عاملان شایعه مرد بودن بانوی اول فرانسه محاکمه می‌شوند

یورونیوز: وکیل بانوی اول فرانسه به رسانه «چک نیوز» گفت دو زنی که مبدأ این خبر جعلی هستند و می‌گویند بریژیت ماکرون در اصل مرد به دنیا آمده، در ماه مارس ۲۰۲۵ به‌ دلیل «افترا» محاکمه خواهند شد.

از اواخر سال ۲۰۲۱، ناتاشا ری، زنی که ظاهرا با محافل توطئه‌‌پندار در پیوند است و خود را روزنامه‌نگار مستقل معرفی می‌کند، مدعی شده که بریژیت ماکرون در اصل زن نبوده و هنگام تولد ژان میشل ترونیو نام داشته، نامی که متعلق به برادرش است.

او می‌گوید امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه، از کل فرانسه پنهان می‌کند که با یک فرد تراجنسیتی ازدواج کرده است و مدعی است که بریژیت ماکرون که برای مخفی کردن هویت واقعی خود به عمل جراحی متوسل شده و نیز درگیر یک توطئه در سطح حکومتی شده است.

این شایعه ابتدا در مجله «واقعیت‌ها و اسناد» نزدیک به راست‌گرایان افراطی منتشر شد و آماندین روآ آن را در یک ویدیوی طولانی چهار ساعته در دسامبر ۲۰۲۱ در یوتیوب همرسان کرد. سپس به شکلی گسترده پخش شده و ویدیوی آن صدها هزار بار دیده شد. با این حال این خبر جعلی هیچ بازتابی نزد مخالفان سیاسی امانوئل ماکرون نیز پیدا نکرد.

این محتوا که با حس ترنس‌هراسی همراه بود، به سرعت در شبکه‌ها و نزد ایفلوئنسرهای توطئه‌نگر پخش شد و از آن برای برانگیختن نفرت علیه امانوئل ماکرون و همسرش استفاده گردید.

اخیراً در مارس ۲۰۲۴ این شایعه در دو نوبت مجددا به صدر رسانه‌ها بازگشت، یک بار در قالب پرسش خبرنگاری از ماکرون که وی در پاسخ گفت که این مسئله مربوط به حریم خصوصی فردی است و بار دیگر در آمریکا که یک مفسر سیاسی نزدیک به ترامپ از بریژیت ماکرون دعوت کرد تا با انتشار عکس‌هایی از کودکی‌اش ثابت کند که مرد نیست.

در مواجهه با شایعات فزاینده در شبکه‌های اجتماعی، دفتر بریژیت ماکرون در دسامبر ۲۰۲۱ به چک نیوز اعلام کرد که همسر رئیس جمهوری قصد دارد شکایت کند.

بریژیت ماکرون و برادرش ژان میشل ترونیو شکایت کیفری به اتهام «افترا» علیه دو زنی که عامل پخش ویدیوی چهار ساعته معروف بوده‌اند، ارائه کردند. وکیل آنها اعلام کرد که این شکایت در مارس ۲۰۲۵ در شعبه ۱۷ مجتمع قضایی پاریس طرح خواهد شد.
+5
رأی دهید
-24

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۹
  کیانپور - ونکوور، کانادا
  تهمت و افترا؟ پس آزادی بیان چی شد؟
  7
  22
  ‌پنجشنبه ۰۲ فروردین ۱۴۰۳ - ۰۱:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  کیانپور - ونکوور، کانادا
  ازادی بیان فقط وقتی به حساب میاد که به ملتهای جهان سوم و عقاید انها یا به اسلام توهین بشه، انوقت وامصیبتها و تاسوعا و عاشورا ازادای بیان شروع میشه.
  1
  2
  ‌پنجشنبه ۰۲ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۸:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  کیانپور - ونکوور، کانادا
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  دوست عزیز. چرا گفتن چنین سخنی به بانوی اول فرانسه باید- در کشوری لائیسته- جرم تلقی شود اما اگر به زن مسلمان بابت حجابش و یا به مقدسات اسلام توهین شود بلافاصله بانگ آزادی سر می‌زنند، و در نهایت عاملان و هتاکان محاکمه نمی‌گردند؟. س در این کشورهای لائیسته آزادی مطلق است مادام که به بزرگان آنها یا معبودانشان انتقادی نشود وگرنه طی یک فرایند خاص به جرم نقض آزادی به محاکمه منتقدین می‌پردازند.
  1
  2
  جمعه ۰۳ فروردین ۱۴۰۳ - ۰۷:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  کیانپور - ونکوور، کانادا
  رفیق آزادی برای اینها چماقی است برای باج گرفتن از وشورهای جهان سوم. کلمه آزادی و دموقراضه و آزادی بیان نقش همان شلاقی است که همین برده فروشان متمدن کنونی دیروز که برای مطیع کردن بردها بکار میبردند. توهین به این عجوزه ترانس جرم حساب نمیشه ولی توهین به محمد و دین یک و نیم میلیارد مسلمان آزادی بیان است.امروز جلوی هلوکاست یک علامت سوال بگزار ببین چطور بلایی که سر عراق و لیبی اوردن سر شخص منتقد میارن.۸۰ ساله قتل و عام ۶ نیلیون یهودی شده تاسوعا و عاشورا ملاهای اشغالگر ایران ولی قتل و عام یک میلیون عراقی در حملات به عراق یا ۵؛۵ ملیون ویتنامی حتی کسی اسمی ازش نمیبره و اکر هم کیی سوالی کنه یا کمونیست هست یا تروریست
  1
  2
  جمعه ۰۳ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۸:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.