افشای زمین‌خواری هزار میلیارد تومانی امام جمعه تهران؛ انتقال باغ ۴۲۰۰ متری به شرکت کاظم صدیقی و پسران

 تصویر مرتبط با زمین‌خواری کاظم صدیقیصدای آمریکا: یاشار سلطانی، روزنامه‌نگار، از پرونده زمین‌خواری در «مدرسه علمیه امام خمینی» پرده برداشت که بر اساس آن مالکیت باغ ۴۲۰۰ متری با ارزش تقریبی «هزار میلیارد تومان» به شرکتی متعلق به کاظم صدیقی و بستگانش منتقل شده است.

یاشار سلطانی، روزنامه‌نگاری که پیش از این نیز مواردی از فساد مالی مقامات جمهوری اسلامی رو افشا کرده، نوشته است: «به‌تازگی ۴۲۰۰ متر از زمین باغی حوزه علمیه امام خمینی که آیت‌الله صدیقی متولی آن است، به شرکت پیروان اندیشه‌های قائم منتقل شده که در آذر سال گذشته توسط کاظم صدیقی و دو پسر و عروسش تأسیس شده است.»

این مرکز ایدئولوژیک وابسته به جمهوری اسلامی در منطقه خوش آب و هوا و گران‌قیمت «اُزگُل» در منطقه یک تهران در شمال پایتخت قرار دارد.

مطابق اطلاعات افشا شده، مدرسه علمیه «امام خمینی» نخست در اُزگل «مکان‌یابی» شد و «کم‌کم با خرید زمین‌های اطراف» از «شهرداری تهران، سازمان اوقاف و برخی خیرین مانند تاجر پرحاشیه و نزدیک به جریان روحانیت سیاسی یعنی مطلبی کاشانی» و توسعه زیربنایی، اکنون یک ملک حدودا ۲۳ هزار متری» است.

یاشار سلطانی در این گزارش یادآوری کرده است: «مطلبی کاشانی همان کسی است که کاظم صدیقی مدعی شده بود مصباح یزدی را در خانه خودش غسل داده و بعد از روایت این خاطره عذرخواهی کرد که نشان از رابطه نزدیک میان این دو شخص دارد.»

در این گزارش همچنین عنوان شده که این ملک ۲۳ هزار متری، «در قالب ۲۰ جلد سند» در دو دهه گذشته با عنوان «مدرسه علمیه» در اختیار کاظم صدیقی، امام جمعه تهران قرار گرفته است.

زمین‌خواری مذکور، مربوط به باغی ۴۲۰۰ متری است که «در گوشه شمال شرقی» این ملک ۲۳ هزار متری قرار دارد و «یک ملک سه بَر به حساب می‌آید.»

بر اساس روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران، شرکت «پیروان اندیشه‌های قائم» به عنوان «موسسه غیرتجاری» در روز ۱۴ آبان سال جاری ثبت شده و علاوه بر نام «کاظم رجبی صدیقی» امام جمعه موقت تهران، نام فرزندان او «محمدحسین رجبی صدیقی و محمدمهدی رجبی صدیقی» نیز به عنوان اعضای هیئت مدیره و موسسان آن در این سند دیده می‌شود.

همچنین، نام «عادل محیسنی، مدیر مدرسه علمیه»، و «جواد عزیزی، کارمند شهرداری» نیز جزو موسسان و هیئت مدیره وجود دارد.

در این گزارش تأکید شده که «رضوانه قوام، عروس کاظم صدیقی هم به عنوان بازرس معرفی شده» و «فضل‌الله بیگوردی، سر تیم حفاظت صدیقی» نیز به عنوان «بازرس علی‌البدل» معرفی شده است.
اسناد افشا شده درباره زمین‌خواری کاظم صدیقییاشار سلطانی در این گزارش عنوان کرده که جواد عزیزی «یکی از مدیران شهرداری تهران در زمان قالیباف» بوده که «دارای چندین پرونده قضایی در زمان مسئولیتش در شهرداری» بود.

مدرسه علمیه «امام خمینی» شامل «برج باغ، ۲۵ واحد آپارتمانی خانه‌های مسکونی برای اساتید ، مسجد، استخر، مجموعه ورزشی و ساختمان حوزه علمیه است.»

در حال حاضر کاظم صدیقی سمت‌هایی از جمله «امام جمعه موقت تهران، مؤسس و تولیت حوزه علمیه امام خمینی، نائب رئیس شورای مدیریت حوزه علمیه تهران، و رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر» را به عهده دارد و پیش از این «رئیس دادسرا و دادگاه عالی انتظامی قضات» بوده است.

فساد مالی مقامات جمهوری اسلامی پیش از این نیز بارها خبرساز شده است. یکی از تازه‌ترین موارد افشا شده از اختلاس و فساد در نهادهای حکومتی، افشار پرونده فساد مالی ده‌ها میلیون دلاری از اموال عمومی در قرارگاه خاتم‌ سپاه پاسداران است که صدای آمریکا در روزهای پیشین به طور اختصاصی آن را منتشر کرد.
+100
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۴
  zavareh - رودسر، ایران

  ۴۲۰۰ متر؟ این بیشرف های انیرانی ۱٫۶۴ میلیون کیلومتر مربع که مساحت کل ایران است را ۴۵ سال تمام است که به اشغال خود در آورده و تمامی ثروت های آنرا به چپاول برده و به ویرانی کشیده اند. براستی دیگر چه بلایی باید بر سرمان بیاوردند که تاکنون نیاورده اند، تا ما مردم بخودمان آییم و با همبستگی کامل میهنمان را از دست این اهریمنان باز پس گیریم؟
  35
  78
  ‌چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۹:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  از آخوندجماعت دیو...تر و خناس تر بازم خودشه! من نمیدونم این ملت کی میخوان اینو بفهمن؟؟
  20
  72
  ‌چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۹:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  سهراب هیچستانی - لاهه، هلند

  . اگر گفتید سردسته این امام جمعه های دزد چه کسی است؟؟؟. کاظم صدیقی برای خر کردن امت همیشه در صحنه . در شبکه تلویزیونی قرآن گفته بود که آیت الله مصباح زمان دقیق فوت خود را پیش‌بینی کرده بود و بعد از مرگ و هنگام غسل چشمش را باز کرد. یک نگاه مهربانانه کرد و چشمانش را بست
  6
  66
  ‌چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۹:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن

  تو اون عمامه ات … کاظم ! از فرط خوشحالی چشمای کور شده اش باز نمیشه ! بی ناموس ، بوقتش ملت از حلقوم خودت و زالو زاده هات میکشن بیرون و سانس آخر هم طناب دار !
  8
  50
  ‌چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۴۰۲ - ۲۰:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد

  به اندازه تک تک درختان این باغ ، باید اخوندها را به دار کشید ،
  11
  41
  ‌چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۴۰۲ - ۲۲:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  freedom of the press - تهران، ایران

  حق مردم بی عرضه خوردن داره. الان چندین ساله که از حلق ایرانی جماعت می گیرند و میریزند تو حلق تروریست‌ها. اونی که این ملاها را تو ایران مستقر کرد خب می دونست که مردم ایران چه نوع مخلوقاتی هستند
  10
  44
  ‌چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۴۰۲ - ۲۲:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  Hassan1479 - تهران، ایران

  گر حکم شود که مست گیرند ، در شهر هر آنچه هست گیرند . در نظام جمهوری نکبت اسلامی ابدا فرد سالمی وجود ندارد از صدر تا ذیل ج.ا همه دزد و فاسد و خلافکار و قاتل هستند .
  1
  34
  ‌چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۴۰۲ - ۲۳:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.