دایی نگار کریمیان، دختر کشته‌شده در لرستان: مامور، بدون دستورِ ایست، شلیک کرد

 تصاویری از نگار کریمیان در شبکه‌های اجتماعیرادیو فردا: چند روز پس از انتشار خبرهای غیررسمی مبنی بر کشته‌شدن یک دختر جوان در الیگودرز بر اثر تیراندازی ماموران پلیس، یکی از اعضای خانواده وی جزئیاتی در این زمینه در اختیار رسانه‌ها قرار داد.

نام این دختر «نگار کریمیان» اعلام شده و در روزهای اخیر ویدئوهایی از مراسم خاک‌سپاری او در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده بود.

در پی انتشار این اخبار و ویدئوها علی اسداللهی، فرمانده انتظامی الیگودرز، خبر کشته شدن این دختر را تأیید و اعلام کرد که این حادثه نیمه‌‌شب ۱۸ اسفند رخ داده است.

او مدعی شد که خودروی حامل نگار کریمیان و خانواده‌اش «بدون توجه به علائم ایست و بازرسی و اخطارهای مکرر مأموران از محل ایست به طور غیرمجاز عبور کرده و مأموران به گمان حمل مواد مخدر برای توقیف خودرو اقدام به تیراندازی هوایی کرده‌اند.»

به گفته آقای اسداللهی در جریان تعقیب خودروی حامل خانم کریمیان، یکی از گلوله‌هایی که مأموران به سمت «لاستیک» خودرو شلیک‌ کردند به این دختر اصابت کرده و در نهایت منجر به مرگ او شده است.

نگار کریمیان به همراه پدر، دو خواهر و داماد خانواده از مراسم خاکسپاری دایی خود در روستای فرسش الیگودرز در حال بازگشت به محل زندگی‌شان اصفهان بودند.

اما آن‌طور که مهدی رضایی، دایی نگار کریمیان، می‌گوید در شب حادثه خودروی حامل خواهرزاده او از یک «جاده فرعی» در حال گذر بوده که مأمور انتظامی بدون فرمان «ایست» اقدام به شلیک کرده است.

او به روزنامه اعتماد گفته است که پس از شلیک به خودرو و جراحت نگار و پدرش، حتی مأمور انتظامی نیز در صحنه حادثه اذعان کرد که شلیک «اشتباه» بوده است و چون شخصی به مأمور «خاطی» گفته بوده که ماشین در حال گذر حامل مواد مخدر است، او اقدام به شلیک کرده است.

دایی نگار کریمیان به نقل از کارشناسی که از خودرو بازدید کرده است، می‌گوید که تیر از «فاصله نزدیک» شلیک شده است.

به گفته او تیر از سمت چپ وارد پهلوی نگار شده و از سمت راست پهلوی او خارج و به ستون ماشین برخورد کرده بود.

این نخستین‌بار نیست که یک شهروند بر اثر آن چه شلیک «اشتباهی» مأموران حکومتی گفته می‌شود، کشته می‌شود. پیش از این نیز بارها گزارش‌های متعددی در این باره در رسانه‌ها منتشر شده بود.

شمار زیادی از قربانیان شلیک‌های «اشتباهی» نیروهای حکومتی ازجمله نیروی انتظامی به خودروها کودکان هستند. از جمله یک کودک دوساله به نامه «امیرعلی موسوی کاظمی» اسفند پارسال در جاده اصفهان به این دلیل کشته شد.

یک کودک ۱۲ ساله در استان هرمزگان هم به نام «سها اعتباری» پنجم دی همان سال با شلیک نیروهای حکومت جمهوری اسلامی کشته شده بود.خانواده بسیاری از قربانیان این حوادث می‌گویند که شلیک به خودروی حامل آن‌ها بدون هیچ‌گونه پیام هشدار و ایست صورت گرفته است.
+24
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن
  دایی جان ، مگر کفتار و گرگ و گراز وحشی ، بخوان به کسی حمله کنند ، ندایی ، علامتی یا کُلاً اخطار میدن که میخوایم حمله کنیم !! وحوش رژیم هم فرقی با حیوانات وحشی و آدمخوار ندارند ، ولی باز شرف اون حیوانات ، چون اونها در حیات وحش بدنیا اومدند و طبیعتشون اینطور ایجاب میکنه ، ولی وحوش مفعول مزدورند و برای پول خیلی راحت خون بیگناه رو میریزند !!
  4
  22
  شنبه ۲۶ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۳:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.