تجربه «درد شبیه‌سازی‌شده قاعدگی» توسط کارمندان مرد ژاپنی

شرکت‌ها و ادارات در ژاپن از نظر قانونی موظفند به زنان اجازه دهند مرخصی قاعدگی بگیرنددویچه وله: کارمندان مرد یک شرکت مخابراتی در توکیو پیش از روز جهانی زن از طریق دستگاهی درد شبیه‌سازی شده قاعدگی را تجربه کردند تا بتوانند ۸ مارس و در روز جهانی زن، با زنان محل کار خود همدردی بیشتری داشته باشند.

یک روز قبل از ۸ مارس، روز جهانی زن، کارمندان مرد یک شرکت مخابراتی (EXEO) در توکیو، پایتخت ژاپن از طریق دستگاهی به نام "پریونوئید" درد شبیه‌سازی‌شده قاعدگی را تجربه کردند. هدف از این اقدام این بود که آنها بتوانند با همکاران زن خود ابراز همدردی بیشتری کنند. ماسایا شیباساکی 26 ساله پس از استفاده از این دستگاه که به طور مشترک توسط محققان "دانشگاه زنان نارا" و استارت‌آپ "Osaka Heat Cool" ساخته شده، گفت: «آنقدر درد داشتم که نمی‌توانستم بایستم و یا حرکت کنم.»

دستگاه پریونوئید با استفاده از پدهایی که در زیر ناف قرار داده شده، عضله تحتانی معده را تحریک کرده و باعث درد و گرفتگی می‌شود.

شیباساکی بعد از تجربه این درد می‌گوید: «واقعا تعجب آور است که زنان باید در حالی که هر ماه با چنین دردی مبارزه می‌کنند، سرکار هم حاضر باشند و من واقعاً برای آنها احترام قائل هستم.»

شرکت‌ها و ادارات در ژاپن از نظر قانونی موظفند به زنان اجازه دهند مرخصی قاعدگی بگیرند. با این حال، هیچ الزامی برای پرداخت حقوق در این دوره مرخصی وجود ندارد و نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که حدود نیمی از کارمندان زن هرگز از این مرخصی استفاده نمی‌کنند.

حالا شرکت مخابراتی EXEO با وجود این که بیش از ۹۰ درصد کارمندانش را مردان تشکیل می‌دهند، قصد دارد فضایی ایجاد کند که مردان بتوانند در دوره قاعدگی همکاران زن، بیشتر از آنها حمایت کنند، از جمله در مورد مرخصی قاعدگی.
+17
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۱۰۰
  تنها در اینجا - کپنهاگ، دانمارک
  این که چیزی نیست; یادم میاد تو ژاپن چند سال پیش درد زایمان رو برای مردان شبیه سازی کردند باور کنید آنقدر درد میکشیدند که ، صد تا امثال فاطی افغانی از پهلوشون میزد بیرون . مگه نه چلی
  4
  17
  جمعه ۱۸ اسفند ۱۴۰۲ - ۲۰:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.