شهبانو فرح پهلوی در آستانه روز جهانی زن برای «زنان شجاع و آگاه ایران» آزادی و رهایی آرزو کرد

 شهبانو فرح پهلویصدای آمریکا: شهبانو فرح پهلوی در پیامی به مناسبت ۸ مارس، روز جهانی زن گفت: «امروز زنان ایرانی در داخل و خارج از میهن، برای آزادی و اعتلای نام ایران می‌کوشند و من برای این زنان شجاع و آگاه، آزادی و رهایی آرزو دارم.»

همسر پادشاه فقید ایران در این پیام ضمن گرامیداشت نقش زنان در طول تاریخ، به زنان ایرانی در داخل و خارج از کشور برای تلاش‌هایشان در راه آزادی و اعتلای نام ایران تبریک گفت و افزود: «برگزاری روز جهانی زن، مبشر سپاس جهانیان از نقشی است که زنان در طول تاریخ در پیشرفت جهان و اهداف بشری به عهده داشته‌اند.»

شهبانو فرح پهلوی با اشاره به تاریخ ایران و حضور زنان برجسته‌ای چون پوراندخت، آذرمیدخت، رودابه، تهمینه، گردآفرید، فروغ فرخزاد و سیمین بهبهانی، از زنان ایرانی به عنوان زنانی شجاع، کاردان و سخت‌کوش یاد کرد که در گذر از قرن‌ها با پایداری، ناهمواری‌های زندگی را تاب آورده‌اند.

وی در ادامه با تقدیر از تلاش‌های زنان ایرانی در داخل و خارج از کشور برای آزادی ایرانیان و اعتلای نام ایران، روز جهانی زن را به همه زنان جهان شادباش گفت و از صمیم قلب برای زنان شجاع و آگاه ایرانی، آزادی و رهایی آرزو کرد.

او با دو شعار «نور بر تاریکی پیروز است» و «زن، زندگی، آزادی» به پیام خود پایان داد.
+60
رأی دهید
-12

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۹
  مصدق روحت شاد - تهران، ایران

  این ماده کفتار لاشخور فقط منتظره چند نفر تو ایران کشته بشن تا خودشو بندازه وسط و ابراز وجود کنه. اگه راست میگه چرا پالانی ها در تمام این ۴۵ سال با پولهایی که از ایران بردن یه بنیاد خیریه برای مردم ایران راه اندازی نکردن؟
  25
  4
  جمعه ۱۸ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۳:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن
  با امید به اینکه بزودی ، زنان شجاع و مقاوم ایرانزمین ، آزادی و رهایی از شر اختاپوس مذهب و بانیانش و نتیجتاً پویندگی و بالندگیشان را در کنار و با شما ، مادر میهن عزیزمان ایران ، جشن بگیرند !!
  6
  24
  جمعه ۱۸ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۴:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  arian1 - ابادان، ایران
  درود بر شهبانو و مادر مهربان ایران زمین. باشد که دختران و زنان ایرانی از اسارت و بندگی اسلام و مردان خونخوار اسلامی راه و آزاد گردند.
  17
  21
  جمعه ۱۸ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۶:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  PERTAPANI - بن، آلمان
  مصدق روحت شاد - تهران، ایران
  باز کونگویی ها تنهات گذاشتند نشستی پای کامپیوتر؟ دفعه آخر که فیلم خودت و سعید طوسی رو منتشر کردی هی از خودت تعریف میکردی که عقابی وقت نشد بهت بگم که اگر هم عقاب باشی پیش سعید طوسی عقاب ماده ای 🤣
  5
  13
  جمعه ۱۸ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۷:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  مصدق روحت شاد - تهران، ایران
  PERTAPANI - بن، آلمان
  بسوزه پدر تجربه و البته کیس پناهندگی!
  6
  1
  جمعه ۱۸ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۴:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.