اعضای یک شبکه قاچاق انسان، از جمله دو ایرانی‌، در یونان بازداشت شدند

رادیو فردا: آژانس اتحادیه اروپا برای همکاری در اجرای قانون، یوروپل، از کشف و انحلال یک شبکه قاچاق انسان در یونان خبر داد.

بر اساس این گزارش که شنبه ۱۹ اسفند در وب‌سایت یوروپل منتشر شده است، این نهاد انتظامی اتحادیه اروپا با همکاری پلیس یونان شبکه قاچاق انسان را کشف و منحل کرده است.

این گزارش می‌افزاید ۱۱ عضو این شبکه، از جمله دو ایرانی، سه فلسطینی، دو سوری، یک لبنانی و سه شهروند اهل لتونی بازداشت شده‌اند.

یوروپل اعلام کرده است این افراد با تجهیزات پیشرفته، اسناد جعلی مسافرتی یا شناسایی برای پناهجویان و مهاجران غیرقانونی ارائه می‌کردند و برای هر سند جعلی ۴۰۰ تا ۱۲۰۰ یورو پول دریافت می‌کردند.

فعالیت این شبکه از سپتامبر پارسال آغاز شده بود.

این افراد برای ارائه همه اسناد جعلی مورد نیاز به همراه بلیت هواپیما برای سفر به اروپا، از هر پناهجو یا مهاجر غیرقانونی شش هزار یورو پول می‌گرفته و در مجموع ارزش اسناد جعلی کشف شده در محل کار و زندگی اعضای این شبکه، ۶۰۰ هزار یورو بوده است.

در یورش نیروهای یوروپل و پلیس یونان به چهار چاپخانه، حدود ۴۶۵۰ سند جعلی، تجهیزات الکترونیکی و پرینترهای پیشرفته لیزری به همراه ۲۰ هزار یورو پول نقد کشف و ضبط شده است.

این شبکه برای قاچاق انسان به کشورهای اروپایی از جمله بلژیک، هلند، دانمارک، یونان، آلمان، ایتالیا، مجارستان، اسلوونیا، اسپانیا، سوئد و نروژ فعال بوده و از سپتامبر پارسال تا فوریه امسال، جعل سند برای ۵۰ مسافر هوایی توسط این شبکه کشف شده است.

یوروپل می‌گوید اعضای شبکه که چاپخانه‌های مستقلی را اداره می‌کردند، به صورت موردی با یکدیگر همکاری می‌کردند.

این نهاد همچنین گفته است: «جاعلان از تماس مستقیم با مشتریان، مهاجران غیرقانونی یا اعضای سایر شبکه‌های قاچاق مهاجر اجتناب می‌کردند و از واسطه‌هایی استفاده می‌کردند که معاملات را منعقد می‌کرده و اسناد جعلی را تحویل می‌دادند».
+8
رأی دهید
-2

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.