نصرالله خطاب به نتانیاهو: حتی اگر به رفح بروید، جنگ را باخته‌اید

ایران اینترنشنال: حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان روز چهارشنبه، ۲۳ اسفند، خطاب به بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل گفت:«حتی اگر به رفح بروید، جنگ را باخته‌اید.»

نخست‌وزیر اسرائیل در روزهای اخیر با وجود مخالفت و هشدارهای آمریکا و اتحادیه اروپا، بر انجام عملیات زمینی در رفح در جنوب غزه تاکید کرده و گفته بود که ارتش این کشور کار را در رفح تمام خواهد کرد.

حسن نصرالله که در یک سخنرانی به مناسبت آغاز ماه رمضان سخن می‌گفت، افزود: «جبهه‌های حامی غزه در منطقه، در این ماه مبارک نیز با قدرت حضور خواهند داشت.»

او گفت:« مقاومت غزه جهان را شگفت زده کرده و بیشتر به یک معجزه شبیه است.»

نصرالله گفت: دبیرکل حزب‌الله لبنان افزود:« مقاومت در لبنان و یمن ادامه خواهد داشت و مقاومت اسلامی در عراق به شلیک پهپاد و موشک به اسرائیل ادامه می‌دهد.»

او گفت:« ارتش اسرائیل در غزه، لبنان و کرانه باختری خسته شده است. وزیر دفاع و فرمانده ارتش اسرائیل گفته‌اند که سربازان آن‌ها در جبهه شمالی با لبنان متحمل تلفات سنگینی شده‌اند.»

حسن نصرالله گفت:«محور مقاومت تا کنون اسرائیل را از جنگ در لبنان بازداشته است.»

دبیرکل حزب‌الله لبنان بدون آنکه به خسارات و تلفات ناشی از حملات اسرائیل به مواضع حزب‌الله لبنان اشاره کند، گفت:«اسرائیل خسارات و تلفات خود در جبهه شمالی را مخفی نگه داشته است.»

در روزهای اخیر، تبادل آتش بین حزب‌الله و ارتش اسرائیل به‌شدت ادامه داشته است. جنگنده‌های اسرائیل در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه از جمله به مواضع حزب‌الله در دره بقاع حمله کردند. حزب‌الله نیز روز سه‌شنبه از شلیک بیش از صد موشک کاتیوشا به اسرائیل خبر داد.

حسن نصرالله همچنین به روند مذاکرات برای آتش‌بس پرداخت و گفت: « حماس به نمایندگی از کل محور مقاومت در حال مذاکره است. توقف تجاوز هدف معقول مذاکرات است اما نتانیاهو مانع از هرگونه نتیجه‌گیری از مذاکرات می‌شود.»

او خطاب به اسرائیل گفت:«اگر حماس شکست خورده، با چه کسی مذاکره می‌کنید؟»

دبیرکل حزب‌الله لبنان همچنین از دولت آمریکا خواست تا جنگ در غزه را متوقف کند.

نصرالله گفت:« چه کسی می تواند باور کند که بایدن قادر به توقف جنگ نیست؟ او می‌تواند این کار را با توقف عرضه تسلیحات یا خودداری از وتو قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل انجام دهد.»
+3
رأی دهید
-38

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۹
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد

  این شکمپاره تریاکی چی میگه ؟ کدوم پیروزی ، نوار غزه تبدیل به نوار بهداشتی شده ، اسراییل هم درست یا غلط داره با قاطعیت پیش میره ، یک نماینده مجلس اسراییل گفت که تا ۸۰ سال دیگه کودکان غزه خاطرات خود را تعریف خواهند کرد که ما یهودیان چه انتقامی از غزه گرفتیم
  5
  31
  جمعه ۲۵ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۰:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  Stopmindcontrol - سائو پائولو، برزیل

  شکست در فرهنگ انگل اسلامی وجود نداره و این خودفریبی زندگی مسلمانان رو نابود کرده. کله شق عین خر
  2
  22
  جمعه ۲۵ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۵:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  JkFarzad - منچستر، انگلستان
  کل فلسطین گرفتن،میشه به من بگی باختن چطوری حتما شما پیروز شدید،مثل فوتبال ما که وقتی میبریم هیچ وقتی میباریم چیزی از عرضشهامونذکم نمیشه
  0
  1
  جمعه ۲۵ اسفند ۱۴۰۲ - ۲۱:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.