ارتش اسرائیل می گوید یک فرمانده این ارتش را به دلیل تخریب «بدون مجوز» دانشگاه غزه محاکمه می کند

 تصاویر قبل و بعد از انفجار ساختمان دانشگاه اسراءصدای آمریکا: بر اساس اعلام ارتش اسرائیل، فرمانده تیپ ۹۹، سرتیپ «باراک هیرام» به دلیل تخریب دانشگاهی در نوار غزه در اوایل سال جاری بدون اخذ «تاییدیه مناسب» رسما محکوم شده است.

ارتش اسرائیل می‌گوید این موضوع توسط سرلشکر «یارون فینکلمن»، رئیس فرماندهی جنوب «به طور کامل بررسی شد» و گزارش آن به رئیس ستاد ارتش اسرائیل، سپهبد «هرزی هالوی» ارائه شده است. این تحقیقات در مورد نحوه تخریب دانشگاه اسراء و روند تایید انفجار کنترل شده در آن که در ژانویه سال جاری روی‌داد انجام شده است.

ارتش اسرائیل می‌گوید: «تحقیقات نشان داد که سازمان تروریستی حماس از ساختمان و اطراف آن برای فعالیت نظامی علیه نیروهای ما استفاده کرده است، اما روند فروریختن ساختمان بدون اخذ مجوزهای لازم انجام شده است.»

بنا بر همین گزارش، ژنرال هیرام برای تخریب ساختمان از رئیس فرماندهی جنوب اجازه نگرفت، در حالی که برای انفجار مکان‌های حساسی مانند دانشگاه‌ها این مجوز نیاز بود.
سرتیپ «باراک هیرام» از فرماندهان ارتش اسرائیلارتش اسرائیل می‌گوید فینکلمن این فرمانده ارتش را به خاطر این حادثه سرزنش کرده است.

ارتش اسرائیل همچنین می‌گوید که این حادثه توسط مکانیسم ارزیابی حقیقت‌یاب ستاد کل، یک نهاد نظامی مستقل که مسئول بررسی حوادث غیرعادی در بحبوحه جنگ است، ادامه خواهد یافت.

به گزارش تایمز اسرائیل، در حال حاضر یک جنجال دیگر نیز به‌خاطر دستور هیرام برای شلیک گلوله تانک به خانه‌ای در منطقه جنوبی بئری در بحبوحه گروگانگیری او را احاطه کرده است که احتمالاً برخی از اسرا در آن کشته شدند.

قبل از جنگ، هیرام به عنوان فرمانده بعدی لشکر غزه انتخاب شده بود.

پس از حمله تروریستی ۱۵ مهر حماس به اسرائیل که منجر به کشته‌شدن ۱۲۰۰ نفر و گروگان گرفته شدن بیش از ۲۵۰ تن دیگر شد، اسرائیل تهاجم به غزه را با هدف نابودی این گروه اسلامگرای تحت حمایت جمهوری اسلامی ایران آغاز کرد.

ایالات متحده آمریکا، بریتانیا، اتحادیه اروپا، ژاپن، اسرائیل، و شمار دیگری از کشورها حماس را در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار داده‌‌اند.
+15
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن
  من که باورم شد ! رژیم حاکم مفعول بر ایران هم ، نظامیان و نیروهای امنیتی که بیگناهی رو میکشند یا خسارت به اموال مردم میرسونن ، سریعاً دادگاهی و به دست عدالت میسپارند ، دقیقاً مثل اسرائیل !!
  9
  20
  دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۴:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  من از همان اول از حمله اسراییل برای پاکسازی غزه از حماس دفاع کردم ، دل خوشی هم از فلسطینی ها ندارم ، اما زیاده روی اسراییل در نابود کردن تک تک ساختمان‌ها و حتی دانشگاه قابل قبول نیست ، همانطور که بگیم تهران را با خاک یکسان کنیم چونکه تو هر خیابانی چند تا ارزشی و ملا و بسیجی وجود داره، هدف اسراییل غیر قابل مسکونی کردن کل غزه است ، پشت این داستان هم طرح بزرگ‌تری قرار گرفته
  4
  14
  دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۶:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  paksan - ایران، ایران
  والا من باشم کل منطقه رو صاف میکنم . عربها بروند به سرزمینهای عربی این همه زمین دارند مشکلشون چیه . رحم بر این شغالها قطعا بدبختی میاره
  16
  7
  دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۶:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۴
  میلاد2020 - داخائو، آلمان
  paksan - ایران، ایران
  حتما عربا صافت کردن که از دستشون ناراحتی.....امیدواریم خودتو و خونه تو صاف کنن
  0
  5
  ‌سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۰:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.