پُلی عظیم در بالتیمورِ آمریکا در پی برخوردِ کشتی باری کاملا فرو ریخت + ویدیو

صدای آمریکا: در ساعات ابتدایی صبح سه‌شنبه، یک پل بزرگ در شهر بالتیمور پس از برخورد یک کشتی باری به آن شکست و فروریخت.

در پی این حادثه چندین وسیله نقلیه به رودخانه زیر پل سقوط کردند. امدادگران در حال جستجوی برای نجات حداقل هفت نفر هستند که گمان می‌شود در آب هستند.

بر اساس ویدئویی که در ایکس منتشر شده است، به نظر می‌رسد که کشتی به یکی از تکیه‌گاه‌های پل «فرانسیس اسکات کی» برخورد کرده و باعث شده است که جاده در چندین نقطه از هم جدا شده و در آب فرو برود. در این حادثه کشتی آتش گرفت و دود غلیظ و سیاهی از آن بلند شد.
کوین کارترایت، مدیر ارتباطات سازمان آتش نشانی بالتیمور، به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت: «این یک وضعیت اضطراری وخیم است. تمرکز ما در حال حاضر تلاش برای نجات و بازیابی این افراد است.»
فروریختن پلی در بالتیمورکارترایت گفت که امدادگران اورژانس در جستجوی حداقل هفت نفر هستند که گمان می‌رود در آب باشند، اگرچه او گفت که هنوز زود است که بدانیم چند نفر تحت تأثیر قرار گرفته‌اند.

او افزود که به نظر می‌رسد مقداری محموله از روی پل آویزان است که از روی رودخانه پاتاپسکو می‌گذرد و شریان حیاتی در اتصال با بندر بالتیمور است. بندر بالتیمور یک مرکز حمل و نقل در ساحل شرقی آمریکا است. این پل که در سال ۱۹۷۷ افتتاح شد، به نام فرانسیس اسکات کی نویسنده و حقوقدان آمریکایی نامگذاری شده است.

به گفته کارترایت، حدود ساعت ۱:۳۰ بامداد تماس‌های اضطراری توسط مراکز مربوط دریافت شد که گزارش دادند کشتی‌ای که بالتیمور را ترک می‌کرد با ستونی روی پل برخورد کرده است. چندین وسیله نقلیه در آن زمان روی پل بودند، از جمله یک وسیله نقلیه به اندازه یک کامیون.

به گفته کارترایت، کشتی «دالی» نام دارد و طبق گزارش‌های ثبت شده این کشتی به این نام از بالتیمور به مقصد کلمبو، سریلانکا، به عنوان مقصد نهایی خود در حرکت بود.

به گفته اداره حمل و نقل ایالت مریلند در حال حاضر همه خطوط هر دو جهت به سمت این پل بسته شده است.

سال‌ها پیش، در سال ۲۰۰۱، قطار باری حامل مواد خطرناک در تونلی در مرکز شهر بالتیمور از ریل خارج شد و آتش گرفت و دود سیاهی در محله‌های اطراف پخش شد که مقامات مجبور شدند به طور موقت تمام جاده‌های اصلی شهر را ببندند.
+12
رأی دهید
-6

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.