اینستاگرام با سبقت از تیک‌تاک، بیشترین تعداد دانلود در جهان را کسب کرد

 مارک زاکربرگ دو سال پیش تیک‌تاک را به عنوان تهدید رقابتی جدی شناسایی کرده بودرادیو فردا: اپلیکیشن اینستاگرام توانست با کنار زدن رقیب چینی خود، تیک‌تاک، دوباره رکورد بیشترین بارگذاری (دانلود)‌ اپلیکیشن در جهان را نصیب خود کند.

این اپلیکیشن متعلق به شرکت متا در سال ۲۰۲۳ میلادی ۷۶۷ میلیون‌ بار در سراسر جهان دانلود شده است که نسبت به سال قبل افزایشی ۲۰ درصدی را نشان می‌دهد.

این در حالی است که تیک‌تاک با ۷۳۳ میلیون ‌بار دانلود، تنها چهار درصد رشد داشته است.

شرکت «سِنسور تاوِر»، Sensor Tower، که در زمینه اطلاعات بازار فعالیت دارد، روز جمعه، ۱۸ اسفندماه، اعلام کرد که احیای اینستاگرام «احتمالاً به دلیل محبوبیت ویدئوهای ریلز (Reels) و همچنین سایر عملکردهایی چون به اشتراک‌ گذاشتن عکس و استوری است.

بر اساس گزارش این شرکت این اپلیکیشن نزدیک به یک‌ونیم میلیارد کاربر فعال ماهانه دارد در حالی که تیک‌تاک کمی بیش از ۱.۱ میلیارد کاربر دارد.

با این وجود تیک‌تاک کاربران فعال‌تری نسبت به اینستاگرام دارد. کاربران این اپلیکیشن چینی به شکل متوسط ۹۵ دقیقه از روز خود را در این برنامه سپری می‌کنند در حالی که این زمان برای کاربران اینستاگرام ۶۲ دقیقه است.

مارک زاکربرگ، بنیان‌گذار فیس‌بوک و مدیر اجرایی متا، مادر اینستاگرام، دو سال پیش تیک‌تاک را به عنوان تهدید رقابتی جدی برای سال‌های پیش رو شناسایی کرده و گفته بود که این شرکت «بسیار سریع» در حال رشد است.

تیک‌تاک اما در آمریکا به دلیل نگرانی در مورد مالکیت چینی‌اش با مخالفت‌های سیاسی جدی روبرو است.
+3
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.