در این شهرها می‌توانید بازنشسته شوید و با هزار و ۵۰۰ دلار در ماه زندگی راحتی داشته باشید

یورونیوز: مکان مقرون به صرفه در دنیا وجود دارد که زوج‌های بازنشسته می‌توانند با حداقل هزار و ۵۰۰ دلار در ماه در آنجا زندگی کنند.

بازنشستگی در ایالات متحده می‌تواند گران باشد. در فلوریدا، که اغلب ایالت مورد علاقه بازنشستگان این کشور است، ساکن شدن برای لذت بردن از این دوران طلایی، می‌تواند تا ۵۸ هزار و ۳۹۶ دلار در سال هزینه دربرداشته باشد.

این یکی از دلایلی است که بسیاری از آمریکایی‌ها ترجیح می دهند خانه‌شان را ترک کنند و در خارج از کشور بازنشسته شوند. طبق گزارش سال ۲۰۲۳ از وال استریت ژورنال، نزدیک به ۴۵۰ هزار نفر در پایان سال ۲۰۲۱ چک مستمری بازنشستگی خود را خارج از ایالات متحده دریافت کردند. این در حالی است که این رقم در سال ۲۰۰۸ معادل ۳۰۷ هزار نفر بوده است.

اگر بودجه محدودی دارید، بعضی شهرها برای دوران بازنشستگی، بهترین مکان هستند. موسسه «اینترنشنال لیوینگ» لیستی از ۱۳ مقصدی را منتشر کرد که یک زوج می‌توانند با تنها هزار و ۵۰۰ دلار در ماه در آنجا بازنشسته شوند.

برای تعیین بهترین مکان‌ها از میان بیش از ۲۰۰ مقصد جهان، اینترنشنال لیوینگ هفت فاکتور مسکن، ویزای اقامت و مزایا، هزینه زندگی، میزان علاقه، مراقبت‌های بهداشتی، توسعه و حکمرانی و آب و هوا را مدنظر قرار داده است. همچنین در این دسته بندی دسترسی به اینترنت پرسرعت، فرصت‌های شبکه سازی و ساکنان محلی یا ارائه دهندگان خدمات انگلیسی زبان در هر کشور هم مورد توجه قرار گرفته است. با توجه به این فاکتورها به نظر می‌رسد مکزیک بیشترین شهر‌ها را برای زندگی راحت‌تر و کم‌هزینه‌تر بازنشسته‌ها در اختیار دارد.
بهترین مقاصد بازنشستگی مقرون به صرفه در آمریکا
    کرتارو، مکزیک
    ایسلا موجرس، مکزیک
    کوزومل، مکزیک
    آرمنیا، کلمبیا
    ارنال، کاستاریکا

کرتاروی مکزیک، یکی از سه شهر آمریکای جنوبی در لیست اینترنشنال لیوینگ بود. این شهر در شمال مرکزی مکزیک، با ماشین تنها دو ساعت تا مکزیکو سیتی فاصله دارد. فرودگاه محلی این شهر همچنین پروازهای مستقیمی به چندین مرکز در ایالات متحده از جمله دالاس، هوستون و شیکاگو هم دارد.
کرتاروی مکزیک، یکی از سه شهر آمریکای جنوبی در لیست اینترنشنال لیوینگ برای زندگی مقرون به صرفه برای بازنشسته‌ها استطبق گزارش پایگاه اطلاعاتی «نامبئو»، هزینه ماهانه تخمینی برای یک فرد مجرد در کرتارو ۷۴۴.۵۰ دلار بدون احتساب هزینه اجاره است.

در کرتارو، متوسط اجاره برای یک آپارتمان یک خوابه حدود ۶۳۳ دلار است. طبق آمار شرکت خرید و فروش ملک گروه زیلو، متوسط ​​اجاره برای همان اندازه آپارتمان در فلوریدا هزار و ۲۳۶ دلار است.
بهترین مقاصد بازنشستگی مقرون به صرفه در آسیا
    پنانگ، مالزی
    چیانگ مای، تایلند
    پنوم پن، کامبوج
    کوچینگ، مالزی
    هوی آن، ویتنام

چیانگ مای تایلند، یکی از پنج شهر آسیای جنوب شرقی است که در نظرسنجی اینترنشنال لیوینگ عنوان شده است.

این شهر بزرگترین شهر در شمال تایلند است که صدها معبد بودایی در آن قرار دارد. چیانگ مای یک ساعت پرواز تا بانکوک، پایتخت این کشور فاصله دارد.
چیانگ مای تایلند، یکی از پنج شهر آسیای جنوب شرقی برای زندگی مقرون به صرفه بازنشسته‌هابه گفته نامبئو، هزینه ماهانه تخمینی یک فرد مجرد در این شهر بدون احتساب اجاره، ۵۱۵.۵۰ دلار است. علاوه بر این، متوسط ​​اجاره برای یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر حدود ۳۹۵ دلار در ماه تمام می‌شود. این شهر به عنوان یکی از بهترین مکان‌ها برای پرنده‌نگری شناخته شده است.
بهترین مقاصد بازنشستگی مقرون به صرفه در اروپا
    آلیکانته، اسپانیا
    گرانادا، اسپانیا
    برژراک، فرانسه
گرانادای اسپانیا در دامنه کوه‌های سیرا نوادا در اندلس واقع شده و شهر تاریخی محسوب می‌شودگرانادای اسپانیا در دامنه کوه‌های سیرا نوادا در اندلس واقع شده و شهر تاریخی محسوب می‌شود. گرانادا به بازنشستگان فرصتی می‌دهد تا سبک زندگی آرام‌تر اسپانیایی را در آغوش بگیرند، در حالی که همچنان زندگی در یک «شهر دانشگاهی» را تجربه می‌کنند.

طبق گزارش نامبئو، هزینه ماهانه تخمینی برای یک فرد مجرد در گرانادا بدون احتساب اجاره، ۷۷۱.۳۰ دلار است.

اجاره یک آپارتمان یک خوابه در مرکز این شهر به طور متوسط حدود ۶۳۷ دلار هزینه دارد.
+11
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.