واکنش متفاوت یک استاد حوزه علمیه در باره درگیری یک طلبه با یک مادر جوان

انصاف نیوز: آیت الله سیداصغر ناظم‌زاده، استاد حوزه علمیه، درباره‌ی درگیری یک طلبه با یک خانم در درمانگاه قم بیانیه‌ای صادر کرد که متن کامل آن در پی می‌آید:

بسمه تعالی

شب گذشته ۱۹ اسفند ۱۴۰۲ فیلمی از برخورد یک خانم بی حجاب با یک روحانی جوان در رسانه های مجازی منتشر شد که هم لطمه به روحانیت زد و هم کشور را به بی قانونی متهم نمود.

با دیدن این فیلم مشمئز کننده و ملال آور لازم دانستم چند نکته را یادآور شوم:

۱ - این آقای روحانی اگر مجوزی برای عکسبردای از زنان بی حجاب دارد حق ندارد ماموریت را با عمامه عملی کند. و اگر مامور نبوده حق نداشته از زن نامحرم و لو بی حجاب عکس بگیرد چون ضمن این که این کار ممنوع و جرم است، اتهام آور هم هست، بلکه تنها حق داشت به عنوان نهی از منکر به آن خانم تذکر می داد و اگر خانم قبول نمی کرد به فرموده قرآن کریم: "اذا خاطبهم الجاهلون قالوا سلاما" رد می شد و اعتنا نمی کرد.

۲ - این آقا باید توجه داشته باشد که در محیط درمانگاه لازم بود موضوع را با مدیریت درمانگاه در میان می گذاشت و خود شخصا اقدامی نمی کرد.

۳ - بر فرض به اشتباه، عکس را گرفتید لازم بود وقتی آن خانم از شما خواست عکس را پاک کنید فورا عکس را پاک می کردید و به او فقط تذکر می دادید و به مسئله پایان می دادید تا مجبور نمی شدید با گذاشتن عبا و عمامه فرار کنید و باعث وهن لباس روحانیت شوید.

۴ - بر مسئولین دادگاه ویژه روحانیت لازم است به موضوع زننده این روحانی ورود کند و با رعایت تمام جوانب قضیه، اگر طبق قوانین جرمی مرتکب شده دستور مقتضی صادر نماید، تا این ناهنجاری های غیر قابل جبران تکرار نشود.
قهراً برخوردِ تند و توهین آمیزِ آن خانم هم در محکمه صالحه قاعدتاً رسیدگی خواهد شد.

۵ - اساتید محترم و بزرگوار حوزه علمیه در کلاس درسهای سطح و خارج و تفسیر و اخلاق، به تناسب، روش امر به معروف و نهی از منکر را به شاگردان محترم خود یادآور شوند تا در انجام وظیفه شرعی و اصلاح امور، به خطا و بیراهه نروند.

۶ - از آنجایی که حجاب واجب شرعی است، از همه خواهران و دختران هموطن مسلمان و غیرمسلمان انتظار می رود حقوق همدیگر و شهروندی را رعایت کنند و طوری در جامعه ظاهر نشوند تا سبب برخوردهای ملال آور و ناراحت کننده گردد و خدای نکرده موجب بی نظمی در جامعه و سبب گرفتاری برای خود و خانواده و دیگران فراهم گردد.
و السلام علی من اتبع الهدی.

حوزه علمیه قم _ سید اصغر ناظم زاده قمی
+11
رأی دهید
-83

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۶
  خردگرا - برن، سوییس

  آخوند خوب اونیه که مرده باشه یا خوراک کوسه ها بشه.
  7
  129
  دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۸:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  zavareh - رودسر، ایران

  آخوندک مسخره برو این خزعبلات را به آن سیدعلی مفعول بگو که با فرمان آتش به اختیار خود اجازه هرگونه سرکوب، شلیک مستقیم، تجاوز و چپاول مردم را به اراذل و اوباش آدمخوارش داده است...
  60
  114
  دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۸:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۴
  فاطی کماندو - قرچک، ایران

  به این آیت الله سید اصغر زنا زاده قمی فقط باید گفت استاد شما خودت چند وقت تو حوزه علمیه تو بشکه بودی که به درجه استادی رسیدی ؟ واقعا ببینید برای زندگی ما مردم کی یا دارن تصمیم میگیرن مشتی لواط کار که تازه این یکی بهش برخورده که نکنه به لباس کثیف مشتی متخور بچه باز لواط کاراحانت بشه.
  60
  95
  دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۸:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  tabatabayi - آلمان، آلمان

  حـ... ها حاضر نیستند حتی به اشتباه خود اعتراف کنند. تو روح خودتون با دین و حجابتون! تازه این بی شرف جزو میانه روهاشونه، ببینید کار کشور به کجا رسیده که یک مثلا استاد حوزه علمیه با این بی شرمی می گوید باید آن خانم محاکمه شود. آخه احمق یک ذره فکر کن مگه بیمارستان محل حجاب و واجبات دینی است؟ حجابتون را باید ببرید سر قبر پدرانتون
  5
  86
  دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۹:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  سیمرغ ایران - برلین، آلمان

  چرا چرند میگی حجاب اگر اجباری بود چرا در بیست و شش کشور اسلامی و در دو جمهوری اسلامی پاکستان و موریتانی حجاب اجباری نیست فقط شماها و طالبان اسلام من در آوردی خودتون رو دارید در حقیقت این کار شما بدعت نام داره که خودش طبق اسلام گناه است
  7
  79
  دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۹:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  الفارد - وردینگ، انگلستان

  این مملکت یک نادر شاه دیگر احتیاج دارد که دوباره تمام آخوندها را به گاری ببندد!
  5
  83
  دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  Hassan1479 - تهران، ایران
  این آخوند باید بفهمد که دیگر عمامه وجاهت ندارد فقط علامت مفتخوری از مردم بهر قیمتی حتی با قتل و غارت از ملت میباشد .
  0
  8
  ‌سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۲:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.