واکنش نخست‌وزیر سنگاپور به انتقاد همسایگان از قرارداد «انحصاری» کنسرت تیلور سوئیفت

رادیو فردا: نخست‌وزیر سنگاپور در واکنش به اعتراض کشورهای آسیای جنوب شرقی درباره قرارداد انحصاری کنسرت با تیلور سوئیفت، ستاره آمریکایی موسیقی پاپ، گفت که کشورش با عقد این قرارداد، در قبال کشورهای همسایه رفتار غیردوستانه نکرده است.

دوستداران تیلور سوئیفت، برای شرکت در کنسرت‌های او در سنگاپور آماده می شوند، ولی کشورهای همسایه در آسیای جنوب شرقی از قرارداد انحصاری برای برگزاری کنسرت فقط در این کشور که بخشی از تور جهانی این خواننده است ناراضی هستند.

مثل اغلب شهرها و کشورها که میزبان کنسرت‌های تیلور سوئیفت بوده و هستند، برگزاری کنسرت‌های این فوق ستاره آمریکایی در سه شب پیاپی از محل فروش بلیط هواپیما، اجاره هتل و خرید سوغاتی برای سنگاپور درآمد قابل توجهی خواهد داشت.

اما سایر کشورهای آسیای جنوب شرقی از این موضوع ناراضی هستند و یکی از اعضای پارلمان فیلیپین گفت: «همسایه‌های خوب قراردادهای انحصاری نمی بندند.»

لی هسین لونگ، نخست‌وزیر سنگاپور، روز سه‌شنبه ۱۵ اسفند در پاسخ به این انتقادها گفت این کشور با امضا این قرارداد با برگزارکنندگان کنسرت تیلور سوئیفت با همسایگانش رفتار «غیردوستانه» نکرده است.

او در جریان دیدارش از استرالیا در یک نشست خبری در ملبورن افزود: «نهادهای مسئول توانستند با او برای برگزاری برنامه در سنگاپور به عنوان تنها توقف او در آسیای جنوب شرقی به توافق برسند.»

نخست‌وزیر سنگاپور خاطر نشان کرد: «مشوق‌هایی به او داده شد و توافق صورت گرفت. به نظر می‌رسد که توافق موفقی بوده است. به اعتقاد من این غیردوستانه نیست. اگر ما به چنین توافقی نمی‌رسیدیم، آیا او به کشورهای دیگر منطقه هم می‌آمد؟ شاید بله و شاید هم نه.»

مقامات سنگاپور در گذشته اذعان کرده‌اند که این کشور به تیلور سوئیفت نوعی مشوق مالی یا کمک هزینه داده است.

وزیر فرهنگ سنگاپور روز دوشنبه مبلغ این مشوق مالی را اعلام نکرد ولی گفت: «رقم‌هایی که عنوان شده دقیق نیست و این مبلغ در حدی که گمان زده می شود بالا نیست.»

سرتا تاویسین، نخست وزیر تایلند، روز ۱۶ فوریه در جریان یک مجمع اقتصادی در بانکوک ادعا کرد که دولت سنگاپور در ازای اجرای انحصاری کنسرت‌ها در این کشور برای هر شب برنامه، سه میلیون دلار به تیلور سوئیفت پرداخت کرده است.

مدیران برنامه تیلور سوئیفت تاکنون در مورد این جنجال‌ها اظهارنظر نکرده‌اند.

در ماه‌های اخیر تایلند و فیلیپین میزبان کنسرت گروه‌های موسیقی معروف و بین المللی از جمله کلد پلی، گروه راک بریتانیایی، بوده‌اند.

تور جهانی تیلور سوئیفت که در کشورهای زیادی از قاره‌های مختلف برگزار می‌شود، به پردرآمدترین تور یک گروه موسیقی در تاریخ بدل شده است.

درعین حال، اجرای سه شب کنسرت تیلور سوئیفت در سنگاپور برای این کشور درآمد قابل توجهی خواهد داشت.

تیلور سوئیفت از ۱۷ تا ۱۹ اسفند شش کنسرت در سنگاپور اجرا می کند و تمامی ۳۰۰ هزار بلیط کنسرت‌ها پیش‌فروش شده است.

یک کارشناس اقتصادی در بانک مالزیایی «مایبانک» تخمین می‌زند که حدود ۷۰ درصد از حاضران در این کنسرت‌ها از کشورهای دیگر خواهند آمد و در مجموع تا ۳۷۰ میلیون دلار در سنگاپور خرج خواهند کرد.
+13
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۷
  hamidesabz - لندن، انگلستان

  این تیلور کیست که عالم همه دیوانه اوست!؟ این چه شمعیست که عالم همه پروانه اوست!!
  1
  24
  ‌چهارشنبه ۱۶ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  hamidesabz - لندن، انگلستان

  فقط با حضورش در مراسم فوتبال سوپر باول باعث افزایش سرسام آور 335 میلیون دلار در ارزش سهام سوپر باول شد!! کی میتونه فقط با حضورش چنین ثروتی آنی را خلق کند!! قطعا از مقربین درگاه خداوند است!!
  0
  24
  ‌چهارشنبه ۱۶ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.