«داعش» عکس عاملان حمله به سالن کنسرت مرکز تجاری حومه مسکو را منتشر کرد

تصویر چهار مهاجم منتشر داعشالعربیه: گروه «داعش» شنبه 4 فروردین اعلام کرد که چهار تن از جنگجویان این گروه «مسلح به مسلسل، کلت، چاقو و کوکتل مولوتف» حمله به یک مرکز خرید در مسکو را انجام دادند، که در آن ده‌ها نفر کشته شدند.

در بیانیه این گروه در یک کانال «تلگرام» آمده است که اعضای جنگجوی این گروه به سالن موسیقی هجوم بردند که طی این حمله سه نفر از آن‌ها شروع به تیراندازی به سمت جمعیت کردند و جنگجوی چهارم به پرتاب بمب‌های آتش‌زا اقدام کرد.

بر اساس بیانیه داعش که توسط خبرگزاری «اعماق» وابسته به این گروه تندرو نشر شده، آمده است که این حمله «در بستر طبیعی جنگ شدید» در جریان میان داعش و آنچه که «کشورهایی در حال جنگ با اسلام» توصیف شده‌اند، رخ داده است.

این گروه تندرو، عکس چهار مهاجمی را که به سالن موسیقی در مرکز خرید «کروکوس سیتی هال» در حومه مسکو پایتخت روسیه حمله کردند را در کانال تلگرامی خود منتشر کرد.

به‌رغم‌ آن‌که «داعش» مسئولیت حمله در حومه مسکو که به کشته شدن بیش از 150 نفر و زخمی شدن دهها نفر دیگر منجر شده را بر عهده گرفته است، و به‌رغم انکار قاطعانه مقامات اوکراینی درباره هر گونه ارتباط با این حمله، شواهد اما حاکی از آن است که روسیه به دنبال مرتبط دانستن اوکراین با این عملیات تروریستی است.

از سویی یک مقام آمریکایی گفته واشینگتن به اطلاعاتی دست یافته که دست داشتن «داعش خراسان» در حمله به سالن کنسرت در مرکز خریدی در حومه مسکو را تایید می‌کند، اما سخنگوی کمیته تحقیقات روسیه در این‌باره اعلام کرد «هنوز زود است» که بتوان درباره سرنوشت و هویت عاملان حمله اظهارنظر کرد.

کاخ سفید در واکنش به این حادثه در روسیه، تاکید کرد نشانه‌هایی مبنی بر نقش داشتن اوکراین در حادثه تیراندازی در مسکو وجود ندارد.

مقامات روسیه شنبه از دستگیری 11 نفر مظنون از جمله 4 فرد مهاجم، که مستقیماً در حمله تروریستی به مجتمع «کروکوس سیتی هال» دست داشتند، خبر دادند.

همچنین صحنه‌های ویدیویی منتشر شده در رسانه‌های روسیه نیروهای امنیتی این کشور را در حال اعتراف‌گیری از یکی از افراد مظنون نشان می‌دهد که هنگام دستگیری‌ او اعتراف می‌کند:«در 4 مارس از ترکیه رسیدم و به من وعده داد‌ه‌‌اند در ازای کشتن همه حاضران در تالار [کنسرت] یک میلیون روبل [روسیه] پرداخت شود». ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه شنبه طی اظهاراتی با بیان این‌که بر اساس اطلاعات اولیه، عاملان حمله به مرکز تجاری «کروکوس» سعی می‌کردند به اوکراین فرار کنند، ضمن «تروریستی و وحشیانه» توصیف کردن این حمله متعهد شد تمام کسانی که در حمله به مرکز تجاری حومه مسکو نقش داشته‌اند را مجازات خواهد کرد.
+9
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن

  البته داعش حکومتی ، گروهی شبیه شبه نظامیان واگنر که برای منافع روسیه کار و کشتار میکنند !!
  0
  23
  شنبه ۰۴ فروردین ۱۴۰۳ - ۲۱:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  اسلام یعنی جهاد و جنایت و ننگ بشریت بخاطر اعتقاد به یک سنگ
  2
  24
  شنبه ۰۴ فروردین ۱۴۰۳ - ۲۱:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  حضرت خودم (ع) - ریودوژانیرو، برزیل
  دوستان دقت کردین جدیدا داعش چقدر با محور مقاومت و بلوک شرق (مخصوصا ایران و عراق و سوریه و روسیه) هماهنگ شده ؟. در آخرین مورد ، بعد تراژدی قتل ناوالنی و انتصابات تابلوی روسیه ، مردم عادی بجای مقامات کشوری و لشکری ترور میشن و یهویی سر وکله داعش مثل سوپرمن پیدا میشه و مسئولیتشو قبول میکنه !
  2
  8
  شنبه ۰۴ فروردین ۱۴۰۳ - ۲۳:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.