افشاگری معصومه ابتکار در باره باغ ازگل کاظم صدیقی

عصرایران نوشت: هرروز که از ماجرای ازگل گیت می گذرد گمانه زنی ها، اخبار تازه و موضع گیری های جدیدی منتشر می شود. در جدیدترین ویدیو منتشر شده نحوه انتقال زمین اصلی از اوقاف و شهرداری به حوزه علمیه و همچنین قطع درختان داخل باغ در طی سالیان گذشته روایت می کند. همچنین معصومه ابتکار عضو شورای شهر وقت در زمان قطع درختان این باغ تذکر آن موقع را درباره همین ماجرا بیان می کند.

در سال ۱۳۸۸ درختان بیشتری قطع می‌شوند و زمین سبز لحظه به لحظه درختان و پوشش سبز خود را از دست می‌دهد و در بخش شمال غربی زمین هم یک پارکینگ خودرو به وجود می‌آید. سال ۱۳۸۹ رسما ساخت مدرسه علمیه امام خمینی آغاز می‌شود و تمام درختان و پوشش سبز زمین کنده و زمین کاملا مسطح شده و از این‌جا به بعد باغ ۴ هزار متری از زمین اصلی جدا شده‌است.

به عقب برگردیم. به سال ۱۳۸۲. زمانی که فکر ساختن مدرسه علمیه امام خمینی کاظم صدیقی تازه شکل گرفته بود. زمینی که بعدها مدرسه در آن ساخته شد، سبز بود. اما خبری از زمین ۴ هزار متری نبود. در واقع زمین سر سبزی که مدرسه در آن ساخته شده با باغ ۴ هزار متری یکپارچه بود و بعدها هنگام ساخته شدن مدرسه از آن جدا شد. زمینی که متعلق به شهرداری تهران و سازمان اوقاف بود. در واقع شهرداری تهران بر اساس متراژی که طبق نقشه مدرسه به دست آمده بود، مقداری از زمین را در اختیار سازندگان آن قرار داد و باغ ۴ هزار متری از همان ابتدا جدا شد.

از سال ۱۳۸۶ تغییراتی در زمین سبز به وجود آمده. یک مسیر جاده‌ای دسترسی تا انتهای زمین باز شده که بابتش تعدادی درخت هم قطع شده‌است. اما همزمان در باغ مربع شکل شمالی زمین هم برای ساخت یک برج احتمالا مسکونی بخشی از درختان باغ را قطع کرده‌اند. در همان سال ۱۳۸۶ با ساخته شدن برج بخشی از مسیر کنده شده در زمین سبز هم تسطیح می‌شود که دلایل آن به درستی معلوم نیست و نمی‌دانیم آیا ارتباطی با برجی که ساخته می‌شود دارد یا نه. اما در جایی که بعدها باغ ۴ هزار متری می‌شود یک ساختمان ساخته می‌شود که شیروانی قرمز رنگی دارد و کاربری آن را نمی‌دانیم. برای ساختن این خانه هم تعدادی درخت قطع شده است.

در سال ۱۳۸۸ درختان بیشتری قطع می‌شوند و زمین سبز لحظه به لحظه درختان و پوشش سبز خود را از دست می‌دهد و در بخش شمال غربی زمین هم یک پارکینگ خودرو به وجود می‌آید. سال ۱۳۸۹ رسما ساخت مدرسه علمیه امام خمینی آغاز می‌شود و تمام درختان و پوشش سبز زمین کنده و زمین کاملا مسطح شده و از این‌جا به بعد باغ ۴ هزار متری از زمین اصلی جدا شده‌است. گفته می‌شود بیش از ۱۰۰ درخت در این‌جا قطع شده‌اند. هرکسی اجازه قطع درختان را داده احتمالا تخلف کرده‌است. موضوعی که همان سال‌ها معصومه ابتکار در شورای شهر تهران به آن اشاره کرده بود. همان زمان که به قطع درختان در باغات ازگل اعتراض کرد.

این گزارش را ببینید تا حقایقی تازه از چگونگی ساخته شدن مدرسه علمیه امام خمینی بدست آورید و این‌که چطور باغ ۴ هزار متری از زمین اصلی تفکیک شد:
+65
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن

  جالبه ، فاسد ، فاسد رو نمی بینه و افشاگری میکنه ، در حالیکه دست همشون در یک کاسه و از یک آخور ، آب میخورند !!
  3
  122
  یکشنبه ۰۵ فروردین ۱۴۰۳ - ۰۸:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  حضرت خودم (ع) - ریودوژانیرو، برزیل

  دو کلمه هم از میت سیاسی ؛ خواهر مری کماندو فاتح قلعه سفارت آمریکا بشنویم🤣محض یادآوری مجدد مهره های سوخته رژیم : اسهال طلب ! اصولبگا ! دیگه تمومه ماجرا 😏😏😏
  3
  53
  یکشنبه ۰۵ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۰:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  هر دو جنازه های متعفن هستند
  1
  35
  یکشنبه ۰۵ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۳:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  پیر خردمند - تورونتو، کانادا

  دیگ به دیگ میگه روت سیاه.
  1
  23
  یکشنبه ۰۵ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۵:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  در این سناریوی قبلا تنظیم شده توسط گروه های امنیتی دارند صدیقی را پیشمرگ دزدهای دیگر میکنند که در سر راس ان خود خامنه ای نشسته است
  1
  24
  یکشنبه ۰۵ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۵:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.