بلاگر فرزند‌آوری به همراه خانواده‌اش از ایران به عمان مهاجرت کرد

ایران وایر: زهرا صادقی، بلاگری که در راستای سیاست‌های افزایش جمعیت جمهوری اسلامی اقدام به تبلیغ فرزندآوری می‌کرد به همراه ده فرزند خود به کشور عمان مهاجرت کرد.

روزنامه فرهیختگان، روز شنبه ۱۹ اسفند درگزارشی درباره خانواده زهرا صادقی نوشت این خانواده پر سر وصدا طی چندماه اخیر به بهانه کار همسر، ایران را ترک کردند و راهی کشور عمان شده‌اند.

گزارش‌نویس فرهیختگان با اشاره به ویدیوهای تبلیغی خانم صادقی برای فرزندآوری در ایران نوشته بچه‌هایی این خانواده که مصداق «ازدیاد جمعیت ایرانی و شیعه» بودند این روزها بین جمعیت یک کشور دیگر قد خواهند کشید.

بر اساس این گزارش، مهاجرت این بلاگر فرزندآوری با واکنش منفی مخاطبان وی روبرو شده و کاربران شبکه‌های اجتماعی اظهارات قبلی زهرا صادقی را به وی یادآور می‌شوند که گفته بود «ایران بهشت است و هنر این است که در نداری فرزند بیاوری و بزرگ کنی و ما برای خدمت به کشور و دین فرزند زیاد می‌آوریم»

نویسنده گزارش روزنامه فرهیختگان تبلیغ فرزندآوری توسط این خانواده را مصداق «فریب مخاطب» دانسته و  نوشته زهرا صادقی در ویدیوهای خود اشاره‌ای به تمکن مالی خود و حمایت‌های مادی و معنوی که داشت نمی‌کرد و تنها از افزایش جمعیت در راه اعتلای کشور و دستورات ولی فقیه سخن می‌گفت.

زهرا صادقی در سال‌های گذشته در صدا و سیمای جمهوری اسلامی نیز حاضر شده و در ویدیوهای خود اظهاراتی را از این دست مطرح می‌کرد که «بچه‌ها خودشان یکدیگر را بزرگ می‌کنند، لازم نیست رفاهیات زیادی داشته باشند و با طب سنتی می‌شود خیلی هم درگیر بیماری فرزندان و مشکلات ناشی از زایمان‌های متعدد نشد.»

علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، «افزایش جمعیت» را از ابزارهای قدرت کشور توصیف می‌کند، و خواستار محقق شدن جمعیت کشور تا ۱۵۰ میلیون نفر است.

بر اساس یک گزارش تحقیقی، در قانون بودجه ۱۴۰۲ دست‌کم ۱۰ هزار و ۸۹۹ میلیارد تومان اعتبارات مستقیم برای «پروژه جمعیت» در نظر گرفته شده است. این رقم حدود هفت برابر اعتبارات ستادی وزارت علوم، حدود چهار برابر بودجه وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی، نزدیک دو برابر اعتبارات وزارت جهاد کشاورزی و سه برابر کل اعتبارات سازمان محیط زیست است.
+6
رأی دهید
-41

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  solswe - مالمو، سوئد

  اینا هرجا برن باید یه هواپیما چارتر کنن 😁
  0
  42
  شنبه ۱۹ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۷:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  Persian2600 - استکهلم، سوئد

  حتما رفته عمان تا رازها و طرز زادو ولد به صورت عملی رو به مردم عمان یاد بده.
  4
  53
  شنبه ۱۹ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۷:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  یک مشت عقب افتاده که فرق بین انسان و گاو را نمیدانند
  2
  20
  شنبه ۱۹ اسفند ۱۴۰۲ - ۲۱:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  Hassan1479 - تهران، ایران
  بر مسلمانان واجب است که ، در جهت حفظ بیضه اسلام هر کاری بکنند ، دروغ که چیز مهمی نیست !؟!
  6
  18
  شنبه ۱۹ اسفند ۱۴۰۲ - ۲۲:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.