ نمی‌گویند، باید منتظر بود تا سرنوشت مذاکرات در پشت پرده و با میانجی‌گری قطر تعیین شود.
+3
رأی دهید
-55

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۸
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  همشون دی...وثند!
  1
  32
  ‌سه شنبه ۰۷ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۴:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  حضرت خودم (ع) - ریودوژانیرو، برزیل

  قابل توجه سنتکام و ائتلاف نظامی ضدتروریستی منطقه : این هنیه تروریست پفیوز چاق و چله از تور گردشگری و شکم چرونی قطر و ترکیه با ((پرواز دیپلماتیک)) رفته ایران چمدوناشو مثل قبیلیا پر از دلار کنه ببره واسه سینوار تروریست حـ... ! تا دیر نشده هواپیماشو در راه خروج از ایران ، توقیف و بازرسی کنین و خشتکشو بکشین سرش🤬 حالا ببینید کی گفتیم😏
  0
  39
  ‌سه شنبه ۰۷ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۵:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.