مصرف چه مقدار پروتئین برای قلب خطرناک است؟

مصرف بیش از حد پروتئین می‌تواند مشکلاتی برای سلامت قلب ایجاد کند.دویچه وله: محققان می‌گویند که مصرف بیش از حد پروتئین به صورت روزانه می‌تواند مشکلاتی برای سلامت قلب ایجاد کند.

به گزارش مدیکال نیوز تودی و بر اساس مطالعه‌ای که در دانشگاه پیتسبرگ آمریکا انجام و در مجله " "Nature Metabolism منتشر شد، دریافت بیش از ۲۲ درصد کالری روزانه از طریق پروتئین‌ها ممکن است خطر تصلب شرایین را افزایش دهد.

محققان با مطالعه بر روی ۲۳ نفر دریافتند که مصرف بیش از ۲۵ گرم پروتئین در هر وعده غذایی (۲۲ درصد کالری روزانه)، منجر به تجمع سطوح بالاتر "لوسین" در بدن می‌شود. لوسین یک اسید آمینه است که مسیر خاصی را در سلول‌های ایمنی فعال می‌کند که با تصلب شرایین مرتبط است.

در مطالعه محققان بر روی موش‌ها، آنها با نتایج مشابهی با مطالعات انسانی روبه‌رو شدند و گزارش کردند که در موش‌هایی که بیش از ۲۵ گرم پروتئین در هر وعده غذایی دریافت می‌کردند، احتمال ابتلا به تصلب شرایین و بیماری‌های قلبی عروقی بالا می رود.

نویسندگان این مقاله پیشنهاد می‌کنند که مردم دریافت پروتئین روزانه را به حدود ۱۱ درصد انرژی مورد نیاز محدود کنند.

برای سال‌ها تحقیقات نشان می‌داد که رژیم‌های غذایی با پروتئین بالا می‌توانند خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی را افزایش دهند، اما هیچ‌کس دلیل آن را نمی‌دانست. محققان در این مطالعه، دلایل خطرناک بودن این نوع رژیم غذایی را شناسایی کرده و برای اولین بار به نقش لوسین به عنوان عامل اصلی خطر تصلب شرایین پی بردند.

نیازهای پروتئینی هر فرد متفاوت است، بنابراین بهتر است با یک متخصص تغذیه صحبت کنید که بتواند نیاز شما به این ماده مغذی را ارزیابی کند. محققان خوردن پروتئین گیاهی بیشتر (از طریق غذاها به جای مکمل‌ها) را برای افرادی که به دنبال افزودن پروتئین اضافی به رژیم غذایی خود هستند توصیه می‌کند.
+5
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.