حادثه‌ای دیگر برای بوئینگ؛ ۵۰ سرنشین پرواز سیدنی به اوکلند مجروح شدند

رادیو فردا: دست‌کم ۵۰ نفر از سرنشینان یک فروند بوئینگ ۷۸۷ شرکت هواپیمایی لاتام که از سیدنی استرالیا عازم اوکلند نیوزلند بود بر اثر تکانه شدید هواپیما در میانه پرواز مجروح شدند.

بر اساس بیانیه لاتام ایرلاینز، هواپیما تکان ناگهانی شدیدی خورد که بر اثر آن ۱۰ نفر از مسافران و سه خدمه هواپیما به بیمارستان انتقال یافتند.
این هواپیما با ۲۶۳ مسافر و ۹ خدمه توانست که طبق برنامه از پیش تعیین‌شده بعدازظهر دوشنبه در فرودگاه اوکلند بر زمین بنشیند.

به گفته یکی از مسئولان بیمارستان هاتو هون سنت جان که پزشکانش حدود ۵۰ نفر را در فرودگاه مداوا کرده‌اند، شرایط جسمانی یکی از مجروحان حادثه وخیم است، اما جراحات مابقی سرنشینان هواپیما خفیف تا متوسط بوده.
برایان جوکات، مسافر این هواپیما، به بی‌بی‌سی گفت: «هواپیما بدون هیچ اعلامی یکدفعه افتاد. منظورم از افتادن چیزی است که من هیچ وقت در پروازها تجربه نکرده بودم. و بر اثر این اتفاق مسافران از صندلی‌هایشان پرتاب شدند و به سقف هواپیما برخورد کردند.»
علت این رخداد هنوز مشخص نشده، چنان‌که کارشناسان معتقدند حوادثی از این دست علت‌های چندگانه دارد و باید تحقیقات جامعی پیرامون آن انجام بگیرد.

بوئینگ نیز اعلام کرده که در حال جمع‌آوری اطلاعات درباره حادثه است، اما در همین حال سهام بوئینگ حدود ۳ درصد سقوط کرد.

اخیرا اداره هوانوردی فدرال آمریکا پس از وقوع حوادث متعدد برای هواپیماهای بوئینگ گفت که به نظر می‌رسد در خط تولید شرکت بوئینگ ایرادهای بسیاری وجود دارد.
+29
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن

  بیچاره اون کارمند بازنشسته بوئینگ که افشاگری و از افتضاحات شرکت پرده برداشت ، کشتنش ! پس بی ربط و شایعه و خودکشی نبود !
  11
  58
  ‌سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۴:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.