ترامپ: بایدن ایران را ثروتمند کرد و عامل مشکلات خاورمیانه همین است

ایندیپندنت فارسی: دونالد ترامپ، رئیس‌ جمهوری پیشین و نامزد انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ ایالات متحده، در واکنش به سخنرانی سالانه جو بایدن در کنگره آمریکا، در حسابش در رسانه اجتماعی تروث‌سوشال نوشت: «بایدن ایران را ثروتمند کرد و دلیل مشکلات خاورمیانه همین است. در دوره من ایران ورشکسته بود. دلیل درحال انفجار بودن خاورمیانه بایدن است.»

جو بایدن در سخنرانی پنجشنبه‌شب خود تنها یک بار به ایران اشاره کرد و گفت:«ایجاد ثبات در خاورمیانه به مهار تهدید ناشی‌از جمهوری اسلامی ایران نیز مرتبط است.» او افزود که به همین دلیل، ائتلافی از چندین کشور برای حفاظت از آزادی کشتیرانی بین‌المللی در دریای سرخ ایجاد کرده و دستور حمله به مواضع حوثی‌ها را داده است.
هم‌زمان با سخنرانی جو بایدن و پس از پایان آن، دونالد ترامپ با انتشار رشته‌پست‌هایی در حسابش در رسانه اجتماعی خود، تروث‌سوشال، به بخش‌های مختلف این سخنرانی و حواشی آن واکنش نشان داد. او همچنین نمودارها، کارت‌های خبری، تصاویر و ویدیوهایی مرتبط با نوشته‌هایش نیز منتشر کرد.

ترامپ در واکنش به سخنان بایدن درباره جنگ غزه نوشت: «او در مقایسه با کاری که من انجام داده‌ام، برای اسرائیل کاری نکرده است. این‌ها فقط کلماتی است که بر زبان می‌آورد، نه حقیقت!»

رئیس جمهوری پیشین آمریکا بایدن را «عروسکی خیمه‌شب‌بازی در دستان پوتین و شی جین‌پینگ و تقریبا هر رهبر دیگری» خواند و افزود: «او همه چیز، ازجمله اوکراین را به آن‌ها داد.»

ترامپ سخنرانی بایدن را سرشار از خشم و نفرت و دوقطبی‌سازی دانست و نوشت:«جو بایدن درحال فرار از پرونده‌ خود است؛ دیوانه‌وار دروغ می‌گوید تا از پاسخ‌گویی برای ویرانی‌های هولناکی که او و حزبش ایجاد کرده‌اند، طفره برود!»

درمورد موضوع مهاجران به آمریکا نیز که درحال حاضر به یکی از موضوعات مهم داخلی این کشور بدل شده است، ترامپ به این اشاره کرد که رئیس جمهوری آمریکا چهل دقیقه طول کشید تا در سخنرانی خود به این مسئله برسد و بعد هم در واقع چیزی در این مورد نگفت.
+33
رأی دهید
-13

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  توی دو جمله کل سیاست بایدن رو گفت.
  13
  21
  شنبه ۱۹ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۲:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.