زد و خورد کشتی گیر ایرانی و ترکیه ای در مسابقات بین المللی ترکیه


محمدرضا مختاری ملی‌پوش کشتی‌ فرنگی ایران به دلیل درگیری شدید فیزیکی با حریفش بر روی تشک مسابقه، از دور مسابقات بین‌المللی ترکیه کنار گذاشته شد. در وزن ۷۷ کیلوگرم از جام «وهبی امره» که از قدیمی‌ترین تورنمنت‌های کشتی فرنگی دنیاست، مختاری ابتدا مقابل تیمور بردیف از روسیه به پیروزی رسید. سپس جنگیز ارسلان از ترکیه را شکست داد.

در دور سوم هم توانست امین کاویانی‌نژاد دیگر نماینده ایران را مغلوب کند. مختاری در نیمه نهایی با یوکسل ساری‌چیچک از ترکیه به درگیری فیزیکی پرداخت که فضای سالن را متشنج کرد. داوران هر دو را از دور مسابقات حذف کردند. حسن رنگرز سرمربی ایران هم با مختاری درگیر شد.
این مسابقات برای نمایندگان اعزامی ایران در این وزن، جنبه انتخابیِ داخلی برای اعزام به گزینشی المپیک را داشت. مختاری با نتایج خوبی که گرفته بود بخت اول در ایران برای اعزام به گزینشی محسوب می‌شد اما با تنش‌آفرینی در آنتالیا، این فرصت را از خودش سلب کرد.
+77
رأی دهید
-26

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  به امید فردایی بهتر - تهران، ایران

  اگر دوره شاه بود و اینکار را میکردند، فکر کنم اقتصاد و مملکتشان نابود میشد، بخاطر بی غیرتی مسئولین و‌حکام‌نالایق و البته صد البته مردم بی غیرت قشر خاکستری، از این قبیل رفتارها در صفحات تاریخمان درج خواهد شد.
  76
  187
  شنبه ۱۹ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۱:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  paksan - ایران، ایران

  خاک برسر بنا و بقیه تیم ایران که واستادن نگاه میکنند باید می زدند له میکردن که دیگه جرات همچین لنگ و لقدی نداشته باشند.
  34
  79
  شنبه ۱۹ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۴:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  golden remix - استکهلم، سوئد

  به امید فردایی بهتر - تهران، ایران
  اولا چه ربطی به این مسابقه کشتی داره دوما اقتصاد ترکیه همیشه و حتی در دوران پیش از انقلاب نه خیلی زیاد بلکه کمی بهتر از ایران بوده حتی در مقطعی از دهه ۷۰ ترکیه ۱۵ کشور اقتصادی دنیا بوده و ایران جزء ۲۶ کشور اقتصادی دنیا هم نبوده. اگر کمی از توهم و افسانه پردازی دوری کنیم شاید ایران را بتونیم آزاد کنیم.
  114
  60
  شنبه ۱۹ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۴:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۴
  fanus2013 - مسکو، روسیه

  این چیز جدیدی نیست . زلت و خواری را خودمون انتخاب کردیم . تو سری خور همه دنیا شدیم .
  15
  97
  شنبه ۱۹ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۶:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  خردگرا - برن، سوییس

  بارها من را به ترک ستیزی متهم کردنند، باز هم خواهم گفت خوی وحشی گری در ترکهای ترکیه همیشه ماندنی است. با احترام به تمام آذریهای ایران که از اقوام ناب ایرانی هستند. در پایان هیچ ایرانی ترک نیست و هیچ ترکی هم ایرانی نخواهد بود.
  34
  127
  شنبه ۱۹ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۶:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  مهدی52 - روتردام، هلند

  golden remix - استکهلم، سوئد
  دوست گرامی ایران شما هم ندانسته و یا فقط از سر لجبازی و پهلوی ستیزی دیگه به قول معروف هرچی دله تنگت میخواهد بگو شدی عزیزم تاریخ اقتصادی داریم این آمار کاملا توضیح داده که انقلاب اسلامی شما چطور مملکت رو به رشد و نابود کرده ....
  18
  48
  شنبه ۱۹ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۸:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۰
  طلوع ازادی - لوس آنجلس ، ایالات متحده امریکا

  موضوع اصولا دعوای ترک و ایرآنی نیست، گروههای مختلفی که بوسیله خردوغان و به اصطلاح ملی گرایان ترک که یک نفر از آنها ترک اصیل زاده نیستند تغذیه می‌شوند در کشورهای تحت سلطه عثمانی مثل لیبی و بیشتر آذربایجان شروع به گسترش و تحریک بین اقوام کردند. در آذربایجان موضوع کشتی به حالت حاد درآمده و با دستور مستقیم علی دماغ کشتی‌گیران آذری بدلیل کم تجربگی با هر گونه ترفندی ورزشکاران مارا اذیت و ازار میکنند. دفاع از خود این ورزشکار ایرانی قابل ستایش است و این عمل دست اندرکاران این ورزش عمق فاجعه در کشور ترکیه را مثل ایران نشان گر است. باید مواظب اینگونه تحریکات بود که همین جرقه های کوچک ممکن است باعث و بانی جنگی خانمان برانداز و از پیش تعیین شده باشد. در ضمن با توجه به تاریخ مستند جهانی، تا همین چند صد سال پیش کشوری بنام ترکیه وجود نداشت و ترکها همیشه در پی کوچک شمردن و تحقیر ایرانیان بوده اند و خواهند بود.
  12
  46
  شنبه ۱۹ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۹:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن

  وحشیگری که شاخ و دُم نداره !! خون عثمانی که غلیان کُنه ، نتیجه اش میشه همین که دیدیم !؟ خاکبرسر اون داور ، نا داور !!
  18
  57
  شنبه ۱۹ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۹:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  واقعیت - تهران، ایران
  یه بنده خدایی اون بالا ...گفت اقتصاد ترکیه زمان اون خدا بیاموز بهتر بوده البته باید به ایشان و هم کیشانشون عرض کنم که اقتصاد از نظر ابوی معنوی شما مال خر است .فقط بهت میگم بدونی که اون زمان تریلر ها از ایران که می‌رفت اروپا تنها در ترکیه حرکت نمیکردن چون تا خود استانبول پر راهزن بود ،این ترکیه ای که می بینی یکم شعور سردمداران حکومتی داشت و چند تا کامیون طلای ایران و دلار های که بهر نحوی از ایران مصادره کرد بواسطه اخوندهای هم فکر شما.ببین یا خیلی جونی یا خیلی احمقی که نظر میدی تا …بعدی درپناه همون ایزد مننان که خواهر تک تک ایرانی ها رو ۵۰ساله مورد آزمایش قرار می دهد.
  12
  27
  شنبه ۱۹ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۰:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۸
  pirzan e irani - استکهلم، سوئد
  اتفاقات ورزشی را نباید به روندقومی وملیتی گره زد.اینگونه برخوردها درورزشهای رزمی وهجومی وگروهی معمولا بیشتردیده میشود.مثلا درورزش تنیس وگلف همچنین حرکاتی را جایی است، تماشاگران هم بی کلاس و نورالزهرا نیستند.حالا خودشیفتگی را دربین شاه الهی ها تاجایی لانه کرده،شخصی می گوید:اقتصاد ترکیه درزمان شاه بعدازهمچنین دعوای ورزشی تعطیل میشد!به اینگونه اندیشه میگویند:عقل آکبند!شاه الهی باید این ایده ونظر خوب را با آب طلا ترویج بدهند.بدون شک یک حزب الهی اینقدردگم نیست.همین گنده درکنی ها را شاه پفیوزوسرکش به خوردمردم بیسوادوعام داد، که حالا همان پیروپاتالاهای ۶کلاسه اینجا دارند ویراژ می دهند!این پاچه بگیران سلعنت طلب فراموش کردند،که شاهشان موقع فرار جایی نداشت وآواره جزیره هاشد.
  24
  22
  شنبه ۱۹ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  یکی از دلایل کشیدن سیم خاردار بین آزربایجان ایران و شوروی سابق تم همین بود ......اینها کشتی را با کیک بوکس اشتباه گرفتن و بزرکترین مشکل اینه که هیچکدوم هم چیزی از کیک بوکس حالیشون نیست
  12
  4
  شنبه ۱۹ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۳:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  خردگرا - برن، سوییس
  زنده باشی . اسم ادم گزاشتن روی این نعل مفرغیها توهین با بشریت است
  12
  10
  شنبه ۱۹ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۳:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  به امید فردایی بهتر - تهران، ایران
  الان است کا غضنفر نعل سایده سایت بیاد و بگه ددم وای عر عر بل روح چنگیز شد. خیل تورکها مخترع نان بربری باید انتقام بگیرند
  12
  10
  شنبه ۱۹ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۳:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  golden remix - استکهلم، سوئد
  مهدی52 - روتردام، هلند
  ایراد بسیاری از ایرانی ها این هست که قرص ابی را انتخاب کرده اند نه قرص قرمز را . قرص قرمز: انتخاب برای دیدن و درک واقعیت خشن است، حتی اگر دشوار یا ناراحت کننده باشد. این نشان دهنده تمایل به رویارویی با حقیقت است، مهم نیست که چقدر ناراحت کننده باشد. افرادی که ذهنیت «قرص قرمز» را اتخاذ می‌کنند، اغلب به دنبال زیر سؤال بردن هنجارهای اجتماعی، به چالش کشیدن خرد متعارف، و تعقیب دانش هستند، حتی اگر منجر به ناراحتی یا سرخوردگی شود. قرص آبی: برعکس، مصرف "قرص آبی" به معنای انتخاب ماندن در حالت جهل سعادتمندانه، پذیرش توهمات راحت و دروغ های ارائه شده توسط جامعه است. ایران پیش از انقلاب در حال پیشرفت بوده نسبت به گذشته خودش و جز کشورهای توسعه یافته خاورمیانه بوده و ان تصویری از ایران قدرتمند در سطح بین الملی درست کرده ایم واقعیت نداره و همه ان تعریفات مربوط نه کشور کره هست متاسفانه . من پهلوی ستیز نیستم عاشق ایران هستم بدون پرستش شاه و شیخ و یا هر کسی
  0
  11
  شنبه ۱۹ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۵:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  antifascism - تهران، ایران
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  ملت قدرتمند و کهن تورک ایران ثقثاز و تورکیه معلومه برای خیلی ها درد گذاشتن که با اینکه این کشتی گیز احمق عصبی ایران قاط زده و وحشی بازی درمیاره دارید به تورکها توهین میکنید. تو یکی رو که معلومه خیلی آزار دادن. پسر جون تو و کلیه اجداد هندی نژادت به ترسو و بزدل بودن شناخته میشید و در حدی نیستی برای تورکها زرزر کنی. دست خود من میوفتادی شلوارتو پرچم عاریایی میکردم ... 5زاری. لات اینترنتی شماهایید. بیرون قد یه بز عرضه ندارید.
  23
  10
  شنبه ۱۹ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۵:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۴
  راستگوی بی طرفدار - سالزبورگ، اتریش
  antifascism - تهران، ایران
  خیلی زرزر میکنی تورررکیه. من با حرف اینها که زبانهای دیگر و پوشاک و فرهنگ دیگر ایرانیان را تقبیح می‌کنند موافق نیستم لی تو عامدا نووکرصفتی ات را نسبت به اردوغان اعلام میکنی.حتی چنگیز گردن خائنین را می‌زد. تاریخ را بخوانی میبینی که مغول‌ها روس‌ها ترکها ازبکها از خم زن میدزدیدند. تو واقعا به چی افتخار میکنی؟ به هوش تان؟ به انسانیت؟ به دانش؟ به چشمان زیبا؟ بجز شاعر دزدی و دانشمند دزدی چه هنری دارید. یک کتاب ترکی قبل از عثمانی نام ببر. ایرانیان هنوز نمرده اند که یک ترک این سخنان را اینجا بزند به والله یک نوجوان بلوچ شلوار کل فامیلت را می‌کند. کسی که شلوار کن باشد ناشناس در فضای مجازی جار نمیزند. در آتریش یک ایرانی مدعی بود که بسیاری از دختران مقامات اتریشی را بخانه برده. بعدا مشخص شد علت طلاق زنش ناتوانی جنسی بوده. عربده نکش ترک.
  6
  1
  یکشنبه ۲۰ اسفند ۱۴۰۲ - ۲۱:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  antifascism - تهران، ایران
  راستگوی بی طرفدار - سالزبورگ، اتریش
  ... آخه .. دوزاری تو چه.. هستی. با هارت و پورت گنده نمیشی. اولا بلوچها که تشنه خون شما پانفارسهای...ترسو هستن. دوما کل اجدادت از زمان مهاجرت از هندوستان پاکستان و افغانستان که جمیعا هند قدیم بود به سرزمین کهن ملت تورک که بهش میگن ایران فعلی زیر تورکها نسلشون در مقابل مغول و روس و عرب به جا موند. درباره چشم و قیافه حرف زدی که فقط بدون خودتو همشهریای غربتیت در حد ..تورکها هم نیستی. اگه چیزی داری ... بیرون از دنیای مجازی برای یه تورک زیاده خوری کن ببین شلوارتو میپیچه دور گردنت یا نه. انقد ... مثل تورو چنتا چنتا زدم که امثال تو لاتای اینترنتی رو میبینم ..... معلوم نیست مال کدوم دهات و شهرستانی و از وقتی اینترنت همگانی شده میایید لاف میزنید. در ضمن تمام دانشمندان معتبر معاصر ایران تورک هستن. شما هندی نژادها دم از هوش نزنید. کدوم ولد هندی به تو گفته باهوش و فلانید. اسکلت کرده شهرستانی.
  1
  1
  دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۰:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  samisan - توکیو، ژاپن
  antifascism - تهران، ایران
  قبلا نادر شاه پرچم عثمانی تون شورت کرد پاتون کرده بود زیاد عصابی نشو همین چند سال پیش ایران بهتون کمک نکرده بود اردغوخرتون و کشورتون به چوخ رفته بود
  0
  0
  دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۰:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  antifascism - تهران، ایران
  samisan - توکیو، ژاپن
  خخخ نادر شاه افشار که از ایلو تبار خودمه چون اصالت جداد من تور کهن افشار قزوین هست. ...
  0
  0
  دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۷:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.