یورش شبانه نیروهای اسرائیل به بیمارستان شفا در غزه

عملیات ارتش اسرائیل در بیمارستان شفا در غزهدویچه وله: ارتش اسرائیل می‌گوید که شب گذشته در پی دریافت اطلاعاتی مبنی بر حضور مقامات ارشد حماس در منطقه و استفاده آن‌ها از بیمارستان شفا برای برنامه‌ریزی و اجرای فعالیت‌های تروریستی، عملیاتی در این بیمارستان انجام داده است.

ارتش دفاعی اسرائیل با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که نیروهای نظامی این کشور، شامگاه یکشنبه (۱۷ مارس / ۲۷ اسفند) در پی دریافت اطلاعاتی در باره حضور مقامات ارشد حماس در منطقه و استفاده از بیمارستان شفا برای برنامه‌ریزی و اجرای فعالیت‌های تروریستی، عملیاتی را در این بیمارستان انجام داده‌اند.
در بیانیه ارتش اسرائیل آمده است که نیروهای مستقر در بیمارستان "در مورد اهمیت جلوگیری از آسیب به غیرنظامیان، بیماران، تیم‌های پزشکی و تجهیزات پزشکی" توجیه شده‌اند و نیروهای عرب‌زبان در کنار نیروهای امنیتی برای تسهیل ارتباط با حاضران نیز به کار گرفته شده‌ و همچنین پزشکان ارتش اسرائیل در محل حضور داشته‌اند.

به گفته ارتش اسرائیل در جریان این عملیات "به بیماران و تیم‌های پزشکی، دستور تخلیه بیمارستان داده نشد، اما ارتش مسیرهایی را برای غیرنظامیان ایجاد کرد تا منطقه را ترک کنند".

شاهدان عینی در غزه به خبرگزاری فرانسه گفته‌اند که تانک‌های اسرائیلی محل بیمارستان را محاصره کرده‌اند.

ارتش اسرائیل همچنین اعلام کرد که پس از پایان عملیات در بیمارستان "به تلاش‌های بشردوستانه خود ادامه خواهد داد و غذا، آب و تدارکات اضافی را برای بیماران و غیرنظامیان در مجتمع فراهم می‌کند".

در همین راستا، دانیل هاگاری، سخنگوی ارتش اسرائیل با انتشار یک پیام ویدیویی گفت: «ما می‌دانیم که تروریست‌های ارشد حماس در داخل بیمارستان جمع‌ شده‌اند و از آن برای فرماندهی حملات علیه اسرائیل استفاده می‌کنند.»
به گفته هاگاری، نیروهای اسرائیلی تحت "آموزش‌های مشخصی قرار گرفته‌اند تا برای محیط حساس و سناریوهایی پیچیده که ممکن است در بیمارستان با آن‌ها مواجه شوند" آماده باشند.

سخنگوی ارتش اسرائیل افزود: «ما به دنبال وارد کردن آسیب به غیرنظامیانی نیستیم که حماس در پشت آن‌ها پنهان شده است. ارتش اسرائیل عملیات خود را با احتیاط و دقت انجام خواهد داد و در عین حال اطمینان حاصل می‌کند که بیمارستان به وظایف مهم خود ادامه می‌دهد.»

هاگاری همچنین اضافه کرد: «ما از تمامی تروریست‌های حماس که در بیمارستان پنهان شده‌اند می‌خواهیم که فورا تسلیم شوند. هرگز نباید از امکانات پزشکی برای ترور استفاده کرد. حماس باید پاسخگو باشد.»
آتش‌سوزی در بیمارستان شفا؛ بازداشت ۸۰ مظنون
در همین حال، فیلم‌های منتشرشده از سوی منابع فلسطینی نشان می‌دهند که ساختمان بیمارستان شفا در آتش می‌سوزد و افرادی نیز در تاریکی پیش از طلوع خورشید، در حال فرار از بیمارستان هستند.

گروه تروریستی حماس با انتشار بیانیه‌ای که توسط رسانه‌های فلسطینی منتشر شد، تهاجم اسرائیل را محکوم و اسرائیل را به "بی‌توجهی به رفاه بیماران، کارکنان و آواره گان غزه" متهم کرده است.

در همین حال، ارتش اسرائیل با اعلام این خبر که نیروهای ارتش کنترل بیمارستان شفا را به دست گرفته‌اند می‌گوید که "تاکنون حدود ۸۰ مظنون توسط نیروهای ارتش بازداشت شده‌اند" و "برخی از دستگیرشدگان از عوامل تروریستی تایید‌شده هستند".

ارتش اسرائیل همچنین می‌گوید که "چندین فرد مسلح حماس در درگیری‌های مسلحانه در محوطه بیمارستان کشته و زخمی شده‌اند" و "یک سرباز اسرائیلی نیز به طور خفیف مجروح شده است".

بنا به اعلام ارتش اسرائیل "هیچ اطلاعاتی در مورد گروگان‌هایی که در این منطقه نگهداری می‌شوند وجود ندارد."

ارتش اسرائیل پیش از این بارها گروه تروریستی حماس را به انجام عملیات عمدی از مناطق غیرنظامی از جمله بیمارستان‌ها، مدارس، مساجد و پناهگاه‌ها متهم کرده است.

اسرائیل پیش‌تر شواهدی را برای اثبات ادعاهای خود مبنی بر اینکه حماس از بیمارستان شفا به عنوان مرکز عملیاتی و مرکز فرماندهی اصلی استفاده می‌کند ارائه کرده و گفته بود که در زیر این بیمارستان، تونل‌هایی قرار دارد و تروریست‌های حماس از بیماران به عنوان سپر انسانی استفاده می‌کنند.
+62
رأی دهید
-13

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  به امید فردایی بهتر - تهران، ایران

  دمشون‌گرم، آفرین. هر کاری میکنید آفرین، هر بلایی که به سر این فلسطینیها بیاد حقشون هست، اینها بستگان همانهایی هستند کهدهفتمداکتبر را رقم زدند، اون تروریستها که از زیر خاک نیومدند. هر کاری که کنید کم کردید تا زمانی که حماس و حزب الله و‌رژیم ایران را نابود نکنید کم کردید. تا وقتی که این تروریستها هستند دنیا نفس راحتی نمیکشه. الان همه دنیا مخالف نتانیاهو هستند اما وقتی که کار همه این کثافتها را تمام کرد جایزه نوبل بهش میخوان بدن. باید بزنه دمار فلسطین را در بباورد و‌اینبار فلسطین رو از رو‌نقشه جغرافیا پاک کنه، اینطور یه درسی هم به محمود میمون داده
  12
  55
  دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۸:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  یک مشت موش ترسو با افکار منحط قرون وسطایی مسلمان وحشی در ۱۴۰۰ سال قبل (کاملا اکبند)؛ یک مشت انسان کاملا وحشی باقی مانده؛ همگی پر از نفرت با این اندیشه که چون ؛الشاشید؛ و انگوزمال شوند مستقیما الله دست و پای بلورین این ها را میمالد و الله مثل خانم بیارهای شهرنو تختخواب ۷۲ زن اونکاره رابرای جسد متعفن این ها می اندازد. در مغز تمام این ها یک بمب ساعت شمار کار گذاشته اند و یکی از دیگری عقب افتاده تر و ابله تر و پیشرفتر که پشت زنان و کودکان و بیماران پنهان شده اند و خاک توی سر چپول های وامانده و درمانده که از شدت استیصال برای درمان زخم های حسادت خودشان پشت این اراذل سنگر گرفته اند
  9
  54
  دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۹:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  کیانپور - ونکوور، کانادا
  این یک جنایت است. حمله به بیمارستان و افراد غیر نظامی به هر بهانه ای یک جنایت غیر قابل توجیح است. ادعای اسراییل مبنی بر عدم حمله به غیر نظامیان حقیقت ندارد چون این جنایت ارتش اسراییل بر روی دیگران به شدت تاثیر می گذارد. گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا. به امید فردایی بهتر - تهران، ایران. واقعا فراتون‌متاسفم که افکار نژادپرستانه و نیو نازی دارید. به بهانه مبارزه با ج.اس و اسلام سیاسی که‌من هم مخالف آنان هستم از جنایات اسراییل دفاع می کنید؟. شما همان راه بسبجیها و حزب الهی های رژیم را می روید. آینده ایران با وجود امثال شما خطرناک است. چون مانند طرفداران رژیم تند رو و خشن هستید.
  5
  3
  ‌سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۰:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.