پوتین: حضور غرب در اوکراین می‌تواند جهان را در آستانه جنگ جهانی سوم قرار دهد

یورونیوز: براساس اعلام کمیسیون انتخابات روسیه، ولادیمیر پوتین، رییس جمهوری فعلی روسیه ۸۷ درصد از آرا را در انتخابات ریاست جمهوری این کشور کسب کرده است. این نتیجه براساس شمارش ۶۰ درصد از صندوق‌های حوزه‌های رای‌گیری به دست آمده است.

پس از پیروزی پوتین در انتخابات، او به خبرنگاران گفت که «روسیه باید ارتش خود را قوی‌تر کند وهر کاری که از دستش برمی‌آید برای حل مسایل مربوط به عملیات نظامی ویژه روسیه در اوکراین انجام دهد.»

پوتین همچنین گفت که نیروهای مسلح روسیه هر روز در اوکراین در حال پیشروی هستند و نیروهای مسکو ابتکار عمل را در میدان نبرد در دست دارند.

رییس جمهوری روسیه همچنین گفت که تظاهراتی که به دلیل فراخوان هواداران الکسی ناوالنی علیه‌ او برپا شده، تاثیری در نتیجه انتخابات نداشته است. او همچنین تهدید کرد که کسانی که آرای مخدوش در صندوق رای انداخته‌اند باید تحت پیگرد قانونی قرار بگیرند.

پوتین در بخش دیگر از صحبت‌هایش به مرگ ناوالنی اشاره کرد و گفت که مرگ او غم‌انگیز بود و او نباید از آلمان به روسیه بازمی‌گشت. رییس جمهوری روسیه گفت قبل از مرگ ناوالنی، روسیه با مبادله او با چند زندانی روس در کشورهای غربی موافقت کرده بود.

او گفت که اعتراضات مخالفانش هیچ تاثیری نداشته است، اما افرادی که با اعمال خرابکارانه مانع از رای دادن دیگران شده‌اند باید مجازات شوند. پوتین در سخنرانی خود در جمع هوادارانش از رای دهندگان تشکر کرد و گفت که نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری به جامعه روسیه امکان تحکیم و قوی‌تر شدن می‌دهد.

رییس جمهوری روسیه همچنین گفت که در غرب از جمله در آمریکا، دموکراسی وجود ندارد. او ادامه داد که سیستم انتخاباتی در روسیه شفاف‌تر از ایالات متحده است.

پوتین همچنین گفت که حضور نیروهای غرب در اوکراین می‌تواند جهان را به جنگ جهانی سوم بکشاند.

به نظر می‌آید این میزان رای یک رکورد و همه‌پرسی برای کسی باشد که همیشه در انتخابات قبلی بین ۶۴ تا ۶۸ درصد از آرا را به دست می‌آورد. قبل از انتخابات، مقامات اصرار داشتند که مردم روسیه باید از رهبر خود حمایت کنند و با او «متحد» شوند. آنها همچنین حمله به اوکراین را به عنوان «جنگی طرح‌ریزی شده توسط غرب برای نابودی روسیه معرفی کرده‌اند».

حمله به اوکراین که به دستور مستقیم شخص پوتین در فوریه ۲۰۲۲ آغاز شد تاکنون ده‌ها هزار کشته و زخمی برجای گذاشته و پایانی برای آن دیده نمی‌شود؛ به ویژه اینکه حملات به خاک روسیه در این هفته نیز افزایش یافته است.
یولیا ناوالنایا، بیوه الکسی ناوالنی در صف مرکز رای‌گیری در نزدیکی سفارت روسیه در برلینولودیمیر زلسنکی، رییس جمهوری اوکراین در رابطه با انتخابات روسیه گفت که پوتین مردی «مست قدرت» است که می‌خواهد «برای همیشه سلطنت کند». او در پیامی در شبکه‌های اجتماعی اعلام کرد که انتخابات ریاست جمهوری روسیه «مشروعیت ندارد». او ادامه داد: «برای همه روشن است که این شخصیت، همانطور که اغلب در تاریخ اتفاق افتاده، مست قدرت است و هرکاری می‌کند تا برای همیشه سلطنت کند.»
هیچ جای شکی نیست
در روسیه، مقامات جایی برای مخالفان قدرت باقی نگذاشته‌اند: سه نامزد دیگر همگی همسو با کرملین هستند. در این میان، یولیا ناوالنایا، همسر الکسی ناوالنی، یکی از مخالفان پوتین که چندی پیش در زندان درگذشت، از هواداران خود خواست تا ظهر روز یکشنبه علیه رییس جمهوری روسیه تجمع کنند. او خودش پس از چند ساعت تاخیر، در میان جمعیت زیادی در سفارت روسیه در برلین رای داد.

روز یکشنبه مقابل سفارت‌خانه‌های روسیه در شهرهای مختلف دنیا، صف‌های طولانی برای انتخابات شکل گرفت. بیشتر این افراد، روس‌هایی هستند که از زمان شروع حمله مسکو به اوکراین به دلیل سرکوب و ترس از رفتن به ارتش، کشورشان را ترک کرده‌اند.

هواداران الکسی ناوالنی اعلام کردند که میزان آرای اعلام شده برای ولادیمیر پوتین واقعی نیست. در مقابل اما ‫ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارج روسیه حضور رای‌دهندگان بی‌شمار در سفارت‌خانه‌های روسیه در خارج از این کشور را تایید کرد و در کانال تلگرامش نوشت: «آنها برای رای دادن آمده‌اند و از فرصتی که کشورشان، روسیه با وجود همه تهدید‌های غرب به آنها ارائه داده، استفاده کردند.»
+12
رأی دهید
-36

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۷
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  خفه شو هرومزاده. حضور ایران در کشور تو هم جنگ جهانی چهارم را شروع میکنه
  12
  38
  دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۱:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  گمشو بینیم باااا. همه رو گذاشتین سر کار. خود اوکراینی ها اینجا راحت دارن میرن و میان و حال میکنن! با همدیگه هم لاس میزنین. اون کمک غرب رو میگیره و میخوره، تو هم دیکتاتوری ات رو توی روسیه تقویت میکنی.
  3
  21
  دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۳:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  سعید رحیم زاده - برلین، آلمان

  کدوم جنگ جهانی؟) کدوم قدرت نظامی کنار تو میاد با دنیا بجنگه؟ ایران؟ حوثی؟ کره شمالی؟) ۹۰ درصد دنیا میخواد سر به تن روسیه نباشه. آخه الدنگ ،فکر کردی فقط خودت بمب اتم داری؟ سربازهای تو بعد از ماه ها جنگ تونستن یه داهات ویرانه رو تصاحب کنن. یادت نماید مرتیکه که روز دوم جنگ نیروهات وارد کیف شدن و بیشتر از ۲ روز دوام نیاوردن و اکثرشون به زیبا ترین وجه ممکن کشته شدن. خیلی از دوستان ایرانی نمیدونن که شماها چه حـ... هایی هستید و هر جا رفتید قتل عام و ویرانی داشتید. روس یعنی خائن و فاسد.
  6
  27
  دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۴:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Adamat7775 - خارکف، اوکراین
  "پوتین همچنین گفت که نیروهای مسلح روسیه هر روز در اوکراین در حال پیشروی هستند". / یعنی پوتین این‌رو به‌عنوان جوک گفت یا واقعیت؟، که اگر به این باور داره، پس اصلا در باغ نیست!. / دو سال گذشت!، کجا هر روز در حال پیشروی هستند؟، پس چرا ما ندیدیمشون جایی‌؟. / امریکا حداقل از ۱۰ سال پیش اینجا حضور داره، که معلوم نیست اینهمه پولی‌ که به اکراین می‌ده اصلا کجا می‌رن؟ (چون می‌رن داخل جیب‌ وزیر و وکیل - گرونی بیداد می‌کنه اینجا)، خط فقر در اکراین شده درامد ماهیانه برای یک نفر ۲۲ هزار گریونا (یعنی ماهی‌ ۵۷۰ دلار) که اگر یک نفر ماهی‌ ۵۷۰ دلار پول در‌بیاره، می‌شه روی خط فقر، زیر این مبلغ می‌شه زیر خط فقر. الان هفتاد درصد ساکنان اکراین زیر خط فقر هستند (یکی‌ش خود من). الان دو هفته پیش دوباره ۱۰۰ هزار نفر از خارکف رفتن جاهای دیگه. اینهایی هم که هستن، درصد کمی‌شون محلی و مقیم هستن، مابقی ول‌گرد از جاهای دیگن، که یک ریخت و قیافه‌ی نرمال دیگه در خارکف نمونده!. جمعیت شهر خارکف بود حدود یک میلیون و نیم، که در طی‌ دو سال پیش شد ۷۰۰ هزار نفر، حالا می‌گن شده یک میلیون (یعنی با حساب غیرمحلی‌ها که موقتی میان).
  3
  9
  دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  واقعا انتخابات روسیه نشون داد که در غرب دموکراسی بر طبق اصول دموقراضه حاکم است. من از روسها متنفرم چون یک ملت بوقلمون صفت هستند و دوست و دشمن فقط دو واژه است مثل امام زمان مسلک شیعی که یک چرند مجازی است به این خاطره که روسیه حتی یک دوست تو دنیا نداره‌. ولی من در خین لسن انتخابات در روسیه بودم ،واقعا بالای ۹۰ درصد مردم پوتین را می‌فرستند. من اینو از زبان مردم عادی نه مسکو یا سن‌پطرزبورگ نشینها شنیدم.اما در مورد این به اصطلاح اپوزرتسیون روسی، اولا مردک نوالنی را حتی درو و همسایه اونو نمیشناسن گله طرفدارش هم جمعا تو یک مینی بوس نصفش و هم پر نمیکنند و عبارتند از یک گله همجنس باز و ایوا خواهر درب و داغون .جالبترین چیز عکس این ماده یابو ضعیف نوالنی در برلین است ، آدم را یاد تیموشنکو اپوزرتسیون اکرایینی میدازه کا غرب آنها تبلیغات براش کرد با هواپیمای خصوصا آوردنش آلمان که بواسیرش را عمل کنند و بعد از آنکه اکرایبن را به خاک سیاه نشوند مثل کافذ توالت سیفونش را کشیدند و الان مثل کراز پشیمونه از غلطی که خورده
  4
  3
  دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  رفیق اشتباه پوتین این بود که گول قرارداد مینسک و قول فرانسه و آلمان و لهستان را خورد و کیف را تصرف نکرد و به اعتبار اون قرارداد نیروهاش را عقب کشید. حتی خود غرب هم به ابن اعتراف کرد که روسیه را گول زدند که کیف را تصرف نکند. اکر همان اوایل کار را یکسره میکرد جنگ اینقدر قربانی نمی‌گرفت
  10
  2
  دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  sahandogli - لندن، انگلستان
  همه این تهدیدها ناشی از ترس و گیر کردن در باتلاق اوکراین و مجادله با تحریم های غرب است . در غرب کسی به حرفهای پوتین زیاد اهمیت نمی دهد چون می دانند تا سالهای نخواهد توانست از باتلاق اوکراین بیرون بیاید
  3
  8
  دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۵:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  Tony Arzenta - کی‌یف، اوکراین
  Adamat7775 - خارکف، اوکراین
  با درود! همین وضعیت تو کی یف هست. ولگرد فراوون (سیگار برام میخری؟ بیست گریو داری؟ . ای کوفت ، خودم دنبال گرفتاری خودمم) از روزی که این دلقک اومده یه روز خوش ندیدیم، صداش رو اعصابه. اینجا فقط دزدی کلاه برداری ، نا یوب !! گرونی وحشتناک! بعد تو تلویزیون همش دری وری! پوتین پیشرفت تو نابودی درون اوکراین بسیار موفق بود! بقول دوستمون همه رو گذاشتین سر کار. خود اوکراینی ها اینجا راحت دارن میرن و میان و حال میکنن! با همدیگه هم لاس میزنین. اون کمک غرب رو میگیره و میخوره، تو هم دیکتاتوری ات رو توی روسیه تقویت میکنی.
  0
  1
  دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۹:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Adamat7775 - خارکف، اوکراین
  Tony Arzenta - کی‌یف، اوکراین
  بله قربان، این گندابی که ایجاد شده در اکراین، روز به روز بدتر می‌شه. در مورد صدا و تصویر این سبزیان، خودتون بهتر می‌دونید که طرف دایم مشغول پودر کشیدن از روی آینه هست!، - من وقتی‌ شب‌ها، کانال‌های تلویزیونی اکراین و روسیه رو می‌بینم، وقتی‌ بین عوض کردن کانال‌ها، نطق این که دو بار حداقل در صبح و شب پخش می‌شه، حالم از ریخت و صداش بهم می‌خوره، این خاخول با این وضع اعتیادش، شاید اصلا تا چند سال دیگه نتونه رو پا وایسه، دایم هم در نطق‌هاش که خودتون بهتر می‌دونید، هی‌ می‌گه که جهان از کمک به اکراین غافل نشه!!!، - یعنی دایم گدایی می‌کنه. / - حالا ورق که برگرده، -که داره هم برمی‌گرده-، اون‌وقت این بدبخت عروسک دلقک، تازه می‌‌فهمه که چه کلاهی سرش رفته، البته این و وزیر و وکیل‌هاش، همه صد تا سوراخ در امریکا و کانادا و انگلیس دارن. / .وقت خوش ~ سلامت باشید ~ پیشاپیش نوروز خجسته باد ~
  0
  1
  ‌سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  Tony Arzenta - کی‌یف، اوکراین
  Adamat7775 - خارکف، اوکراین
  اخ حرف دلم و زدی شما. و پیشاپیش سال نو شما هم مبارک!
  0
  2
  ‌سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۸:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.