مهناز افشار به داریوش اقبالی: رهبر مورد نظرتان که انسانیت میشناسد چه کسی است

آقای داریوش عزیز، من عاشق صدای شما و بسیاری از ترانه‌های شما هستم. و بارها هم به خودتون انتقال دادم و حتی نوشتم.

شما هنرمندی هستید که بسیاری از آثارتون سیاسی است و به عنوان یک هنرمند، شخصا هم علاقه زیادی برای ورود به مسایل سیاسی دارید. امروز از خیانت به تاریخ ایران می‌گویید در حالی که هنوز تکلیف شما با فتنه ۵۷ و نابودی ایران, برای خیلی از ما طرفدارانتان مشخص نیست. و امروز که مردم برای تغییر سرنوشتشان رهبر خودشان را صدا میزنند، شما میگویید نیازی به رهبر مقتدر نداریم . نیاز به رهبری داریم که انسانیت بشناسه و برای انسانیت بجنگه؟! شما که تا به حال از شاهزاده رضا پهلوی رفتار غیر انسانی ندیده اید‌. در حیرتم که چرا باید با اقتدار ایشان مشکل داشته باشید؟ سوال مهم تر برایم این است وقتی این دغدغه را بیان میکنید، به واقع رهبر مورد نظرتان که انسانیت میشناسد چه کسی است و چرا صادقانه او را معرفی نمیکنید تا ما هم بدانیم و بررسی کنیم.

اما وقتی از انسانیت می‌گویید ناچار هستم به یاد تجربه تلخ خودم با شما بیافتم. من به دلیل ۳ پرونده مجبور به خروج از وطن و غربت نشینی شدم. اول تبلیغ علیه نظام و تحریک جوانان به بی حجابی. دوم تحریک مردم به آخوند کشی‌. و سوم هم تبلیغ داروی نالوکسان. یعنی به عبارتی شاید حداقل ۳۰ درصد دلیل غربت من، اعتمادم به شما بود. در جایی که از من تقاضا کردید داروی نالوکسان را به مردم ایران معرفی کنم و من خیلی دلی از روی علاقه فراوانم به شما آن را انجام دادم (در حالی که نمی‌دانستم چه منافعی ممکنه نصیب بنیاد آینه شما بشه) و وقتی وزارت بهداشت به دروغ بر علیه من طرح شکایت کردند که این دارو آثار کشنده دارد، شما حاضر نشدید شکایت دروغین جمهوری اسلامی را بر ملا کنید و اعلام کنید که شما از من درخواست کردید و این دارو مورد تایید سازمان جهانی بهداشت است و مسوولیت آن را عهده دار شوید. که اگر شما آن روز با انسانیت و همبستگی رفتار می‌کردید ، شاید عواقب سنگین آن پرونده ، به کام من هم شیرین میشد.
 
بله نیاز امروز ما همبستگی در برابر دشمن مشترک است. من امروز در تلاش هستم اشتباه خود در حمایت از لیست امید را جبران کنم، و به جا است شما بزرگ ترها نیز اشتباهات سنگین را بپذیرید و جبران کنید. همبستگی و انسانیت را در عمل نشان میدهند، از ۵۷ تا به امروز!
+239
رأی دهید
-63

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۸۴
  siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکا

  هر کس می تواند باشد ، مسلما شوهر سابق یا پدر شوهر سابق شما نخواهد بود .
  44
  144
  ‌سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ - ۲۱:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  این خانم پیشینه مناسبی نداره ولی سوال درست داره میپرسه. تمام این چپ و راست و فرقه های مختلف همیشه از عدم شایستگی رهبری گذار شاهزاده حرف میزنن ولی حتی بک نفر هم نتونسته یا یک مانیفست ارائه بده یا یک رهبر و شخص منتخب. فقط حرف مفت و کلی گویی
  51
  248
  ‌سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ - ۲۲:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  تو دیگه بمیر نمیخواد وارد سیاست بشی. تو اول تکلیف خودت را با خودت مشخص کن بعد وارد سیاست بشو. داریوش که معلومه نه گرم بش میسازه نه سرد نه شاه نه اخوند همش در حالت بلاتکلیفی هست
  47
  77
  ‌چهارشنبه ۱۶ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۱:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۴
  Butler - سیدنی، استرالیا

  تو خودت جزو رانت خوارها بودی حال داری از فتنه 57 سخن میگی کدام فتنه منظورت جیمی کارتر یا مردم ایران
  20
  74
  ‌چهارشنبه ۱۶ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۲:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  paksan - ایران، ایران

  صداش رو دوست داریم ولی ایشون نماینده هیچ تز فکری نسل امروز نمی تونه باشه الا انقلابیون. ایشون معترض به رژیم قبل بود ولی با سقوط رژیم قبل اولین کسی بود که جمع کرد رفت خارج شد مخالف رژیم جدید! واقعا ما هیچ موقع نفهمیدیم داریوش معترض به چی بود و نگاه سیاسی و فکریش چی بود و هنوزم معلوم نیست کدوم طرفی هستش! کمونیسته، جپی های جمهوری خواه، مجاهدین خلقی؟ باید دید حمالی چه دیدگاهی رو کرد که ترانه های اعتراضی خوند و چرا از همون طرز فکر دفاعی نمیکنه؟ گفتن جملات گنگ کلی و دم از آزادی و برابری و حقوق مردم برای کسانی خوبه که بادبان بستند به خودشون و کلی گویی میکنند تا بتوانند بادبانشون رو‌ هر طرف که مصلحت هست بگیرند. هیچکس هیچ موقع ما از هنرمندان ورزشکاران و روزنامه نگاران انتظار لیدری مبارزات رو نداریم و اینها باید باید همراه مردم باشند و سیاست را به سیاستمداران کارآزموده بگذارند.
  17
  108
  ‌چهارشنبه ۱۶ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۲:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  antifascism - تهران، ایران

  بالام جان تا وقتی دنبال رهبر و سلطانید به هیج جا نمیرسید. به جای مشکوک بودن به مصی علینژاد به این باید مشکوک باشید. حاج رضا مقداری بند شلوارش شله و باید مراقب باشه توسط این دختره رسوای عالم نشه.
  99
  25
  ‌چهارشنبه ۱۶ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۶:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۴
  راستگوی بی طرفدار - سالزبورگ، اتریش

  امیلیانو زاپاتا زمانیکه پس از پیروزی رئیس جمهور شد نشانه های دیکتاتوری را در خود دید ریاست را واگذار کرد و به مردم سخنان بسیار زیبایی گفت.این زمین و این کشور مال شماست نگهش دارید حتی جان و مالتان را برایش خرج کنید اگر درنگ کنید آنرا از شما می‌گیرند دنبال رهبران مقدس و بدون اشتباه نباشید آنها هم مثل شما هستند وقتی بادشان میکنید باورشان می‌شود و خود را خدا و بی نقص می‌پندارند و دیکتاتور آینده تان می‌شوند و... یک الاغ اگر در مسیری پایش به سوراخی رود امکان ندارد دوباره از آن مسیر رد شود.انسانها دیکتاتوری را با دیکتاتوری تعویض می‌کنند.بسیاری از انسانها نمی‌توانند پایه جامعه میمون‌ها و شامپانزه ها را ترک کنند و مثل عقاب آزاد زندگی کنند. همیشه دنبال خرسوار هستن. چون خریت در ذاتشان است و باید بله قربان باشند. بله خانم مهناز افشار باید ارباب و پیشوا و رهبر داشته باشد چون آزادگی در خونش نیست. پرواز عقاب را نمی‌شناسد. همیشه از پسمانده غذا خورده و برای اربابش جنگیده
  31
  59
  ‌چهارشنبه ۱۶ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۷:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۸
  pirzan e irani - استکهلم، سوئد

  مهنازخانم:متاسفانه شما به اتوبوس دیررسیدید.بله! جرم اصلی شما همانطورکه فرمودید:تحریک به بی حجابی بود.شما تایکسال پیش حتی درخارج ازکشورهم لچک برسرداشتید.پس این حرفهای پوپولیستی شما فتنه ۵۷ وغیره حتی برای نورالزهرا هم تنبون نمیشود.خیلی ها چون شما باهمین سبک وروشها خودشان را به سلطنت طلبهانزدیک کردند،که فوراً برایشان فرش قرمز پهن کردند.ولی وقتی که شاه الهی ها فهمیدند که توی پاچه اشان رفته وطرف توزرد درآمده است،فوراًطبق توان خودشان که همان فحاشی بود به طرف حمله کردند.بقول شاعر:(این نه کاری ثواب و نه کار بجاست---- سپردن رمه به گرگ کار نا رواست.) خانم افشارخودتان هم میدانید که رفیق گرگ بوده اید،پس ازاین تزهای بنجُلی دست بردارید.
  19
  56
  ‌چهارشنبه ۱۶ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۸:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  VidaR - وین، اتریش
  تو ،نه سواد سیاسی داری ،،،ونه در حد داریوش هستی که ازش سوال بپرسی ،،،یک دو نه از کتاب ها ،یی که خونده ،،نخوندی ،،اصلا تا حالا کتاب خوندی ؟نخود هر آش ،،در حد این نیستی که از داریوش سوال بپرسی، ،راست میگه ،،چه گلی به سر ما زدن ،اپوزوسیون؟همش با هم دعوا دارن ،،رقابت دارن ،،پر مدعا ،،
  34
  44
  ‌چهارشنبه ۱۶ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  Humpy - سیدنی، استرالیا
  هنر پیشه و خواننده و . واسه ما شدن متخصص مسائل سیاسی !مشکل نظر دادن نیست! منم نظر خودمو دارم , ولی اینا به هم دیگه حمله میکنن انگار بهشون درستی و غلطی وحی شده ! این خانوم که مشخصه که چقدر باهوش و تحصیل کردس! این آقای داریوش هم که تا جایی که من شنیدم یه لاته بی سرو پا بوده که با دارو دستش کافه ها رو بهم میریخته ! بعدشم توده ای شده بوده علیه شاه فعالیت میکرده ! حالا شدن متخصص مسائل سیاسی مام بیکار نشستیم نظر بدیم حق با کدومشونه ! مام از اینا اسکول تر !
  16
  13
  ‌پنجشنبه ۱۷ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۲:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.